Radviliškio rajono savivaldybės vadovai turi idėją perimti iš bendrovės „LTG Infra“ Radviliškio miesto geležinkelio stotį ir joje įkurdinti Turizmo informacijos centrą, atidaryti Radviliškio krašto muziejų su konferencijų sale bei nuolatinėmis ekspozicijomis.
SVARBIAUSIA – PRINCIPINIS SPRENDIMAS
Rugsėjo 23 dieną Radviliškio rajono savivaldybės vadovai kartu su bendrovės „LTG Infra“ (buvę „Lietuvos geležinkeliai“) atstovais aptarė galimybę perimti Radviliškio miesto geležinkelio stotį ir pritaikyti ją visuomenės poreikiams. Nuotoliniame pasitarime aptartos stoties perdavimo sąlygos. Ištuštėjusią geležinkelio stotį valdančios įmonės atstovams labiausiai rūpi, kad stotis po perdavimo netaptų vaiduoklių namais.
„Galime garantuoti, kad pastatas bus atviras visiems, nes turime planų, kaip jį prasmingai įveiklinti“, – užtikrino Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Eglė Ivanauskytė.
Stotį šiuo metu valdančios įmonės atstovai pabrėžė, kad pora stotyje esančių patalpų jiems bus reikalingos ir po perdavimo, nes čia veikia geležinkelių infrastruktūrai valdyti būtina įranga, kurios iškėlimas pareikalautų milijoninių investicijų. Be to, bendrovė „LTG Infra“ pageidauja, kad stotyje liktų laukiamoji salė keleiviams bei bilietomatas, kuriame keleiviai gali įsigyti bilietus.
Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis pažadėjo, kad įmonė galės ir toliau naudotis jai reikalingomis patalpomis, o keleivių laukimo salė ir bilietomatas galės veikti lygiagrečiai su kitomis Savivaldybės planuojamomis veiklomis.
„Svarbu principinis sprendimas perduoti pastatą Savivaldybei, o teisinių kelių, kaip perimti patalpas, kad būtų patenkinti iš jūsų lūkesčiai, rasime visada“, – „LTG Infra“ atstovams sakė rajono vadovas.
Tą pačią dieną rajono vadovai su atsakingais Savivaldybės administracijos darbuotojais apžiūrėjo visas geležinkelio stoties patalpas ir per savaitę pažadėjo geležinkelius valdančiai įmonei pateikti platesnę savo viziją, kas ir kur galėtų įsikurti šiame pastate.
„LTG Infra“ atstovai įsipareigojo parengti bendradarbiavimo sutarties projektą. Artimiausiu metu planuojamas naujas pasitarimas.
SVARSTO GALIMYBĘ ĮKURTI KRAŠTO MUZIEJŲ
Savivaldybės vadovai įžvelgia didelį potencialą pritaikyti šį pastatą miestui svarbioms reikmėms. Jame galėtų įsikurti Turizmo informacijos centras, kuris šiuo metu yra labai mažose patalpose miesto centre. Šio centro perkėlimas į geležinkelio stoties pastatą leistų plėsti veiklą ir siūlyti daugiau paslaugų miesto lankytojams.
Be to, svarstoma galimybė geležinkelio stoties pastate įkurti Radviliškio krašto muziejų. Aplinkoje, kurioje šiuo metu jau stovi garvežys, tremtinių vagonas ir vagonas-restoranas, būtų sukurta patraukli erdvė miestiečiams ir turistams. Aplinka jau tvarkoma, o darbai artėja prie pabaigos.
Radviliškio geležinkelio stotis pradėjo veikti 1871 metų rugsėjo 4 dieną ir ilgus metus buvo miesto traukos centru. Stoties kompleksas, į kurį įeina geležinkelio stotis, ūkinis pastatas, lokomotyvų depas ir vandentiekio bokštas, 2005 metais buvo įrašytas į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą.
Pastatas buvo svarbus ne tik kaip keleivių aptarnavimo vieta, bet ir kaip Radviliškio miesto istorijos dalis. Šiuo metu stoties laukiamajame pasitinka freska, kurią 1988 metais nutapė menininkas A.Vaicekauskas. Stotis netgi tapo filmavimo aikštele amerikiečių režisieriaus Brado Andersono filmui „Transsibiro ekspresas“ 2008 metais.
„Radviliškio miesto geležinkelio stoties pastatas – tai ne tik mūsų miesto istorijos dalis, bet ir potencialus kultūros bei turizmo traukos centras. Turėdami galimybę perimti šį pastatą, galėsime sukurti naujas erdves miesto bendruomenei, pritraukti daugiau turistų ir padidinti miesto patrauklumą. Tai būtų didelis žingsnis į priekį mūsų miestui“, – teigia Radviliškio rajono savivaldybės meras K.Račkauskis.
Parengta pagal Radviliškio rajono savivaldybės informaciją.
Titulinė nuotrauka: Radviliškio rajono savivaldybės.