Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniuje rengiama tarptautinė mokslinė konferencija, skirta aptarti įvairiems požiūriams į diasporos dailę, migruojančio meno procesus, taip pat kūrėjų, kūrinių ir idėjų migraciją, keliančią svarbius socialinius, politinius išlikimo ir integravimosi klausimus. Renginyje dalyvaus įvairių kultūros ir meno sričių tyrėjai iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Prancūzijos, Ukrainos, JAV ir Lietuvos.
Gruodžio 1 dieną (ketvirtadienį) 9 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Migracija-menas-muziejus“. Įvairių kultūros ir meno sričių ir šalių tyrėjai diskutuos XX–XXI a. migracijos patirčių, jų refleksijų ir įmuziejinimo klausimais, dalysis savo įžvalgomis ir tyrimų rezultatais.
Tarptautinėje mokslinėje konferencijoje siekiama atskleisti įvairius požiūrius į diasporos dailę, aptarti (e)/(i)migruojančio meno procesus, taip pat kūrėjų, kūrinių ir idėjų migraciją, keliančią svarbius socialinius, politinius išlikimo ir integravimosi klausimus. Mokslinei diskusijai aktualios kolektyvinės ir asmeninės patirtys, retrospektyvus ir šiuolaikinis diskursai. Problematika svarbi apmąstant migracijos procesą ir istoriškai, ir jam tapus masiniu šių dienų reiškiniu.
Konferencijos pranešimai bus skaitomi lietuvių ir anglų kalbomis su sinchroniniu vertimu. Dalis pranešėjų dalyvaus nuotoliniu būdu, bus daromas konferencijos įrašas.
Organizatoriai: Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Vytauto Kasiulio dailės muziejus, Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros institutas. Partneriai: Lietuvos kultūros institutas, Pasaulio lietuvių bendruomenė, Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Parengta pagal Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus informaciją.