Įmonių grupė „Teltonika“ Liepkalnio kalvoje, Vilniuje planuoja 65.000 m² ploto aukštųjų technologijų parką. Uždaras jo architektūros idėjų varžytuves ką tik laimėjo vilniečio architekto Remigijaus Bimbos kolektyvas, mikroschemos principu parengęs projektą „Teltonika High-Tech Hill“.
VARŽĖSI 6 ŽINOMI VILNIAUS ARCHITEKTŲ KOLEKTYVAI
Įmonių grupė „Teltonika“ neseniai surengė kviestines Liepkalnio kalvos projekto architektūros idėjų varžytuves , kuriose sudalyvavo 6 žinomi Vilniaus architektūriniai kolektyvai. Greta architekto R.Bimbos grupės (AKG bendrovė) architektūrinių idėjų plotmėje varžėsi A.Ambraso architektų biuras, „DO Architects“, „Arches 13“, „Processoffice“ ir „Architektūros linija“.
Kaip informuoja „Teltonika“, visoms joms buvo iškeltas vienodas iššūkis – pateikti architektūrinį pasiūlymą, kuris kuo labiau išpildytų darbuotojų lūkesčius komfortiškai aplinkai ir įsilietų į dabartinę Vilniaus panoramą. Su šia užduotimi geriausiai susitvarkė architekto R.Bimbos kolektyvas, parengęs projektą „Teltonika High-Tech Hill“.
6,5 ha plote išsidėstęs „Teltonikos“ aukštųjų technologijų parkas apims net 12 naujų statinių, kurie tarpusavyje sujungti simbolizuos mikroschemą – pagrindinį aukštųjų technologijų komponentą. Praplėstame dabartiniame sklype skirtingi pastatai su laboratorijos, ofiso, akademijų ir gamyklos funkcijomis susijungs su žaliuojančiais kiemais į vientisą bendrą erdvę. Numatomas bendras visų pastatų plotas bus 65.000 m²., kuris talpins 1.000 dabartinių darbo vietų ir 2.000 naujų. Investicijos į šį projektą su pastatais ir gamybos įranga sudarys virš 220 mln. eurų. Verslininkai projektą tikisi įgyvendinti per 3-4 metus.
Architekto R.Bimbos kolektyvas didelės apimties pastatų grupę Liepkalnio ir Ditvos gatvių sankryžoje pasiūlė „mikroschemos principu“ suskaidyti mažesniais tūriais, prisitaikant prie esamo užstatymo. Pastatų grupės čia būtų organiškai „įleidžiamos“ į aplinką tarp savęs sukurdamos vidinius kiemus „kišenes“ ir natūraliai apšviestų patalpų. Pastatų fasadai numatyti atviri supančiai aplinkai, o jų grafika – atkartotų „mikroschemos laidininkų“ integrinio grandyno principinę schemą. Vizualiai jų erdvę padidintų jų vidinių kiemų palikta viena atvira kraštinė.
VIDINIUOSE KIEMUOSE – SKIRTINGI LIETUVOS VAIZDAI
Konkurso laimėtojai pastatus stengėsi suvienodinti ir išdėstyti šachmatine tvarka – „Teltonikos“ logotipo principu. Jų planinė struktūra ir formos numatytos statiškos, norint racionaliai išdėstyti vidaus patalpas. Stogų architektūrai suteikiama minimalistinė plastinė išraiška pastatų grupei suteiktų vientisą „penktąjį fasadą“, kuris būtų matomas iš lėktuvų nuo šalia esančio Tarptautinio Vilniaus oro uosto pakilimo ir nusileidimo tako.
Vidiniuose kiemuose projektuojami skirtingi Lietuviškos gamtos vaizdai – pieva, miškas, ežeras, sodas, parkas. Kiekviename tik iš vidaus pasiekiamame kieme, pagal jo motyvus, numatoma skirtinga veikla. Pagrindinio įėjimo kieme, kuriame didesnis žmonių judėjimas, bus organizuojami renginiai, projektuojama miesto aikštė. Vaikų darželis ikimokyklinio amžiaus vaikams turėtų sutaupyti laiko darbuotojams vykstant į darbą, leisti su jais betarpiškai bendrauti darbo pertraukų metu. Parko kieme taip pat numatyta ir vaikų darželio lauko žaidimų aikštelė.
Parengta pagal „Teltonika“ informaciją.
Titulinis pav.: Projektas „Teltonika High-Tech Hill“, arch. R.Bimbos bendrovė AKG
Urki
( 2020-11-05 )
liudna, tas vienodumas, kas to reikalauja, konketstas? ))
Medis Miške
( 2020-11-04 )
Ir dar: labai (labai) humaniška ta teltonika.
Kad leis bendrauti su vaikais…
Miela, gražu
Medis Miške
( 2020-11-04 )
A++ ?
ar
€++ ?
penktas fasadas
( 2020-11-04 )
Kodėl tie korpusai vienodi,lyg šiltnamiai daržovėms auginti?