Fotografas, architektūros tyrinėtojas, paveldosaugos aktyvistas ir gidas iš Ukrainos Dmytro Solovjovas rengia paskaitą apie sovietmečiu pastatytus Ukrainos gyvenamuosius rajonus ir kodėl juos reikėtų išsaugoti bei ar reikėtų tai daryti.
Birželio 2 dieną (ketvirtadienį) 19 val. įvyks nuotolinė D.Solovjovo „Sovietmečiu projektuoti rajonai Ukrainoje. Ar reikia juos saugototi“? Paskaita vyks virtualiai, ji bus tiesiogiai transliuojama Vilniaus muziejaus „feisbuko“ paskyroje. Paskaita vyks anglų kalba.
Iškilę, siekiant sukurti pačias patogiausias gyvenimo sąlygas, sovietiniai gyvenamieji rajonai šiandien dažnai „nurašomi“. Kodėl svarbu juos saugoti? Su kokiais iššūkiais susiduria šios erdvės? Kaip reikėtų su jais tvarkytis? Apie visa tai – D.Solovjovo paskaitoje.
Nuo 2018 metų D.Solovjovas fotografuoja ir fiksuoja modernistinę architektūrą ir monumentalųjį meną Ukrainoje bei Baltijos šalyse. Dmytro – projekto „Ukrainian Modernism“ autorius. Nuo karo pradžios Dmytro dėmesį sutelkė į šiuo metu šalyje užpuolikų vykdomą destrukciją ir informacijos apie karo metu patirtą žalą sklaidą už Ukrainos sienų.
Ši paskaita – vienas iš 8 parodą „Kas į Viršulus?“ lydinčių renginių – pasivaikščiojimų, gyvų ir nuotolinių paskaitų. Birželio 4 dieną po Viršuliškes pavedžios parodos kuratorius Povilas Andrius Stepavičius, o birželio 9 dieną apie gyvenamųjų rajonų architektūrą ir projektų inertiškumą dar vienoje nuotolinėje paskaitoje papasakos architektas iš Ukrainos Volodymiras Veštakas. Birželio 16 dieną apie holistinės, visaapimančios daugiabučių kvartalų renovacijos problemas bus galima sužinoti iš Lietuvos architektų sąjungos pirmininkės Rūtos Leitanaitės. Birželio 17 dieną, kultūros nakties proga, senuoju Viršuliškių keliu pasivaikščiosime iki miesto centro, birželio 30 dieną po Viršuliškes dar kartelį pavedžios parodos „Kas į VIršulus?“ kuratorius Povilas Andrius Stepavičius, o liepos 9 dieną – Albertas Kazlauskas.
Parengta pagal Vilniaus muziejaus informaciją.