LR ambasadorius Italijoje Ričardas Šlepavičius Centriniam grafikos institutui Romoje neseniai įteikė 15 Lietuvos grafikos kūrinių rinkinį. Jie čia papildys Leonardo da Vinci, Albrechto Durerio, Rembrandto piešinių bei estampų, Giorgio Morandi, Renzo Romero, Jannio Kounellio ir kitų moderniosios ir šiuolaikinės autorių bei daugybės kitų kūrėjų grafikos kūrinių kolekciją.
Kaip praneša LR Kultūros ministerija, Lietuvos grafikos kūrinių rinkinį suformavo prof. dr. G.Jankevičiūtė ir Vilniaus grafikos meno centro vadovės J.Minčinauskienė bei K.Kleponytė-Šemeškienė. Rinkinyje yra 15 originalių grafikos kūrinių, kurių autoriai – E.Kairiūkštytė, K.Grigaliūnas, L.Šalčiūtė, P.Repšys – yra svarbūs Lietuvos grafikos istorijai.
Centrinis grafikos institutas yra viena iš nedaugelio nacionalinių kultūros institucijų Italijoje, kurios pradžia skaičiuojama nuo 1738 metų. Institute saugoma ir tiriama apie 23.500 piešinių ir 110.000 atspaudų, kurie atspindi Europos grafikos meno istoriją nuo penkto iki aštunto šimtmečio, taip pat saugoma daugiau nei 23.400 matricų. Institute yra veikiančios grafikos mašinos, fotografijos kolekciją sudaro daugiau nei 16.000 eksponatų, yra 25.000 leidinių sauganti biblioteka, formuojama šiuolaikinio bei video meno kolekcija. Centrinis grafikos institutas įsipareigojo padovanotus kūrinius saugoti, prižiūrėti ir eksponuoti neribotą laiką.
Kaip sako rinkinio sudarytojos: „Lietuvos grafikos mokykla yra labai stipri ir gerai žinoma mūsų Europos dalyje. Ši dovana – žingsnis į dar platesnį pripažinimą, nes būti priimtiems į tokį prestižinį rinkinį šalia L. da Vinci, A.Durerio, Rembrandto ir kitų senųjų meistrų piešinių bei estampų, moderniosios ir šiuolaikinės G.Morandi, R.Romero, J.Kounelliso ir kitų autorių grafikos kūrinių, reiškia, kad atitinkame aukščiausius kriterijus ir galime būti įdomūs ne tik artimiausiems kaimynams, bet ir meno išlepintiems italams, kurie yra ypatingai reiklūs dailės kūrinių kokybei“.
Šis dėkingumo gestas yra bendradarbiavimo tarp Lietuvos ambasados Italijoje, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus ir Centrinio grafikos instituto finalas, kurio pagrindu vyko paroda „MAGMA. Kūnas ir žodis Lietuvos ir Italijos moterų mene nuo 1965 iki šiandien“, kuruota L.Kreivytės ir B. Carpi de Resmini Vilniuje ir Romoje. Romoje taip pat stažavosi 5 studentės iš Vilniaus dailės akademijos. Dovana simboliškai vainikuoja ir šių metų pavasarį vykusią Vilniaus grafikos meno centro kuratorių stažuotę Romos centriniame grafikos institute.
Parengta pagal LR Kultūros ministerijos informaciją.
Foto: LR Kultūros ministerija.