Vilniaus savivaldybė imasi į Kultūros paveldo registrą įrašyto Kazbėjų tilto remonto. Šiuo metu vyksta projektavimo darbai, tikimasi, kad gyventojai tiltu saugiai vėl galės naudotis po kelerių metų. Šio tilto konstrukcijos buvo išsaugotos tik pilietiškos visuomenės iniciatyva.
Tiltas per Vokės upę pastatytas tarpukario pabaigoje, praėjusio amžiaus 4-ame dešimtmetyje. Po Antrojo pasaulinio karo jis remontuotas, tačiau išvaizdos nekeitė – konstrukciją iki šiol sudaro medinė važiuojamoji dalis, monolitinės krantinių atramos ir dvi plieninės kniedytos erdvinės sijos. Laikui bėgant, Kazbėjų tiltas buvo smarkiai paveiktas korozijos, dalis metalinių konstrukcijų sutrupėjo, tiltas prarado patvarumą, todėl 2018-aisiais dėl žmonių saugumo nuspręsta jį uždaryti.
Senosios tilto konstrukcijos išsaugotos Panerių bendruomenės iniciatyva. Dėl itin didelio nusidėvėjimo iš pradžių planuota senąjį tiltą griauti ir vietoje jo įrengti naują, tačiau, pasitarus su bendruomene, nuspręsta remontuoti dabartinį.
Remonto metu planuojama rekonstruoti krantinių atramas, medines ir plienines tilto konstrukcijas, įrengti tiltą sustiprinsiančias pereinamąsias plokštes, atlikti kitus paveldosauginius ir eismo saugumui būtinus darbus (projektuotojas „TEC Infrastucture“).
Po remonto Kazbėjų tiltu galės vykti dvipusis eismas su eismo pirmenybe atvykstantiems iš V. A. Graičiūno gatvės, transporto priemonių svoris bus ribojamas iki 5 tonų, o aukštis – iki 3 metrų.
Skaičiuojama, kad remontui iš savivaldybės biudžeto reikės maždaug 730.000 eurų. Tiksli remonto vertė paaiškės po rangos darbų viešojo pirkimo, kuris turėtų prasidėti kitų metų pavasarį.
Parengta pagal Vilniaus savivaldybės informaciją.
Titulinė nuotrauka: Kazbėjų tiltas per Vokę. Foto: „TEC Infrastucture“.
JPN
( 2022-12-22 )
Pasisekė Kazbėjų tiltui. O štai Skrėbiškio dvarui Biržų rajone, įkurtam Lietuvos kunigaikščių Radvilų, kuriame slėpėsi 1863 m. sukilimo prieš carinės Rusijos valdžią vienas iš vadų, nepasisekė…
https://www.niekonaujo.lt/20211205/skrebiskio-dvaras