Vilniuje, Prospekto“ galerijoje atidaroma Romualdo Augūno fotografijų paroda „Čiurlionis ir kitos viršūnės“. Pernai suėjo 60 metų nuo istorinės ekspedicijos – kurią fiksavo joje dalyvavęs R.Augūnas – į Pamyro kalnyną.
Vasario 26 dieną (trečiadienį) 17.30 val. „Prospekto“ galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) įvyks R.Augūno fotografijų parodos „Čiurlionis ir kitos viršūnės“ atidarymas. Autorius tarp fotografijos mėgėjų ir profesionalų žinomas kaip kalnų fotografas. 2002 m. pasirodęs jo albumas „Žmonės kalnuose“ pažymėjo šio fotografo svarbiausią temą, kuri ir išskyrė jį iš kitų Lietuvos fotografijos mokyklos autorių.
Ankstyvą 1964 m. rudenį Lietuvos spaudoje sumirgėjo antraštės – „Kalnuos palikę Lietuvos vardai“, „Pamyre – lietuviškos viršūnės“… Tą vasarą į Pamyro kalnus Tadžikijoje vyko pirmoji Lietuvos alpinistų aukštumų ekspedicija – dešimt tada dar visai jaunų vyrų, iki tol jau patyrusių kalnų kopimo krikštą ir apsirgusių „kalnų liga“. O šio žygio dominantė – įveiktos ir lietuviškais vardais pavadintos iki tol bevardės Pamyro viršukalnės: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (5.794 m), Kristijonas Donelaitis (5.837 m), Lietuva (6.050 m). Visos jos savo aukščiu lenkia aukščiausią Europos kalną Elbrusą (5.642 m)! Šį vasarį R.Augūnas, minėdamas ekspedicijos 60-metį bei M.K.Čiurlionio 150-metį, kviečia fotografijos gerbėjus į parodą, kurioje įamžintas legendinis žygeivių pasiekimas bei lietuviškų viršūnių keteros įženklinimo procesas. Paroda veiks iki balandžio 3-osios.
Per savo kelionių laikotarpį Romualdas Augūnas sukūrė ne vieną ciklą: „Kalnai ir žmonės“ (1962–1983), „Po Egipto saule“(1969), „Indijos motyvai“ (1976), „Draugystės akimirkos Konge“ (1979), „Po Pietryčių Azijos šalis“ (1980). Nuo 1968 dalyvavo parodose; surengė daugiau kaip 90 individualių parodų (iš jų apie 30 kalnų tematika) Lietuvoje ir užsienyje. Lietuvių alpinistinės fotografijos pradininkas (spaudoje paskelbė ir straipsnių apie alpinizmą). Fotografijoms būdinga spontaniškas motyvo fiksavimas, efektingi rakursai, šviesos ir šešėlių žaismas, raiškios kompozicijos, tikslus patirto įspūdžio perteikimas. Autoriaus darbai saugomi Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje, Lietuvos fotomenininkų sąjungoje, Šiaulių Aušros muziejuje, Prancūzijos nacionalinėje bibliotekoje Paryžiuje, FIAP kolekcijoje Lozanoje ir kitur. Lietuvos fotomenininkų sąjungos garbės narys (nuo 2008 m.).
Lietuvos fotomenininkų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Iš parodos „Čiurlionis ir kitos viršūnės“, R.Augūnas.