Šį rudenį Architektūros kokybės vystymo asociacija kviečia savo klausytojus iš idėjų ir potyrių pasaulio grįžti prie fizinės aplinkos ir kartu su žymiais Lietuvos ir užsienio architektais pasidomėti, ar gali ir jei gali, tai kaip, materija tapti architektui it molis skulptoriui?
Nuo rugsėjo pabaigos Architektūros kokybės vystymo asociacija rengia 5 nuotolinių paskaitų ciklą „Materija kaip kūrybinis instrumentas architektūroje“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, partneris – žurnalas „Statyba ir architektūra“/ sa.lt.
1-oji ciklo paskaita klausytojus suburs jau rugsėjo 29 dieną (trečiadienį) 11 val. Joje architektė, hum m. dr. Aušra Černauskienė gilinsis į betono naudojimą mūsų krašte: „Lietuvos betono architektūra: kultūrinė vertė ir atnaujinimo iššūkiai“. Pasak jos, betono architektūra nepalieka abejingų žmonių – vienus ji užburia savo formų monumentalumu ir neapdailinta estetika, o kitus atstumia dėl savo pilkumo, šaltumo ir asociacijos su sovietinio periodo nepritekliais. Tačiau betono architektūra su visais savo privalumais ir trūkumais yra svarbi ir gausi praeito amžiaus Lietuvos architektūrinio palikimo dalis, išduodanti laikmečio dvasią ir vietos specifiką, diegtus naujus socialinius modelius bei taikytas inovatyvias ar eksperimentines technologijas. Paskaitoje lektorė ieškos atsakymų į klausimus: ar šie pastatai vertingi? Kaip nustatyti tokių objektų vertę? Ką pasirinkti: griauti ar kūrybiškai transformuoti?
Renginys nemokamas. Visi besidomintys kviečiami žiūrėti nuotoliniu būdu rugsėjo 29 dieną nuo 11.00 iki 12.30 val. Registruotis būtina. Paskaitos vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu).
Ciklą sudaro 5 paskaitos: „Lietuvos betono architektūra: kultūrinė vertė ir atnaujinimo iššūkiai“ (arch., hum m. dr. A. Černauskienė), „Architektūrinės detalės ir medžiagos“ (arch., VGTU prof. A.Ambrasas), „Istorinės aplinkos ir materijos padiktuota“ (arch. G.Prikockis), „How to choose materials for the benefit of architecture?“ (arch., prof. S.J.Rintala) ir „Medis šiuolaikinės architektūros formų paieškoje“ (arch., VGTU doc., hum. m. dr. A. Gabrėnas).
Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija. Partneris: žurnalas „Statyba ir architektūra“/ sa.lt. Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Parengta pagal Architektūros kokybės vystymo asociacijos informaciją.
Titulinė nuotrauka: ©PILOTAS.LT