Ką tik atvertas atsinaujinęs Pavilnių ir Verkių regioninių parkų centras. Nors abu regioniniai parkai yra mažiausi Lietuvoje, kultūros paveldo bei gamtos vertybių gausa nenusileidžia didesniems broliams.
Persikais kvepiantys vabzdžiai poravimosi metu ąžuolynuose, tikrų tikriausias skruzdėlynas, galimybė apžvelgti piliakalnius iš šikšnosparnio skrydžio – ir tai tik keletas naujienų ką tik duris atvėrusiame atnaujintame Pavilnių ir Verkių regioninių parkų lankytojų centre. Lankytojai Verkių dvaro paviljono patalpose ras čia įsikūrusias gamtos pažinimo sales ir ekspoziciją pristatančią Pavilnių ir Verkių regioninius parkus. Bus galima sužinoti, kiek saugomų gyvūnų ir augalų rūšių gyvena šiose teritorijose, kaip jie prisitaikę gyventi miesto apsuptyje.
Kartu su lankytojų centro atidarymu atverta ir nuotraukų paroda skirta Vitgenšteinų giminės valdymo laikotarpiui prisiminti. Valdant šiai giminei XVIII a. Verkių dvaras klestėjo ir buvo kupinas to meto inovacijų. Atvykę lankytojai galės pažvelgti į tų dienų kasdienybę užfiksuotą istorinėse nuotraukose.
Pavilnių ir Verkių regioninių parkų lankytojų centras įsikūręs viename iš Verkių dvaro sodybos pastatų. Šiam dvarui jau daugiau nei 600 metų. Lankytojų centras įkurtas pagal 2014–2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą. Europos Sąjunga projektui skiria 661.681 euro finansavimą. Projektą „Kultūros ir istorinio paveldo išsaugojimas ir pritaikymas kultūros, švietimo ir turizmo reikmėms“ įgyvendina: savivaldybės biudžetinė įstaiga Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija (Lietuva), muziejus „Pilių kompleksas Mir“(Baltarusija) ir Gamtos tyrimų centras (Lietuva).
Parengta Pavilnių ir Verkių regioninių parkų informaciją.
Titulinė nuotrauka: Pavilnių ir Verkių regioninių parkų centro.