Rugsėjo viduryje Vilniaus Geležinkelių muziejuje įvyko kūrybinės dirbtuvės, kuriose buvo generuojamos Vilniaus geležinkelio stoties teritorijos pertvarkos idėjos. Rugsėjo 24 dieną su šių dirbtuvių rezultatais bus galima susipažinti Lietuvos architektų sąjungoje.
Rugsėjo 24 dieną (antradienį) 17 val. Lietuvos architektų sąjungoje (Kalvarijų g. 1, Vilnius) bus pristatyti Vilniaus geležinkelio stoties teritorijos architektūrinių-urbanistinių kūrybinių dirbtuvių rezultatai bei ekspertų rekomendacijos vystomai teritorijai.
Vilniaus geležinkelio stoties teritorijos pertvarkos kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo atrinktos 6 Lietuvos ir užsienio architektų urbanistų komandos, kurias kuravo patyrę užsienio mentoriai. Dirbtuvių metu vyko refleksinės sesijos, kurių metu sociologai, mobilumo ekspertai, nekilnojamo turto vystymo ekspertai, kultūros paveldo specialistai, urbanizuoto kraštovaizdžio specialistai dalinosi savo įžvalgomis ir patarimais, kaip geriausia pertvarkyti dabartinę Vilniaus geležinkelio stoties teritoriją į gyvybingą ir daugiafunkcę miesto dalį.
Rugsėjo 17 dieną surengta interaktyvi kūrybinė sesija, kurios metu bendruomenių atstovai, visuomenininkai identifikavo vietos bendruomenių poreikius ir lūkesčius vystomai teritorijai, siūlė, kaip pagerinti susisiekimo ryšius, atnaujinti esamas ir kurti naujas viešąsias erdves, diskutavo apie galimas veiklas ir paslaugas teritorijoje. Šios sesijos rezultatų aptarime dalyvavo ir pagrindinėse kūrybinėse dirbtuvėse dirbę architektai, mentoriai, specialistai, Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.
„Daugialypis kūrybinių dirbtuvių procesas įtraukė beveik 50 žmonių, greta architektų, urbanistų – ir Savivaldybės, Geležinkelio ir Autobusų stočių atstovus, aplinkinių bendruomenių aktyvistus, projektų vystytojus, architektūros studentus. Daug dėmesio skirta dialogo kūrimui ir bendrų sąlyčio taškų suradimui, bendrų tikslų išgryninimui“ sako projekto kuratorė Inga Urbonaitė-Vadoklienė.
Kūrybines dirbtuvės – pirmas žingsnis įgyvendinant „Vilnius Connect“ projektą, kuriuo ketinama pertvarkyti Vilniaus geležinkelio stoties teritoriją ir joje įkurti modernų daugiafunkcį mobilumo, verslo ir laisvalaikio centrą, išplėsti pėsčiųjų ir žaliąsias erdves, pagerinti Naujininkų rajono jungtį su Naujamiesčiu ir Senamiesčiu. Dirbtuves „Lietuvos geležinkelių“ pavedimu organizavo Lietuvos architektų sąjunga.
Parengta pagal Lietuvos architektų sąjungos informaciją.
Foto: SĮ „Vilniaus planas“.