Devynios Lietuvos baldų dizaino įmonės pristatė naujausias kolekcijas tarptautinėje parodoje Maison & Objet Paryžiuje.
Pasaulinio garso buities dizaino paroda Maison & Objet Paryžiuje vyksta du kartus per metus jau daugiau nei du dešimtmečius ir pastaraisiais metais sulaukia daugiau nei 86.000 lankytojų.
Čia iš viso pasaulio suvažiuoja architektai, interjero dizaineriai, gyvenimo būdo ir dizaino spaudos atstovai. Septyniose salėse pristatomi naujausias tendencijas atitinkantys produktai: baldai, šviestuvai, santechnika, tekstilė ir kiti dekoro elementai bei originalios dovanos.
„Dalyvavimas tokio pobūdžio parodose yra puikus įrankis pristatyti Lietuvą kaip modernią ir kūrybingą, aukštos pridėtinės vertės produktus kuriančią šalį“ – teigė Lietuvos dizaino tarybos pirmininkė Audronė Drungilaitė.
Šiemet pirmą kartą Lietuvos baldų dizaino įmonės produkciją prisistatė jungtiniame stende (148 kv.m). Įmonių lūkesčiai įvairūs: rasti naujus prekybos taškus, užmegzti kontaktus su agentais, viešbučių ir restoranų įrengimu užsiimančių įmonių atstovais bei dizaineriais.
Lietuvos nacionaliniame stende pristatyti tiek dar niekur nematyti produktai, tiek pelnę tarptautinį pripažinimą. Dvidešimt penkerius metus baldus gaminanti įmonė „Virūna“ pristatė paryžietiškai kompaktišką kolekciją, sukurtą jaunųjų dizainerių studijos „etc.etc.“.
Sėkmingai Europoje parduodami „Pušku Pušku“ sėdmaišiai stebino lankytojus originaliais austiniais ir drėgmei atspariais audiniais. Akivaizdu, kad sėdmaišis nebėra tik festivalių baldas, o puikiai tinka tiek privačiame, tiek viešame interjere.
Kelis dešimtmečius aukščiausios kokybės minkštuosius baldus gaminanti įmonė Sedes Regia pristatė naujausią komplimentą Paryžiaus ponių apvalumams – švelniakailį fotelį „Bunny“.
Gerai Lietuvoje žinomos įmonių grupės „Lonas“ gamybos veiklą vystanti įmonė „Gergama“ pirmą kartą rodė čiužinių ir lovų kolekciją, sukurtą bendradarbiaujant su mūsų dizaino pažiba Rasa Balaiše.
Prancūzai drąsiai siūbavosi ant ergonomiškų tobulinančių laikyseną kėdžių „Muista“, bei atidžiai apžiūrinėjo vaikų kūrybiškumą lavinančius baldus iš „Edu2“ kolekcijos.
Multifunkcinė Daliaus Razausko sukurta spintelė „Pill“ (gamintojas UAB „Kitaip“) traukė mažuose būtuose gyvenančių paryžiečių dėmesį.
Kolektyvinio Lietuvos stendo akcentu tapo firmos „jot.jot“ sofos „BaBa“ prototipas (danų dizainerių duetas „Iskos-Berlin“), iškeltas ant pjedestalo.
Lietuvos įmonių dalyvavimas tarptautinėje parodoje finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą, įgyvendinamo projekto „Perspektyvinių eksporto sektorių konkurencingumo didinimas tikslinėse rinkose“ lėšomis. Be nacionaliniame stende dalyvaujančių 9 įmonių parodoje, kitose ekspozicijų centro dalyse dalyvavo dar 18 Lietuvos įmonių, dirbančių tekstilės ir suvenyrų sektoriuose.
Parengta pagal „Dizaino forumo“ informaciją. Nuotraukos: Ludo Segers ir Deimantės Dubauskaitės
Saulius
( 2020-01-14 )
Radome ir mes panašioje parodoje su žmona įmone kuri gamina mūsų skonio baldus. Teko ne vieną kartą jau iš jų ką nors pirkti. Tikrai labai išvaizdūs ir patogūs baldai, o ypač mums patiko minkštasuoliai. Ne tik patiems patiko, bet ir visi svečiai gyrė atnaujintus namus. admodum.lt gal ir jums čia kažkas patiktų 🙂
Egle
( 2019-09-12 )
Lietuviškù dizaino įmoniù Maison&Objet parodoje net 36 buvo. Šio straipsnio informacija ne visai tiksli.
nuomonė
( 2019-09-12 )
teko prisėsti ant jot.jot baldų. fantastiški 🙂