Arno Funkas – vienas įdomiausių ir paslaptingiausių tarpukario Laikinosios sostinės architektų. Prof. dr. Marija Drėmaitė kartu su kūrybiniu kolektyvu Kaune pristatys ką tik išleistą knygą „ARNO FUNKcionalizmas. Architekto Arno Funko (1898–1957) gyvenimas ir kūryba“ ir pasistengs nuimti šią paslapties skraistę.
Rugsėjo 22 dieną (ketvirtadienį) 18 val. A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje (Vydūno al. 2, Kaune) įvyks prof. dr. Marijos Drėmaitės knygos „ARNO FUNKcionalizmas. Architekto Arno Funko (1898–1957) gyvenimas ir kūryba“ pristatymas. Renginyje dalyvaus M.Drėmaitė (autorė), Vika Pranaitytė (dizainerė), Lukas Mykolaitis (fotografas); moderuos Lina Pranaitytė (projekto vadovė, Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus memorialinių muziejų skyriaus vedėja). Renginys nemokamas.
A.Funko gyvenimą išliko mažai žinių, tačiau jo suprojektuoti modernūs elegantiški pastatai pasakoja apie tarpukario Lietuvą, Kauną, jo transformaciją, gyventojus ir kasdienybę.
Ši knyga – tęstinė 2021 m. liepos 1 d. A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje atidarytos parodos „Arno Funk[cionalizmas]“ dalis. Pakviesta kuruoti parodą, prof. dr. Marija Drėmaitė jau tą pačią dieną sugalvojo ir parodos idėją, ir pavadinimą, nes tai buvo nuostabus architekto pavardės ir architektūros stiliaus sutapimas.
Prie parodos rengėjų komandos prisijungė fotografas Lukas Mykolaitis (jis yra visų šioje knygoje publikuojamų šiuolaikinių nuotraukų autorius) ir architektė Vika Pranaitytė (ji ne tik sukūrė įtaigią parodos architektūrą, bet ir yra šios knygos dizaino bei maketo autorė).
Parodoje atlikti ieškojimai ir atradimai skatino tęsti tyrimus ir toliau. Knygoje pateikiami Arno Funko biografijos faktai, pristatomi gyvenamųjų namų, interjerų, visuomeninių ir pramoninių pastatų projektai.
Knygą išleido Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus. Knygos rengimą ir leidybą finansavo: Lietuvos kultūros taryba, Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022, Vokietijos-Baltijos kultūrinių ryšių fondas „Boeckler – Mare Balticum Stiftung“.
Prof. dr. Marija Drėmaitė – architektūros istorikė, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesorė. Tyrinėja XX a. architektūrą, miestų modernizaciją, industrializaciją ir kultūrą. Dalyvauja mokslinėse konferencijose visame pasaulyje, rašo knygas savo tyrimų temomis, skaito viešas paskaitas, kurios pritraukia ne tik profesionalus, bet ir plačiąją auditoriją. Marija Drėmaitė yra leidyklos LAPAS leidžiamų knygų ir architektūros gidų bendraautorė ir viena iš serijos „Architekstai“ redaktorių.
Parengta pagal Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus informaciją.
Titulinė nuotrauka: Jurgio ir Aleksandros Iljinų namas (arch. A.Funkas, 1933 m.). Foto: ©PILOTAS.LT