Geras dizainas 2019

GERAS DIZAINAS 2019: Apdovanoti geriausių lietuvių dizaino darbų autoriai

2019-09-19
PILOTAS.LT

Neseniai įvykusioje iškilmingoje ceremonijoje metu buvo apdovanoti geriausi šių metų lietuvių dizaino darbai. Dėl konkurso „Geras dizainas 2019“ apdovanojimų varžėsi per 250 dalyvių, kurių darbus įvertino autoritetinga tarptautinė komisija.

Lietuvos dizaino prizas „Geras dizainas“ – nacionalinis konkursas, skirtas geriausiems šalies dizaino pavyzdžiams atrasti ir paminėti. Jau aštuntus metus iš eilės dizaino srities suburiančios iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu buvo apdovanoti geriausi šių metų dizaino darbai 10-yje kategorijų. Nugalėtojus, kaip ir kasmet, išrinko nepriklausoma užsienio komisija, kurią sudarė dizaino srities ekspertai iš Šveicarijos, Lenkijos, Slovėnijos ir Austrijos: Lenkijos dizaino savaitės vadovė ir interjero studijos įkūrėja Paulina Kisiel, Dominicas Strumas – dizaino agentūros savininkas iš Ciuricho, Manca Matičič Zver – Dizaino ir Inovacijų centro vadovė ir Dizaino fakulteto dekanė iš Slovėnijos bei Martinas Foessleitneris – informacijos dizaino žinovas ir hi-pe.at agentūros įkūrėjas. Papildomai įteiktas inovatyviausio projekto prizas bei publikos favoritas, išrinktas balsavimo internetu metu.
Konkurso nugalėtojų darbų ekspozicija Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje veiks iki rugsėjo 29 dienos.
dalius-ilginis_anxiety_silver-amber-coal_ring
Mados aksesuarų kategorijoje 1-ąją vietą laimėjo Daliaus Ilginio ir Rasos Ilginės kolekcija „Nerimas“ (2019 m.). Kūrėjai siekė suteikti nerimo jausmui fizinį pavidalą ir jį vizualizuoti.
2-oji vieta atiteko Marijos Puipaitės rankinių kolekcijai „Sinuous“ (2019 m.), o 3-oji – Marijos Strazdaitės auskarų kolekcijai „Old/New“ (2019 m.).
3-1
Kostiumo dizaino kategorijoje nugalėjo Karina Pangonytė su drabužių kolekcija „No More“ (2019). Eksperimentinė kolekcija „No More“ protestuoja prieš Ignalinos atominės elektrinės eksploataciją bei ragina nekartoti praeities klaidos.
Šioje kategorijoje 2-oje vietoje liko Eglės Rusteikaitės drabužių kolekcija „Fur for me“ (2019), o 3-oje – Rimantės Rimgailaitės „Narcizas – ne tik gėlė“ (2018).
6_detale_juste-zibudiene_sumazintas
Interjero elementų kategorijoje nugalėtojomis paskelbtos Justė Žibūdienė ir Dominyka Šulcaitė už žaismingą detalę „Play“ (gamintojas – UAB „Riešės baldai“, 2018). Tai ir baldo kojelė, ir atrama ar lentynos laikiklis.
2-ąją vietą čia užėmė Jokūbas Jurgelis ir Jurga Marcinauskaitė („2XJ architects“) su perdirbto porolono apdailą ir objektus (užsakovas: UAB „Lonas“, 2018), o 3-ąją – diz. Evelina Kudabaitė su „Shiver“ (užsakovas „Immix“, 2019).
2_lonas_2xj
Interjero kategorijoje nugalėjo Jokūbas Jurgelis ir Jurga Marcinauskaitė („2XJ architects“), suprojektavę reprezentacinį lietuviškų čiužinių ir miegamojo baldų gamintojo „Lonas“ saloną Vilniuje (2018). Autoriai plačiai naudojo tvarias naujoviškas medžiagas: perdirbtą poroloną, perdirbtą gumą, lininius siūlus, antrarūšę fanerą.
2-ąją vietą užėmė Laura Janavičiūtė, Rytis Mikulionis, Aistė Galaunytė, Viltė Zubrytė, Gytis Vaitkevičius su „Švyturys Bhouse“ (užsakovas UAB „Švyturys-Utenos alus“, 2018), 3-ąją – Rimantas Špokas ir Norbertas Pagalys („Rimartus“) su vertimų biuru Kaune „AirV“ (2019).
3-2
Koncepcijos kategorijoje geriausiu tapo Simonas Milišauskas su „Chrono“ (2019). Šio projekto tikslas – sukurti nebrangų, visai pašalintų pirštų protezą, kuris sustiprintų pažeistos rankos funkcionalumą, pagerintų psichologinę savijautą ir grąžintų vartotojui pilnatvės jausmą.
Konceptualų baldą „Eksponatas“ (2019) sukūrusi Marija Ščerb užėmė 2-ąją, o muzikos grotuvą „Žaltys“ (2019) klausą praradusiems žmonėms siūlanti Paulina Bradūnaitė – 3-ąją vietą.
20190711_guminukai_05
Vizualinio identiteto kategorijoje nepralenkiami buvo Martynas Bacvinka, Ugnė Akstinaitė ir Marius Kneipferavičius, pateikę „Tröösik“ guminukų pakuotę (užsakovas AB „Vilniaus pergalė“, 2019). Kuriant šį jaunimui skirtą gaminį, esminis kriterijus buvo humoras.
Šioje kategorijoje 2-oji vieta paskirta Astai Budukevičiūtei ir Aistei Jūrei („Godspeed“ ir „New!“) už vaikų drabužių prekės ženklą „Matilda Knows“ (užsakovas „Son de Flor“, 2019). 3-ąją vietą užėmė Milda Šiulytė („Dadada Studio“) su dalijimosi paslaugai skirtu elektriniu paspirtuku „Unicorn Scooters“ (užsakovas UAB „Lizdas“, 2018).
godspeed_gastronomine-knyga_01
Leidinio kategorijoje laimėjo „Godspeed Branding“ nestandartinė kulinarinė knyga „How the Future King of England Ate Peacock in Vilnius“ (užsakovas Lietuvos kultūros institutas, 2018) su Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykiais supažindinanti idėjų ir žinių mainais, asmenybių padaryta įtaka, pasakojimų ir patirčių suformuotais įvaizdžiais.
Diz. Miglė Strumskytė su minimalistinės infografikos mokslo populiarinimo žurnalu „Spectrum“ (iliustratorės Eglė Plytnikaitė ir Ūla Šveikauskaitė, užsakovas Vilniaus universitetas, 2018) šioje kategorijoje laimėjo 2-ąją vietą. 3-ąją vietą užėmė Agnė Šutrikaitė („Old Rabbit Design Studio“), parengusi sulos produktų katalogą „Sip Sap“ (užsakovas UAB „Straikas“, 2018 m).
chemtokens_karolina_petraityte_3
Produkto ir industrinio dizaino kategorijoje niekas neprilygo Karolinos Petraitytės sukurtai mokymo priemonei chemijos pamokoms „Chem Tokens“ (2018). Pastaroji leidžia be papildomų priemonių išsiaiškinti elementų lentelės struktūrą̨, kiekvieno elemento unikalumą̨, fiziškai jungti ir kurti molekules. 2-ąją vietą čia užėmė Greta Unguvaitytė su 3 urnų kolekcija (2018). 3-oji vieta ir r inovatyviausio dizaino apdovanojimas atiteko Ignui Survilai už didelius atstumus galintį įveikti paspirtuką „Unicorn Scooters“ (užsakovas UAB „Lizdas“, 2018).
ripple_ds_0003_lowres
Baldų ir apšvietimo kategorijoje geriausiu pripažintas dizainerė Kazuko Okamoto, sukūrusi modernią modulinių baldų sistemą „Ripple“ (užsakovas UAB „Sedes Regia“, 2018). Tai baldų sistema, kurios segmentus galima grupuoti į žaismingai atrodančias darbo ir poilsio zonas viešosioms ir darbo erdvėms. 2-ąją vietą užėmė Domilė Čepaitytė su detalių rinkiniu „Ė“ (užsakovas „Designskolen Kolding“, 2019), o 3-ąją – Agota Rimšaitė bei Cristina Sánchez su šviestuvu „Junts“ (užsakovas „Encrū“, 2019).
screenshot-2019-07-10-at-15-09-26
Paslaugų ir socialinio dizaino kategorijoje 1-ąją vietą laimėjo „Andstudio“ Lietuvoje suorganizavusi ir su Florencijoje įsikūrusia grafinio dizaino studija „Muttnik“ įgyvendinusi dizaino studijų apsikeitimo programą. Iniciatyvai dokumentuoti „Andstudio“ sukūrė interneto svetainę-tinklaraštį, kurioje pasakojama vizualinė istorija: dedamos nuotraukos, aprašomi įspūdžiai iš abiejų lokacijų vienu metu. Šioje kategorijoje 2-oji vieta paskirta Gaudutei Žilytei ir Simonui Tarvydui (INDI) už edukacinį žaislą „Moku“ (2019), o 3-oji – Martynui Birškiui ir visai „Dadada“ dizaino komandai už Lietuvos jūrų muziejaus ekspoziciją „Mano tėvas žvejas, aš jo padėjėjas“ (užsakovas Lietuvos jūrų muziejus, 2018).
_vu_4
Internetinio balsavimo metu publikos simpatijų (Publikos favorito kategorija) daugiausiai pelnė dizaino agentūros „And-studio“ ir dizainerio Karolio Strautnieko projektas „Vizualinis identitetas Vilniaus universiteto 440 metų gimtadieniui“. Čia identitetas įrėmina ir suvaldo svajingas iliustracijas, priartina jas prie reikšmingos VU istorijos.
Šiais metais Lietuvos dizaino forumo organizuojama konkurso darbų paroda, surengta bendradarbiaujant su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), tapo Inovacijų savaitės renginių ciklo prioritetine dalimi.
Parengta pagal Lietuvos dizaino forumo informaciją.
Renginio nuotraukos: Joana Suslavičiūtė.

dsc_6660dsc_6511

Komentarai

  1. Manau,yra geresnių, tik reikėtų pasidomėti,paieškoti.

  2. Apdovanoti geriausiu lietuviu dizaino darbu autoriai

  3. Visi tik visokias spinteles ir kėdes projektuoja. O kaip su lovom, ciužiniais ir kitais daiktais>?

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Maawa X

NAMAS LAGAMINE: Išlankstomas ekologiškas būstas „Maawa X“

2023 kovo 21Be komentarųPILOTAS.LT

Pasaulyje gilėjant ekologinei krizei, vis statybose ir buityje plačiau naudojamos įvairios perdirbtos medžiagos. Ypač daug galimybių suteikia kartonas, kuris yra lengvas, plačiai panaudojamas ir perdirbamas. Dizaineris Abdallah

Stokholmo baldų mugė

Į SKANDINAVIJOS BALDŲ MEKĄ: VDA pirmą kartą dalyvaus Stokholmo baldų mugėje

2023 sausio 20Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus dailės akademija pirmą kartą dalyvaus Stokholmo baldų mugėje. Tai didžiausias tokio pobūdžio įvykis Šiaurės Europoje, kasmet sutraukiantis apie 40.000 lankytojų iš 100 pasaulio šalių. Vilniaus

Universalaus dizaino stendai

ŽEMĖLAPIAI KIEKVIENAM: Vilniuje įrengiami universalaus dizaino stendai

2022 lapkričio 14Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje pradėti įrenginėti stendai, pagaminti pagal universalaus dizaino principus. Du pirmieji jau įrengti sostinės Vingio parke ir suteikia informacijos lankytojams pagal jų individualius poreikius. Greitu

Nanako Kume

ŠVIESTUVAI IŠ VAIKYSTĖS: Japonė prakalbino spalvotų pieštukų drožles

2022 rugsėjo 29Be komentarųPILOTAS.LT

Unikalūs dizaino sprendimai dažnai nepastebimai slypį kasdienybėje. Medinės architektūros ir dizaino srityse mus vėl ir vėl tuo įtikina japonai, itin jautriai ir išradingai tradicijas suderinantys

RaivioBumann

GERESNĖ VIETA GYVENTI: Helsinkis apdovanojo urbanistinių erdvių eksperimentatorę

2022 rugsėjo 6Be komentarųPILOTAS.LT

Geresne vieta gyventi siekianti tapti Suomijos sostinė kartu su Helsinkio dizaino savaite apdovanoja labiausiai pasižymėjusį dizainerį ar dizainerių komandą. 2022 metų Helsinkio dizaino apdovanojimą laimėjo

Dizaino sparnai

PROJEKTAS „DIZAINO SPARNAI“: Atrinkta ir patvirtinta mentorių komanda

2022 liepos 21Be komentarųPILOTAS.LT

Jau šį mėnesį darbą projekte „Dizaino sparnai“ pradės atrinkta ir patvirtinta mentorių komanda. Joje – 6 skirtingų dizaino sričių dizaino profesionalai. „Mentorystė – viena svarbiausių

Milano dizaino savaitė

MILANO DIZAINO FIESTA: Parodose prisistatė ir lietuvių meno studentai

2022 birželio 15Be komentarųPILOTAS.LT

Birželio 7—12 dienomis Vilniaus dailės akademijos studentų darbai buvo pristatyti Milano dizaino savaitėje, parodose „Materialized“ ir „No Space for Waste“. Lietuvių ekspoziciją Milane kuravo Vilniaus

Jaunojo dizainerio prizas

JAUNOJO DIZAINERIO PRIZAS 2022: Kviečiama teikti paraiškas

2022 birželio 13Be komentarųPILOTAS.LT

Prestižinis pradedančiųjų dizainerių konkursas  „Jaunojo dizainerio prizas“ kviečia teikti paraiškas. Konkurso nugalėtojai bus paskelbti birželio 30 d. iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu. KONKURSAS RENGIAMAS 12-ĄJĮ KARTĄ

Garso kolonėlė „Agnes“ (diz. P.Emrich).

BRUTALISTINIS MINIMALIZMAS: Pokarinės bažnyčios formų garso kolonėlė

2022 gegužės 31Be komentarųPILOTAS.LT

Nuosekliai augant susidomėjimui brutalizmo architektūra, pramoninis dizaineris Philippas Emrichas sukūrė neįprastą minimalistinę stalo kolonėlę „Agnes“. Pastarosios dizainą įkvėpė architekto Wernerio Düttmanno pokaryje Berlyne suprojektuota bažnyčia. Pramoninio

Baldų paroda

NEMATOMI: Istoriniai baldai iš šiuolaikinio dizaino perspektyvos

2022 kovo 22Be komentarųPILOTAS.LT

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje atidaroma paroda „Nematomi. Istoriniai baldai iš šiuolaikinio dizaino perspektyvos“. Kuriant šią parodą, įkvėpimo šaltiniu tapo… baldų saugykla. KVIEČIA PAŽVELGTI NAUJAI

Valensija

PASAULIO DIZAINO SOSTINĖ 2022: Valensija paruošė 100 veiklų programą

2022 sausio 31Be komentarųPILOTAS.LT

Valensija yra 8-asis miestas, paskelbtas Pasaulio dizaino sostine 2022 (WDC 2022). Vykdydama Pasaulio dizaino sostinės programą, Valensija visus metus bus pasaulio dėmesio centre ir pristatys

Natalija Čaiko

OVACIJOS LIETUVIŲ DIZAINEREI: Dvi prizinės vietos tarptautiniame konkurse C2A

2022 sausio 17Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Vilniaus fakulteto Grafinio dizaino bakalauro absolventės Natalijos Čaiko baigiamasis absolventės darbas „Holos“ laimėjo dvi prizines vietas tarptautiniame konkurse C2A. Dizainerės N.Čaiko

„Obscure“, diz. „Biohm“ .

EKOLOGIŠKOS GAMYBOS VAISIAI: Saviti šviestuvai iš kavos ir apelsinų

2021 gruodžio 13Be komentarųPILOTAS.LT

Kavos gamybos procese atliekančios luobelės vis dažniau pasitelkiamos įvairiai buityje naudojamai ekologiškai produkcijai. Britų inžinierių bei dizainerių kolektyvas „Biohm“ neseniai sukūrė šviestuvus „Obscure“, kurių gamybai

Brigitos Adomonienės minkštieji svetainės baldai ir kavos staliukas-Lygijos Marijos-Stapulionienės sukurta sekcija

KASDIENYBĖS ARCHITEKTĖS: Lietuviškų baldų dizaino paroda

2021 gruodžio 8Be komentarųPILOTAS.LT

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje atidaroma žymių Lietuvos baldų dizainerių paroda „Kasdienybės architektės. Gyvenamųjų interjerų baldų dizainas. 1959–1984“.Parodos lankytojai susipažins su pirmųjų profesionalaus dizaino kartų

Aktualioji dailėtyra

AKTUALIOJI DAILĖTYRA: Personifikuotos Lietuvos dizaino istorijos

2021 lapkričio 4Be komentarųPILOTAS.LT

NDG auditorijoje vyks viešų paskaitų ciklo „Aktualioji dailėtyra: naujausios Lietuvos meno tyrimų atodangos“ paskaita „Personifikuotos Lietuvos dizaino istorijos“. Pasakojamos istorijos nukels į XX amžiaus 7-ąjį

5 eurų nominalo moneta "Viltis“

PAGIRTAS MINIMALIZMAS: Lietuviška 5 eurų moneta „Viltis“ pelnė 2-ąją vietą

2021 spalio 221 KomentarasPILOTAS.LT

Pernai į apyvartą paleista Vilniaus dailės akademijos Vilniaus fakulteto Grafikos katedros vedėjos, prof. Marijos Marcelionytės-Paliukės sukurta moneta „Viltis“ (5 eur nominalas) 15-ajame prestižiniame tarptautiniame proginių

Geras dizainas 2021

GERIAUSIAS 2021-ŲJŲ DIZAINAS: Išrinkti nacionalinio konkurso prizininkai

2021 spalio 19Be komentarųPILOTAS.LT

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje,Vilniuje vyksta 2021 metų nacionalinio konkurso „Geras dizainas“ paroda. Šiemet konkurso komisija nusprendė kiekvienoje kategorijoje skirti po vieną prizinę vietą. KOMISIJA SKYRĖ

design talks

DESIGN TALKS: „Dizaino savaitės“ pirmoji tarptautinė konferencija

2021 spalio 11Be komentarųPILOTAS.LT

Šiais metais „Dizaino savaitės“ programą papildo „Design Talks“ tarptautinė konferencija. Pirmą kartą Lietuvoje vyksianti tarptautinė konferencija suburs akademikus, tyrinėtojus ir dizaino praktikus diskutuoti klausimais: ar

Geras dizainas 2021

GERAS DIZAINAS 2021: Paskelbti Lietuvos dizaino prizo nominantai

2021 rugsėjo 28Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos dizaino prizas „Geras dizainas“ šiemet sulaukė 150 paraiškų. Kaip ir kasmet, nominantus apdovanojimams iš jų išrinko nepriklausoma komisija, sudaryta iš užsienio šalių ekspertų. GERIAUSIUS

Geras dizainas

GERAS DIZAINAS 2021: Pažymės svarbiausius metų Lietuvos dizaino pasiekimus

2021 liepos 20Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos dizaino forumas 2021-uosius metus pradėjo itin aktyviu pasiruošimu rudens sezonui ir su juo artėjantiems svarbiausiems metų projektams: dizaino festivaliui „Dizaino savaitė“, tarptautinei dizaino konferencijai

Jaunojo dizainerio prizas 2021

JAUNOJO DIZAINERIO PRIZAS: 2021 metų parodos atidarymas ir apdovanojimai

2021 birželio 29Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus dailės akademijos (VDA) parodų salėje „Titanikas“ įvyks konkurso parodos „Jaunojo dizainerio prizo 2021“ atidarymas ir laureatų apdovanojimai. Šiemet konkursui pateiktos 62 paraiškos iš VDA,

North Cape

RAFINUOTUMAS IR ELEGANCIJA: „Narbuto“ kėdė laimėjo dizaino apdovanojimą „Red Dot“

2021 gegužės 6Be komentarųPILOTAS.LT

Baldų gamybos bendrovė „Narbutas“ kėdė „North Cape“ laimėjo prestižinį dizaino apdovanojimą „Red Dot Award: Product Design 2021“. Tarptautinė biuro baldų gamybos bendrovė šį apdovanojimą pelniusį

Post sakralus

LIETUVOS DIZAINO SCENA: VDA dizaino objektų paroda „Titanike“

2021 gegužės 3Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus dailės akademijos parodų salių „Titanikas“ I aukšte veikia šiuolaikinio lietuviško dizaino objektų paroda „Post Sakralus“. Parodoje eksponuojami patys naujausi aktyviai kuriančių VDA Dizaino katedros

Gerda Liudvinavičiūtė

„CELSIUS 273“ PAGYRĖ AZIJOJE: G.Liudvinavičiūtė laimėjo 4-ąją vietą

2021 vasario 19Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos dizaino forumo narė Gerda Liudvinavičiūtė „DFA Design for Asia“ parodoje laimėjo 4-ąją vietą. Savo kūrybą „CELSIUS 273“ vardu pristatanti dizainerė daugiausiai tyrinėja architektūros ir

„METABOLISM | between utopia and reality“, G.Liudvinavičiūtė, 1-oji vieta

GERAS DIZAINAS 2020: 10 geriausių 10-yje kategorijų ir publikos prizas

2020 lapkričio 181 KomentarasPILOTAS.LT

Lietuvos dizaino forumo iniciatyva sukurtas nacionalinis konkursas „Geras dizainas“, skirtas atrasti ir pažymėti geriausiam dizainui šalyje – Lietuvos dizainerių darbams. Jau 9-ais metais iš eilės,