Po priverstinos karantino pertraukos Vilniuje atidaromas MO muziejus. Vėl atverdamas duris, muziejus siūlo naują formatą – 33 minutės patyrimo.
SIŪLO PAJUSTI KIEKVIENAM ASMENIŠKAI
Gegužės 28 dieną (ketvirtadienį) Vilniuje vėl veiks MO muziejus. Naujas muziejaus siūlomas formatas – 33 minutės pasakojimo ir individualios patirties, kuri buvo kurta kartu su Urte Mikelevičiūte-DerVynas, o žodžius į istorijas sudėjo knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms” autorė Viktorija Aprimaitė. Tai saugus ir dabartines realijas atitinkantis individualus lankytojo patyrimas, žadinantis įvairius pojūčius. Muziejaus atstovai visų detalių neišduoda ir sako, kad patirti ir pajausti reikia kiekvienam asmeniškai.
Tai saugi ir dabartines realijas atitinkanti patirtis. Praeities susidūrimo su ateitimi momentas. Pažadame jums ir skonių, ir garso. O vaizdas arba vaizdiniai lydės viso potyrio metu. „Vos per porą pastarųjų mėnesių patekome į naują realybę. Tikriausiai nė nebūtume anksčiau pagalvoję, kad sėdėsime vienas nuo kito kelių metrų atstumu, negalėsime apsikabinti. Toks staigus pasikeitimas leidžia labai apčiuopiamai pajusti skirtį tarp to, kas „buvo”, ir ištikusios nenuspėjamos ateities. Tai apmąstydami sukūrėme naują ir dar anksčiau neišbandytą muziejuje patirtį. Kviečiame į 33 minutes trunkantį patyrimą, skirtą pojūčiams atgaivinti. Juose į pasakojimą susilies vaizdas, garsas ir netgi skonis”, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.
PIRMIEJI IŠBANDYS MO BENDRUOMENĖS NARIAI
Pirmieji patirtis išbandys MO bendruomenės nariai – MOdernistai, o nuo gegužės 30 dienos kviečiami visi. „33 minutės patyrimo“ vyks trečiadieniais – sekmadieniais. Patyrimo datos, laikai ir bilietai yra skelbiami. Patyrimuose laukiami visi nuo 7 metų amžiaus.
Beje, MO muziejuje taip pat veikia mažoji paroda apie avangardinio kino kūrėją Joną Meką bei Edmundas Saladžius ekspozicija muziejaus pirmojo aukšto hole „Tą pačią naktį“.
Parengta pagal MO muziejaus informaciją.