A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje, Kaune atidaroma paroda, skirta Kauno modernizmui ir architekto profesijai. Parodoje derinama žaisminga patirtis ir praktinė edukacija.
KVIETIMAS Į ARCHITEKTŪRINĘ KELIONĘ
Gruodžio 2 dieną (ketvirtadienį) 17 val. A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje (Vydūno al. 2, Kaunas) vyks parodos „Moder… kas? Kauno modernizmas! Ir architekto profesija” atidarymas.
Ši paroda – tai kvietimas į architektūrinę kelionę, susipažįstant su vienais žymiausių Kauno miesto tarpukario pastatais ir architekto profesija. Kai 1919 m. Kaunas tapo laikinąja sostine, jis pasikeitė neatpažįstamai – iš nedidelės provincijos išaugo į modernų miestą, o mums paliko vertingą modernizmo architektūrą. Kauno modernizmo (dar vadinama Kauno tarpukario) architektūra yra architektūros stilius, vyravęs 1930–1940 metais. Šiuo laikotarpiu Kaune pastatyta apie 6 tūkst. naujų pastatų. 2015 m. Briuselyje 44 Kauno pastatams suteiktas Europos paveldo ženklas. Tais pačiais metais Kaunas pelnė UNESCO dizaino miesto statusą. 2017 m. Kauno modernizmo architektūra įrašyta į UNESCO preliminarųjį sąrašą. Tai yra unikalus architektūrinės, urbanistinės ir istorinės raidos pavyzdys, išsiskiriantis tarp viso pasaulio modernizmo pastatų.
PARODĄ SUDARO 3 DALYS
Parodą sudaro trys dalys: Modernizmo miestelis, Vyr. architekto kambarys ir Maketų kambarys. Pirmame kambaryje kviečiame susipažinti su modernizmo architektūra ir tarpukariu, Vyr. architekto kambaryje kviečiame sukurti savus projektus, o Maketų kambaryje – statyti miestus, namus ir kurti jų maketus.
Instaliacijos, žaislai, dirbtuvių stalai kvies vaikus įsitraukti į veiklą ir pažinti architekto profesiją. Žaisdami vaikai projektuos ir statys namus, ties kelius, tyrinės pastatus, geometrines formas, pažins istoriją ir tarpukarį, vaidindami ledų teatre. Kurs naujus pasaulius ir erdves žmogui – kaip kadaise architektai sukūrė Kauno miestą.
Parodoje bus galima susipažinti su vaikams skirta architektės Eglės Januškienės kuriama knyga „Moder… Kas? Kauno modernizmas! Išlankstyk Kauno modernizmą“ (knygos leidimą remia Lietuvos architektų sąjunga ir Lietuvos kultūros taryba).
Paroda veiks iki 2022 metų liepos 1-osios. Parodos atidaryme galima dalyvauti tik su galimybių pasu (netaikoma asmenims iki 16 metų).
Parodos idėjos autorė ir rengėja – Eglė Januškienė („Mažasis architektas“). Architektės – Eglė Januškienė, Vika Pranaitytė („O-D-A. architecture Studio“), Ieva Stulpinaitė. Konsultavo – Lina Pranaitytė. Rėmėjai: Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos kultūros taryba, UAB „Studija Archispektras“, UAB „Eternit Baltic“, UAB „Vaineta ir partneriai“, UAB „Duliuksa“, vadybininkas Edvardas Kauneckas.
Parengta pagal Nacionalinio K.M.Čiurlionio muziejaus informaciją.
Titulinis pav.: Nacionalinio M.K.Čiurlionio muziejaus.