Lietuvos dizaino savaitė 2023

KASMETINĖ DIZAINO IR MENO ŠVENTĖ: Prasideda Lietuvos dizaino savaitė‘23

2023-06-05
PILOTAS.LT

18-liktus metus iš eilės „Lietuvos dizaino savaitė ’23“ birželio 5–11 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Telšiuose ir Anykščiuose kvies į renginius, parodas, lauko ekspozicijas ir kino premjeras. „Dizaino savaitė“ prasideda šiandien – birželio 5 dieną.

RENGINYS PRASIDEDA NDG LAUKO EKSPOZICIJOS ATIDARYMU
„Dizaino savaitė“ prasideda Lietuvos nacionalinės dailės galerijos lauko ekspozicijos „Mažoji architektūra II“ atidarymu šalia Lietuvos nacionalinės dailės galerijos, o Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje įsikurs paroda „Vilnius. XXI amžiaus heraldika“. Vilniaus širdyje, šalia Karaliaus Mindaugo paminklo, bus galima aplankyti Lietuvos nacionalinio muziejaus paviljoną „Vilnius prieš 200 metų“. Sostinės Mėsinių gatvėje esančioje žydų kultūros ir informacijos centro galerijoje „Šofar“ veiks architektės Annos Reviakinos tapybos darbų paroda „Kryptingas atsitiktinumas“. Kūrybinėje audimo manufaktūros erdvėje, prekių ženklo JŪRATĖ namuose, eksponuojami rankinėmis staklėmis austi kūriniai kvies susipažinti su senuoju audimo amatu.
„Cinta Gallery“ surengs rankų darbo tekstilės ir iš skirtingų kultūrų atkeliavusios keramikos parodą „Sukeltas garsas“. Vilniuje birželio 6 d. TUMO galerija kvies interjero dizainerius bei architektus į pažinties su šiuolaikiniu Afrikos menu vakarą. Klaipėdoje įsikūręs Laikrodžių muziejus pristatys ekspoziciją „Kasdienybės architektės. Gyvenamųjų interjerų baldų dizainas. 1959–1984“, o Kaune bus proga sudalyvauti paskutiniame „Circuloop” renginyje Kauno technologijos universiteto „DesignLibrary“ erdvėse. Tai projekto, skirto žiedinės ekonomikos principais paremtiems produktams ir paslaugoms vystyti, finalas. Taip pat su istoriniu dizainu, atkeliavusiu iš tolimų kraštų, supažindins Kauno persiškų kilimų galerija „Lauros namai“ suruoš XIX a. Persijos kilimų parodą. Nuo pat savaitės pradžios centrinėse sostinės ir Kauno miestų dalyse visų praeivių smalsumą žadins daugiau nei 20 dizainovacija.lt vitrinų.

BUS PARODYTOS 22 JAUNŲJŲ DIZAINERIŲ KOLEKCIJOS
„Dizaino savaitės“ partneriai, Vilniaus dailės akademijos (VDA) fakultetai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Telšiuose kvies pasigėrėti net aštuoniolikos skirtingų specialybių – produkto, grafinio, tekstilės bei interjero dizaino, keramikos – 2023 m. baigiamųjų darbų paroda. O „Menų spaustuvėje“ birželio 8 d. Vilniuje dizaino mylėtojus nustebins išskirtinis VDA mados dizaino bakalauro absolventų diplominių kolekcijų pristatymas – „Fashion Graduate Show“. Renginyje bus parodytos net 22 jaunųjų dizainerių kolekcijos. Šiemet prie „Dizaino savaitės“ prisijungs ir Kauno taikomosios dailės mokykla – jos dėstytojai drauge su studentais kvies nagrinėti instaliaciją „Lapės efektas“.
Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto Dizaino katedroje vyks „Viešos studentiškų darbų interpretacijos“ pristatymas. Antakalnyje bus atverta jungtinė Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos bei Baltstogės technologijos universiteto studentų bei dėstytojų jungtinė kūrybinių darbų paroda „Žmogaus suvokimo erdvė“.
Vilniaus paslaugų verslo profesinis mokymo centras suburs mados aistruolius pasigrožėti drabužių kolekcija „Betonas ir terakota“. Juvelyrikos mokykla „Vilnensis“, įsikūrusi pačioje sostinės šerdyje, pristatys mokinių darbų parodą.

BUS PARODYTI 3 IŠSKIRTINIAI FILMŲ SEANSAI
Kokybiški ir intelektualūs kino teatrai šiemet vėl papildys festivalio programą įkvepiančiais siužetais ir premjera. Vilniuje, Paupio „Pasakoje“, bus rodomi trys išskirtiniai filmų seansai: „Homo Vilutis“, „Dalilendas“ ir garsiojo režisieriaus Weso Andersono naujausias darbas –  „Asteroidų miestas“. Pastarojo filmo premjerą birželio 9 d. bus galima išvysti ir Kaune, „Romuvos“ kino salėje. O dar vienas Kaune veikiančios bendruomenės kultūros centras „K.I.N.A.S. Panemunė“ prisijungs prie „Dizaino savaitės“ kviesdamas į ekskursijas po beveik 100 metų istoriją saugantį pastatą ir į kūrybines antrinio dizaino dirbtuves „Kūrybos kampas 360°“.

RENGINIAI ĮTRAUKS ALYTŲ IR ANYKŠČIUS
Prieš metus į festivalį įsitraukęs Alytus ir šiemet parengė programą. Alytaus kraštotyros muziejuje vyks Alytaus pramonės raidą nuo pat XVII a. atskleidžianti ekspozicija „Nuo plaktuko iki mygtuko“. Pramonės sostinėje įsikūrusioje Loretos galerijoje bus galimybė išvysti parodą „Kuklumas“ ir dalyvauti kūrybinėse „Viva Magenta“ dirbtuvėse. O Alytaus Žaliojoje mokykloje, Miesto sode, įvyks erdvinio dizaino diena „Pušys šoka – ŽALIA“.
Anykščių menų inkubatoriaus kūrėjai šiemet ir vėl Dizaino savaitės metu atvers savo studijų duris, suteikdami puikią progą susipažinti su menininkais, išgirsti jų istorijas, pamatyti kūrybos darbo procesus ir rezultatus. Menų inkubatoriuje vyksiančioje tapybos darbų parodoje „Pragiedruliai“ bus galimybė pasivaikščioti su autore Giedra Purlyte ir iš pirmų lūpų sužinoti jausminių kompozicijų gimimą. Taip pat įvyks kūrybiškumo pamoka „Fotografijos kompozicijos menas“ su menininkė Lina Svirplele, kuri pristatys objektų eksponavimo nuotraukose galimybes. Dar vienas dėmesio vertas renginys – tai interjero salono „Ease. Mano namų stilius“ Lietuviškų prekių gamintojų UAB Baldjoda ir UAB Porinda pristatymas. Išskirtinę natūralių baldų ekspoziciją papildys renginys „Dizaino proceso iššūkiai“ – kūrybinės dirbtuvės su „Orlenok“ kūrybiniu duetu: Denis Orlenok ir Neringa Orlenok.

DALYKINIAI RENGINIAI SUTRAUKS PROFESIONALUS
25-metį  švenčiantis „Dizaino savaitės“ informacinis partneris žurnalas „Centras“ kvies svečius į išankstinę kino juostos „Asteroidų miestas“ peržiūrą Paupio „Pasakoje“. Po jos šalia esančiame kūdrų parke „Akmenstata“ drauge su „Cosentino“ organizuoja įspūdingas kūrybines dirbtuves.  Grafinio dizaino centras „Antalis“ surengs du virtualius seminarus dizaineriams, o baldinių medžiagų, furnitūros bei baldų ruošinių gamybos partnerė „Trukmė“ papasakos apie architektūros ir interjero įtaką emocinei sveikatai. „Finų medžio“ gamybos cecho ekskursijoje bus galima susipažinti su korpusinių baldų detalių gamybos procesu.
Vilniuje keletas interjero salonų surengs naujų baldų bei interjero detalių ekspozicijas ir pristatymus. EMKO, „Sedes Regia“ ir „Pušku Pušku“ suruoš vakarėlį-baldų pristatymą su 1970-ųjų muzika, „EASE mano namų stilius“ pakvies į konsultacijas su profesionaliais dizaineriais. Salone „Interjero sala“ dizaineriams bus pateiktos apdailos, medžiagų ir santechnikos naujienos bei 2023 m. tendencijos. „Villeroy & Boch“ parengs menininkės Agnės Kišonaitės kurtų skulptūrų ekspoziciją bei bendrovės naujienų pristatymą. „Rejben“ lankytojus ne tik supažindins su aliuminių durelių paroda „Medžiagų sintezė“, bet ir pasiūlys vaišių. JP interjero namai pristatys Žilvino Kempino paveikslą ir naujus baldus, audinius bei šviestuvus.
Įmonė „Gitoma“ Vilniuje ir Kaune suorganizuos jaukų apšvietimo rinkos naujienų pristatymą „Light up the Darkness | Light & Acoustics“. „Veneks Boutique“ Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje rengs naujienų ekspozicijas, pasakojančias apie dizainą ir komfortą.
Kaune specialistai ir dizaino mėgėjai turės galimybę apsilankyti interjero erdvėje „Mazgas“, – čia jų lauks galybė specialių pasiūlymų. „Finų medis“, „Studio Casa“, „Baldai namams“, „Interio“ surengs naujausių kolekcijų ekspozicijas. Interjero namai „Holas“ kvies pažinti lėtesnį ir tvaresnį gyvenimo būdą, taip pat papasakos, ką reikėtų rinktis, norint gyventi ekologiškiau.
Daugiau informacijos – „Dizaino savaitės ’23“ programoje.
Parengta pagal „Lietuvos dizaino savaitė ’23“ informaciją.
Titulinė nuotrauka: „Lietuvos dizaino savaitė ’23“.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

JDP'22

JAUNOJO DIZAINERIO PRIZAS 2023: Atidaroma 17 rinktinių darbų ekspozicija

2023 rugsėjo 15Be komentarųPILOTAS.LT

„Jaunojo dizainerio prizas“ – tai kasmetinis Vilniaus dailės akademijos konkursas, skirtas atrasti ir pažymėti perspektyviausius dizaino studentų baigiamuosius darbus. Atrinktų darbų paroda iš Vilniaus dailės akademijos „Titaniko“

Tetra Soap

BRUTALIZMAS VONIOJE: Plinta iš rankų neslystantys tetraedriniai muilo gabalėliai

2023 liepos 13Be komentarųPILOTAS.LT

Jūros nuglūdintų akmenukų formų muilo gabalėliai malonūs, tačiau yra sunkiai nulaikomi rankose. Dizaineriai iš Honkongo prieš kelerius metus netikėtai pasiūlė muilui brutalistinę formą dėl kurios

Dizaino savaitė'23

DIZAINO SAVAITĖ’23 ATIDARYMAS: Pristatė lauko ekspozicijų seriją „Mažoji architektūra II“

2023 birželio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Birželio 5 dieną Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) įvyko kiek neįprastas Dizaino savaitės atidarymas. Lauke vykusioje ceremonijoje Lietuvos dizaino forumo direktorius Vytautas Gurevičius ir Lietuvos nacionalinio

Lietuvos dizaino savaitė 2023

KASMETINĖ DIZAINO IR MENO ŠVENTĖ: Prasideda Lietuvos dizaino savaitė‘23

2023 birželio 5Be komentarųPILOTAS.LT

18-liktus metus iš eilės „Lietuvos dizaino savaitė ’23“ birželio 5–11 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Telšiuose ir Anykščiuose kvies į renginius, parodas, lauko ekspozicijas ir

Narbutas laimėjo iF

PAGIRTAS LIETUVIŠKAS DIZAINAS: „Narbutas“ pelnė prestižinį dizaino apdovanojimą „iF“

2023 gegužės 26Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvių biuro baldų kompanija „Narbutas“ ką tik laimėjo prestižinį tarptautinį dizaino apdovanojimą – „iF Design Award“. Pastaruoju apdovanota jos daugiafunkcė stalo sistema „NOVA Wood Multipurpose“.

Maawa X

NAMAS LAGAMINE: Išlankstomas ekologiškas būstas „Maawa X“

2023 kovo 21Be komentarųPILOTAS.LT

Pasaulyje gilėjant ekologinei krizei, vis statybose ir buityje plačiau naudojamos įvairios perdirbtos medžiagos. Ypač daug galimybių suteikia kartonas, kuris yra lengvas, plačiai panaudojamas ir perdirbamas. Dizaineris Abdallah

Stokholmo baldų mugė

Į SKANDINAVIJOS BALDŲ MEKĄ: VDA pirmą kartą dalyvaus Stokholmo baldų mugėje

2023 sausio 20Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus dailės akademija pirmą kartą dalyvaus Stokholmo baldų mugėje. Tai didžiausias tokio pobūdžio įvykis Šiaurės Europoje, kasmet sutraukiantis apie 40.000 lankytojų iš 100 pasaulio šalių. Vilniaus

Universalaus dizaino stendai

ŽEMĖLAPIAI KIEKVIENAM: Vilniuje įrengiami universalaus dizaino stendai

2022 lapkričio 141 KomentarasPILOTAS.LT

Vilniuje pradėti įrenginėti stendai, pagaminti pagal universalaus dizaino principus. Du pirmieji jau įrengti sostinės Vingio parke ir suteikia informacijos lankytojams pagal jų individualius poreikius. Greitu

Brigitos Adomonienės minkštieji svetainės baldai ir kavos staliukas-Lygijos Marijos-Stapulionienės sukurta sekcija

LIETUVOS DIZAINO ISTORIJA: Paskaita apie išnykusius ir išlikusius dizaino objektus

2022 spalio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Nacionalinėje dailės galerijoje tęsiamas viešųjų paskaitų ciklas „Aktualioji dailėtyra“. Artėjančioje paskaitoje dailininkė, dizainerė, dailėtyrininkė Rasa Janulevičiūtė apžvelgs Lietuvos dizaino istoriją bei išnykusius ir išlikusius jos

Nanako Kume

ŠVIESTUVAI IŠ VAIKYSTĖS: Japonė prakalbino spalvotų pieštukų drožles

2022 rugsėjo 29Be komentarųPILOTAS.LT

Unikalūs dizaino sprendimai dažnai nepastebimai slypį kasdienybėje. Medinės architektūros ir dizaino srityse mus vėl ir vėl tuo įtikina japonai, itin jautriai ir išradingai tradicijas suderinantys

RaivioBumann

GERESNĖ VIETA GYVENTI: Helsinkis apdovanojo urbanistinių erdvių eksperimentatorę

2022 rugsėjo 6Be komentarųPILOTAS.LT

Geresne vieta gyventi siekianti tapti Suomijos sostinė kartu su Helsinkio dizaino savaite apdovanoja labiausiai pasižymėjusį dizainerį ar dizainerių komandą. 2022 metų Helsinkio dizaino apdovanojimą laimėjo

Dizaino sparnai

PROJEKTAS „DIZAINO SPARNAI“: Atrinkta ir patvirtinta mentorių komanda

2022 liepos 21Be komentarųPILOTAS.LT

Jau šį mėnesį darbą projekte „Dizaino sparnai“ pradės atrinkta ir patvirtinta mentorių komanda. Joje – 6 skirtingų dizaino sričių dizaino profesionalai. „Mentorystė – viena svarbiausių

Milano dizaino savaitė

MILANO DIZAINO FIESTA: Parodose prisistatė ir lietuvių meno studentai

2022 birželio 15Be komentarųPILOTAS.LT

Birželio 7—12 dienomis Vilniaus dailės akademijos studentų darbai buvo pristatyti Milano dizaino savaitėje, parodose „Materialized“ ir „No Space for Waste“. Lietuvių ekspoziciją Milane kuravo Vilniaus

Jaunojo dizainerio prizas

JAUNOJO DIZAINERIO PRIZAS 2022: Kviečiama teikti paraiškas

2022 birželio 13Be komentarųPILOTAS.LT

Prestižinis pradedančiųjų dizainerių konkursas  „Jaunojo dizainerio prizas“ kviečia teikti paraiškas. Konkurso nugalėtojai bus paskelbti birželio 30 d. iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu. KONKURSAS RENGIAMAS 12-ĄJĮ KARTĄ

Garso kolonėlė „Agnes“ (diz. P.Emrich).

BRUTALISTINIS MINIMALIZMAS: Pokarinės bažnyčios formų garso kolonėlė

2022 gegužės 31Be komentarųPILOTAS.LT

Nuosekliai augant susidomėjimui brutalizmo architektūra, pramoninis dizaineris Philippas Emrichas sukūrė neįprastą minimalistinę stalo kolonėlę „Agnes“. Pastarosios dizainą įkvėpė architekto Wernerio Düttmanno pokaryje Berlyne suprojektuota bažnyčia. Pramoninio

Emilija Globytė

NEBŪTIES FORMOS: Iš popieriaus į architektūrą išsiveržianti E.Globytės kūryba

2022 gegužės 18Be komentarųPILOTAS.LT

Telšių Žemaitės dramos teatre atidaroma Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto Dizaino specialybės studentės Emilijos Globytės koliažų paroda „Nebūties formos“. Koliažuose atsiveria sąlyginai nekintanti Telšių, Klaipėdos

Baldų paroda

NEMATOMI: Istoriniai baldai iš šiuolaikinio dizaino perspektyvos

2022 kovo 22Be komentarųPILOTAS.LT

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje atidaroma paroda „Nematomi. Istoriniai baldai iš šiuolaikinio dizaino perspektyvos“. Kuriant šią parodą, įkvėpimo šaltiniu tapo… baldų saugykla. KVIEČIA PAŽVELGTI NAUJAI

Valensija

PASAULIO DIZAINO SOSTINĖ 2022: Valensija paruošė 100 veiklų programą

2022 sausio 31Be komentarųPILOTAS.LT

Valensija yra 8-asis miestas, paskelbtas Pasaulio dizaino sostine 2022 (WDC 2022). Vykdydama Pasaulio dizaino sostinės programą, Valensija visus metus bus pasaulio dėmesio centre ir pristatys

Natalija Čaiko

OVACIJOS LIETUVIŲ DIZAINEREI: Dvi prizinės vietos tarptautiniame konkurse C2A

2022 sausio 17Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Vilniaus fakulteto Grafinio dizaino bakalauro absolventės Natalijos Čaiko baigiamasis absolventės darbas „Holos“ laimėjo dvi prizines vietas tarptautiniame konkurse C2A. Dizainerės N.Čaiko

„Obscure“, diz. „Biohm“ .

EKOLOGIŠKOS GAMYBOS VAISIAI: Saviti šviestuvai iš kavos ir apelsinų

2021 gruodžio 13Be komentarųPILOTAS.LT

Kavos gamybos procese atliekančios luobelės vis dažniau pasitelkiamos įvairiai buityje naudojamai ekologiškai produkcijai. Britų inžinierių bei dizainerių kolektyvas „Biohm“ neseniai sukūrė šviestuvus „Obscure“, kurių gamybai

Brigitos Adomonienės minkštieji svetainės baldai ir kavos staliukas-Lygijos Marijos-Stapulionienės sukurta sekcija

KASDIENYBĖS ARCHITEKTĖS: Lietuviškų baldų dizaino paroda

2021 gruodžio 8Be komentarųPILOTAS.LT

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje atidaroma žymių Lietuvos baldų dizainerių paroda „Kasdienybės architektės. Gyvenamųjų interjerų baldų dizainas. 1959–1984“.Parodos lankytojai susipažins su pirmųjų profesionalaus dizaino kartų

Aktualioji dailėtyra

AKTUALIOJI DAILĖTYRA: Personifikuotos Lietuvos dizaino istorijos

2021 lapkričio 4Be komentarųPILOTAS.LT

NDG auditorijoje vyks viešų paskaitų ciklo „Aktualioji dailėtyra: naujausios Lietuvos meno tyrimų atodangos“ paskaita „Personifikuotos Lietuvos dizaino istorijos“. Pasakojamos istorijos nukels į XX amžiaus 7-ąjį

5 eurų nominalo moneta "Viltis“

PAGIRTAS MINIMALIZMAS: Lietuviška 5 eurų moneta „Viltis“ pelnė 2-ąją vietą

2021 spalio 221 KomentarasPILOTAS.LT

Pernai į apyvartą paleista Vilniaus dailės akademijos Vilniaus fakulteto Grafikos katedros vedėjos, prof. Marijos Marcelionytės-Paliukės sukurta moneta „Viltis“ (5 eur nominalas) 15-ajame prestižiniame tarptautiniame proginių

Geras dizainas 2021

GERIAUSIAS 2021-ŲJŲ DIZAINAS: Išrinkti nacionalinio konkurso prizininkai

2021 spalio 19Be komentarųPILOTAS.LT

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje,Vilniuje vyksta 2021 metų nacionalinio konkurso „Geras dizainas“ paroda. Šiemet konkurso komisija nusprendė kiekvienoje kategorijoje skirti po vieną prizinę vietą. KOMISIJA SKYRĖ

design talks

DESIGN TALKS: „Dizaino savaitės“ pirmoji tarptautinė konferencija

2021 spalio 11Be komentarųPILOTAS.LT

Šiais metais „Dizaino savaitės“ programą papildo „Design Talks“ tarptautinė konferencija. Pirmą kartą Lietuvoje vyksianti tarptautinė konferencija suburs akademikus, tyrinėtojus ir dizaino praktikus diskutuoti klausimais: ar