Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus šiandien atidaro parodą „Dingusio paveldo sugrįžimas“. Tai kartu ir kvietimas nauju žvilgsniu įvertinti šių praradimų mastą, raginimas imtis aktyvaus vaidmens istorinio paveldo atgimimo ir sugrįžimo į Rietavą kelyje.
Dėl XX a. siautusių karų ir okupacijų unikalus Žemaitijos dvarų kultūros židinys – buvusi kunigaikščių Oginskių rezidencija Rietave – patyrė sunkiai atitaisomus kultūros paveldo praradimus. Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus drauge su kitais projekto partneriais ir rėmėjais rengia parodą „Dingusio paveldo sugrįžimas“. Paroda atidaroma birželio 4 dieną (penktadienį) 16 val. L.Ivinskio g. 4, Rietavas.
Oginskių rezidencijos klestėjimo laikus menančios graviūros, istorinių žemės ūkio parodų, ano meto valstiečių ir tarnautojų fotografijos, barbariško rūmų griovimo vaizdai sudaro įtaigų vizualinį-informacinį ekspozicijos „Oginskių muziejinės vertybės: fonas ir akcentai“ foną, kuriame pirmykščiu grožiu prasiskleidžia neilgai viešnagei į Rietavą iš Žemaičių muziejaus „Alka“ ir kitų Lietuvos muziejų sugrįžę Oginskių muziejinio paveldo šedevrai: skulptūros, baldų komplektai, Rietavą valdžiusių Oginskių portretai ir kitos prieš šimtą metų iš Rietavo iškeliavusios vertybės.
Ekspozicija „Žemaitijos bažnyčių ir dvarų lobiai“ primena ne tik XV a. I pusėje prasidėjusią Žemaitijos atsivėrimo krikščioniškai Europos kultūrai istoriją, bet ir vaisingą vyskupo Motiejaus Valančiaus bendradarbiavimą su Rietavo kunigaikščiu Irenėjum Oginskiu. Neatsitiktinai į šią ekspoziciją įtraukta ir XVI–XIX a. visoje Žemaitijoje garsėjusios didikų Gorskių porceliano kolekcija. Kitados net trys šios giminės atstovai ėjo Rietavo tijūnų pareigas.
Parengta pagal Kultūros paveldo departamento informaciją.