default

VIENAS DIDŽIAUSIŲ EUROPOJE: Vilniuje įsibėgėjo biotechnologijų miesto „Bio City“ statybos

2023-11-16
PILOTAS.LT

Vilniuje prie Molėtų plento įsibėgėjo didžiausio Europos biotechnologijų miesto regione „Bio City“ statybos. Tai gyvųjų technologijų miestas apjungsiantis kertines biotechnologijų tiriamąsias ir gamybos sritis. Toks biotechnologijų miestelis bus pirmasis Baltijos šalyse, o pirmasis jo kompleksas turėtų pradėti veikti antrąjį 2024 metų ketvirtį.

INVESTICIJOS NAUDINGOS LIETUVAI
„Northway“ grupės vadovas Vladas Algirdas Bumelis teigė, kad investicijos į gyvybės mokslus yra naudingos Lietuvai. Jis taip pat pridėjo, kad komplekso dydis sieks apie 8.000 m² (projektuotojas – „Atamis“).
„Biomiestų įkūrimas arba tolesnės investicijos į gyvybės mokslų sritį Lietuvai yra tikrai naudingos“, – statybų pradžios renginyje teigė V.A.Bumelis.
Tuo metu prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad šių statybų pradžia – parodymas, jog Lietuvos tapimas technologiškai pažangia šalimi yra ne vien tik idėja, paminima strateginiuose dokumentuose ar projektuose, bet realybė. Visgi, jis taip pat tikisi, kad tokia pažanga pasieks ne vien tik sostinę, bet ir šalies regionus.
„Lietuva turi visus šansus tapti priešakine technologijų šalimi. Aš jau šiandien matau, kad mes tokie tampame ir tai nebėra samprotavimas. Ir norėtųsi palinkėti, kad savo toliaregišką žvilgsnį atkreiptumėte į kitus Lietuvos regionus. Suprantu, kad 2.100 mažesniuose miesteliuose nerasite. Bet tam tikri padaliniai ir verslo grandinės galėtų rasti terpę ir šalies regionuose“, – teigė G.Nausėda.
Pasak ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės, tai bus vienas didžiausių tokio tipo kompleksų Europoje, kas yra milžiniškas pasiekimas Lietuvos verslui.

VILNIUS TAPS IŠSKIRTINIU KONTEKSTE
„Profesoriaus V.A.Bumelio ir jo komandos lyderystės dėka, Vilniuje atsidarys ko gero didžiausias biotechnologijų centras regione ir vienas didžiausių Europoje. Ir tai yra milžiniškas pasiekimas Lietuvos verslui ir valstybei“, – sakė A.Armonaitė.
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen paminėjo, kad šis centras užtikrins, jog Lietuva sugebės išlaikyti aukšta poziciją biotechnologijų sektoriuje ir toliau plėsti jo veiklą. Be to, anot jos, kadangi šis miestelis pritrauks investicijas ir specialistus, bei padės užmegzti svarbias partnerystes, jis taps parodymu, kad moderniame pasaulyje absoliutus dydis nėra svarbus siekiant užsibrėžtų pirmavimo inovacijose tikslų.
„Šiandien Lietuva biotechnologijų atžvilgiu yra viena pajėgiausių šalių. Tačiau konkurencija nuolatos auga, dėl ko yra būtinos kuo tikslingesnės ir efektyvesnės inovacijos į modernią infrastruktūrą, mokslinę veiklą, į būsimus specialistus“, – paminėjo V.Čmilytė-Nielsen.
Tuo metu Vilniaus meras Valdas Benkunskas pabrėžė, kad šis kompleksas kurs Vilniaus, kaip aukštų technologijų miesto įvaizdį, kuris galimai leis atgal pritraukti iš Lietuvos emigravusius aukštųjų technologijų specialistus
„Už šio pastato sienų yra tai, kas leis Vilnių padaryti išskirtiniu ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio kontekste. Visų pirma mes turėsime aukštųjų technologijų miestelį, kuris leis sukurti daug gerai apmokamų darbo vietų, kas reiškia didesnį Vilniaus biudžetą. Turėsime didelę intelektinę naudą, kadangi galėsime susigrąžinti į užsienį išvažiuojančius aukštųjų technologijų studentus, kurie galės dirbti ir uždirbti“, – aiškino V.Benkunskas.

VEIKS 6 SKIRTINGI KOMPLEKSAI
Į šį projektą investuoja įmonių grupė „Northway“. Per 10 metų įmonė įdarbins per 2.000 naujų darbuotojų. Planuojama į miestelį investuoti apie 7 mlrd. eurų.
Čia veiks 6 skirtingi kompleksai – nuo Genų terapijos, Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei virusologijos centrų iki Kamieninių ląstelių tyrimų ir 3D biospausdinimo laboratorijų. Anot projekto autorių, miestas kurs didžiulę ekonominę, intelektinę ir visuomeninę naudą bei garsins Lietuvos vardą visame pasaulyje.
„Bio City“ taip pat siekiama atliepti Lietuvos ambiciją iki 2030-ųjų 5 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) gauti iš biotechnologijų srities.
Parengta pagal „Made in Vilnius“ ir PILOTAS.LT informaciją.
Titulinė nuotrauka: „Citify“.

Pav.: „Atamis“.

Pav.: „Atamis“.

Pav.: „Atamis“.

Pav.: „Atamis“.

Pav.: „Atamis“.

Pav.: „Atamis“.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

default

TARP MIŠKO IR MIESTO: Vilniuje atidarytas moderniausias policijos pastatas

2024 kovo 18Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje, Sietyno gatvėje atidarytas moderniausias policijos pastatas. Naujasis statinys – vienas iš energiškai efektyviausių valstybės pastatų, jau spėjęs nuskinti „Lietuvos BIM projektai“ apdovanojimą. ŽINGSNIS LINK

Šeškinės pradinė mokykla

REKONSTRUOS 4 MOKYKLAS: Projektuojami nauji amfiteatrai, atriumai, lauko terasos

2024 sausio 22Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje bus rekonstruotos 4 mokyklos, kuriose projektuojami amfiteatrai, atviri atriumai, lauko terasos bei planuojamos naujų priestatų statybos. Metų pradžioje pasirašytos projektavimo paslaugų sutartys dėl Kunigaikščio

default

VIENAS DIDŽIAUSIŲ EUROPOJE: Vilniuje įsibėgėjo biotechnologijų miesto „Bio City“ statybos

2023 lapkričio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje prie Molėtų plento įsibėgėjo didžiausio Europos biotechnologijų miesto regione „Bio City“ statybos. Tai gyvųjų technologijų miestas apjungsiantis kertines biotechnologijų tiriamąsias ir gamybos sritis. Toks

Vaikų lopšelis-darželis Pilaitėje (arch. „Atamis“).

STATYBAS PRADĖS ŠIĄ VASARĄ: Pasirašyta rangos sutartis dėl Pilaitės lopšelio-darželio

2023 birželio 6Be komentarųPILOTAS.LT

Augančiame Pilaitės rajone tuoj prasidės naujo lopšelio-darželio su baseinu statybos. Jau pasirašyta rangos sutartis, o mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Šiuolaikiškas per 3.000 m²

Vaikų lopšelis-darželis Pilaitėje (PV I.Puidokaitė, PDV S.Kėblienė, PDV G.Sabaliauskas).

LOPŠELIS-DARŽELIS PILAITĖJE: Vyksta viešasis rangos konkursas

2023 vasario 3Be komentarųPILOTAS.LT

Itin sparčiai augančiame Pilaitės sostinės rajone, kurį renkasi vis daugiau jaunų šeimų, ruošiamasi statyti naują vaikų lopšelį-darželį. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320

policijos pastatas

RANGOS KONKURSAS: Turto bankas statys policijos administracinį pastatą

2021 liepos 191 KomentarasPILOTAS.LT

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas paskelbė modernaus policijos administracinio pastato sostinėje, Sietyno gatvėje rangos darbų konkursą. Pasiūlymus, konkurso

Kuršėnų dvaras

MEDIS, KULTŪRA IR KORTENAS: Į atgijusius Kuršėnų dvaro rūmus – nauju tiltu

2021 liepos 12Be komentarųPILOTAS.LT

Liepos 6-ąją, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, duris visuomenei atvėrė vienintelis Lietuvoje išlikęs leno teisę turėjęs XIX amžiaus pradžios medinės architektūros dvaras. Atgijusius Gruževskių dvaro rūmus

Pilaitės vaikų darželis

APLINK KIEMELĮ: 2 šiuolaikiški vaikų darželiai Pilaitėje

2021 gegužės 3Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus miesto savivaldybė pritarė dviejų naujų vaikų darželių Pilaitėje projektiniams pasiūlymams. Pagal savivaldybės užsakymą, vienas jų suprojektuotas Pajautos g. 7, kitas – Tolminkiemio g. 11A.