Jūros nuglūdintų akmenukų formų muilo gabalėliai malonūs, tačiau yra sunkiai nulaikomi rankose. Dizaineriai iš Honkongo prieš kelerius metus netikėtai pasiūlė muilui brutalistinę formą dėl kurios pastarojo nereikėtų kaskart ieškoti vonios vandenyse ar klupti po praustuve. Prekės ženklo „Tetra Soap“ projektui pritarimą ir palaikymą prieš tuomet suteikė sutelktinio finansavimo platformos „Kickstarter“ vartotojai.
Kelių užtvaroms ar pakrančių apsaugai nuo erozijos paprastai naudojamos tetraedrinės gelžbetonio formos nuo šiol praverčia ir vonioje. Pagal Honkongo dizaino kūrėjų sumanymą, jos užsibrėžė pakeisti archetipinę muilo – „plytos“ – formą. Dėl neįprastos brutalistinės muilo formos naujasis gaminys pavadintas „Tetra muilu“ (angl. Tetra Soap). Pilkos spalvos muilo tekstūra imituoja grubų betono paviršių, o keturšakė jo forma, plaunantis rankas, neleidžia muilui išslysti. Beje, tokios formos muilas tirpsta lėčiau, todėl tarnauja ilgiau už įprastą.
Pasak „Tetra Soap“ kūrėjų, rankų darbo muilas šaltuoju būdu gaminamas iš itališko aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejaus, kokosų aliejaus, eterinių aliejų (miros, arbatmedžio ir sandalmedžio) bei distiliuoto vandens, o liejamas – silikoninėse formose. Jis nepažeidžia pH balanso, todėl tinka visų tipų odai. Muilas gaminamas ne vien brutalistiškai pilkos, bet ir žalsvo kalkakmenio spalvos (jei odai reikia didesnio drėkinimo efekto).
Dabar plačiai naudojamus tetrapodus dar 1950 metais sukūrė ir užpatentavo prancūzų inžinieriai Pierre’as Danelis ir Paulas Anglès d’Auriac. Jų pavadinimas kilęs iš senovės graikų žodžių tetra, reiškiančio keturis, ir pode, reiškiančio pėdą. Uostuose pakrančių ir molų apsaugai paprastai naudojamus šios formos gelžbetonio gaminius galima pamatyti kad ir Klaipėdos uosto molų sargyboje.
Parengta pagal „Tetra Soap“ ir PILOTAS.LT informaciją.
Titulinė nuotrauka: „Tetra Soap“.