Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė 5 architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti – du pasiūlyti projektai.
VARŽĖSI LIETUVIAI, ČEKAI IR BRITAI
„Panoramos“ vadovė Birutė Kalanovaitė pasakoja, kad už išskirtinę teritorijos priešais prekybos centrą ir dviejų pastatų palei T.Narbuto gatvę pasiūlytą estetiką pasirinktas architektų komandos „StudioN Create (Nottingham)“ Ltd. (Didžioji Britanija) projektas „N4T8D2WB“, o už novatorišką Stumbrų ir Pieninės gatvių sankirtoje būsiančio pastato sprendimą laimėtoju išrinktas MB „Fragment architektai“ (Lietuva) projektas „ALĖJA“. Tikimasi, kad statybų darbai teritorijoje galės prasidėti maždaug po poros metų.
Šių metų pradžioje prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ paskelbtam teritorijos plėtros kviestiniam architektūrinio projekto konkursui projektus pateikė 5 architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių. Konkurse dalyvavo MB „Fragment architektai“ (Lietuva), UAB „Senojo miesto architektai“ (Lietuva), UAB „Vilniaus architektūros studija“ (Lietuva), „StudioN Create (Nottingham)“ Ltd. (Didžioji Britanija) ir „Chapman Taylor“ S.R.O. (Čekija).
Atsižvelgdama į projekto sudėtingumą, nes reikėjo suprojektuoti tris pastatus ir atnaujinti teritoriją priešais prekybos ir laisvalaikio centrą, konkurso vertinimo komisija nusprendė paskelbti du laimėtojus – „StudioN Create (Nottingham)“ Ltd. projektą „N4T8D2WB“ bei MB „Fragment architektai“ projektą „ALĖJA“. Architektų komandai iš Didžiosios Britanijos bus patikėtas teritorijos priešais prekybos centrą ir dviejų pastatų šalia T.Narbuto gatvės projektų įgyvendinimas, o lietuvių biurui – pastato, atsirasiančio Stumbrų ir Pieninės gatvių sankirtoje, projektavimas.
PROJEKTUS VERTINO MIŠRI ŽIURI
Anot „Panoramos“ vadovės Birutės Kalanovaitės, konkurse dalyvavo patyrusios ir ilgametę patirtį turinčios architektų komandos, tad išrinkti geriausius darbus nebuvo lengva užduotis.
„Turėjome tikslą, kad siūlomi projektai veiksmingai suderintų tiek šiuolaikinio prekybos centro, tiek greta įsikūrusių bendruomenių funkcinius bei estetinius poreikius. Projektai išties įdomūs, unikalūs ir kokybiški – nugalėję darbai labiausiai atitiko prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ integracijos į bendrą kvartalo visumą bei į Vilniaus miesto kokybinę kaitą viziją, kas ateityje funkcionuos kaip papildoma vertė ne tik esamai infrastruktūrai, bet ir šalia gyvenantiems bei visiems atvykstantiems į „Panoramą“ vilniečiams ir miesto svečiams“, – pasakoja B.Kalanovaitė.
Konkursui pateiktų projektų vertinimo komisiją sudarė architektai, bendruomenės atstovai, atspindintys platų turimų patirčių spektrą. Prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ vadovė Birutė Kalanovaitė pirmininkavo tarptautinei vertinimo komisijai, kurios sudėtyje buvo Vilniaus miesto Vyriausioji architektė Laura Kairienė, architektas Lukas Rekevičius (UAB „Aketuri Architektai“ vadovas), architektas John R Johanson (Rstudio for architecture AB), architektas Antanas Dagelis (UAB „Cloud architektai“ vadovas), AS Kapitel Vystymo direktorius Martin Rebane bei UAB „Panorama LT“ valdybos narė Marie Vaino.
STATYBOS DARBAI – PO POROS METŲ
Į konkurso nugalėtojų rinkimus taip pat buvo įtraukti „Panoramos“ lankytojai, aplinkui įsikūrę gyventojai ir jų bendruomenės – už labiausiai patikusius architektūrinius projektus buvo galima balsuoti su jais susipažinus „Panoramos“ interneto svetainės skaitmeninėje galerijoje ir prekybos centre surengtoje fizinėje architektūrinių projektų ekspozicijoje.
Birutė Kalanovaitė teigia, jog vystant projektus vadovaujamasi pagrindine vizija – paversti prekybos ir laisvalaikio centrą „Panorama“ ir naujai kuriamą teritoriją gyvybinga, įtraukiančia vieta, kuri tarnautų ne tik vietos bendruomenėms, bet ir trauktų lankytojus iš viso Vilniaus ir kitų miestų.
„Žvelgiant į ateitį, derybos su konkursą laimėjusiomis įmonėmis bus pradėtos liepos mėnesį, o projektavimo ir būsimų investicijų apskaičiavimo etapai turėtų užtrukti mažiausiai metus. Pagrindinė atsinaujinimo vizija matyti išrinktuose laimėtojų darbuose. Vis dėlto, dar laukia daug analizavimo, skaičiavimų, tyrimų ir sprendimų procesų, kol pamatysime galutinį rezultatą, kuris neabejotinai keisis nuo dabartinių projektų vizualizacijų, tačiau įsipareigojimas sukurti įtraukią lankytiną vietą išlieka tvirtas. Naujais projektais siekiame kokybiškai pakeisti Vilnių, gerinti miesto infrastruktūrą ir sukurti atnaujintą, dinamišką aplinką gyventojams ir miesto svečiams. Tikimės, kad ilgainiui pavyks įgyvendinti šiuos tikslus ir tapti nauju traukos objektu, kur įsikurs modernūs biurai, mažmeninė prekyba, paslaugos, smulkusis verslas“, – projekto planais dalinasi „Panoramos“ vadovė.
Tikimasi, kad statybų darbai teritorijoje galės prasidėti maždaug po poros metų.
Parengta pagal „Integrity PR“ informaciją.
Titulinis pav.: konkursinis projektas devizu „N4T8D2WB“ (arch. „StudioN Create (Nottingham)“ Ltd., Didžioji Britanija).