Šiaulių dailės galerijoje atidaroma Daugpilio (Latvija) Marko Rothko meno centro kolekcijos paroda „Abstrakcijos“. Kūrinius sukūrė skirtingų kartų latvių ir užsienio menininkai – žymūs abstrakcionistai, kurių kūryba atskleidžia atskirus abstraktaus meno raidos etapus, taip pat pabrėžia jų individualius stilius.
Rugsėjo 11 dieną (šeštadienį) 12 val. Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus g. 245) įvyks Daugpilio (Latvija) Marko Rothko meno centro kolekcijos parodos „Abstrakcijos“ atidarymas.
Paroda sumanyta kaip projektas, kur abstrakcija apjungia tapybos ir grafikos kūrinius iš didžiulės šio centro meno kūrinių kolekcijos. Abstrakcija yra logiškas mąstymo procesas, išvaduojantis protą nuo atsitiktinių ir trivialių objektų savybių. Abstrakcija turi ilgą socialinę ir politinę istoriją. Praėjusio šimtmečio sandūroje tai buvo vizija apie naują pasaulio tvarką. Rusijos konstruktyvizmas tapo komunistinės revoliucijos ir utopinės visuomenės emblema. Europos ekspresionizmas bandė išardyti buržuazinę socialinių santykių formą ir sujaukti kapitalistinę tvarką. Futurizmas šventė pramonės revoliuciją. Jo mechaninė grožio estetika taip pat buvo susijusi su fašizmu, karu ir etniniu valymu. Iki XX amžiaus vidurio revoliucinės politikos įkvėpta abstrakcija pokario kapitalizmo ir šaltojo karo politikos metu iš esmės išnyko.
Parodos menininkai: Erdmute Blach (Vokietija), Uldis Čamans (Latvija), Svenas Drobnitza (Švedija), Beatrice Gelmetti (Italija), Elga Grīnvalde (Latvija), Haraldas Jegodzienski (Latvija /Vokietija), Michail Lalov (Bulgarija), Erin Lawlor (JK), Franciszek Ledóchowski (Lenkija), Siliang Ma (Kinija), Anita Meldere (Latvija), Jon Arne Mogstad (Norvegija), Kuzana Ogg (JAV), Manuel Schroeder (Vokietija), Sandra Strēle (Latvija), Jan Valik (Slovakija) ), Sigurds Vīdzirkste (Latvija/JAV), Žanna Vērdiņa (Latvija), Natalija Zaloznaja (Baltarusija/Belgija).
Daugpilio Marko Rothko meno centro kolekcija sukurta iremiantis meno centro idėja. Kasmet jis papildomas pirkimais, simpoziumo dalyvių kūryba ir vertingomis menininkų bei bendradarbiavimo partnerių dovanomis, patvirtinančiomis esamą ir būsimą bendradarbiavimą įgyvendinant meno projektus. Šiuo metu kolekciją sudaro daugiau nei 2000 meno kūrinių įvairiose medijose. Rothko centro misija yra ne tik išsaugoti šią vertingą kolekciją, bet ir reguliariai ją eksponuoti tiek meno centre, tiek kitose kultūros ir meno erdvėse Latvijoje ir užsienyje.
Parodos kuratoriai: Zane Melāne, Māris Čačka.
Parengta pagal Šiaulių dailės galerijos informaciją.