Geras dizainas 2019

GERAS DIZAINAS 2019: Apdovanoti geriausių lietuvių dizaino darbų autoriai

2019-09-19
PILOTAS.LT

Neseniai įvykusioje iškilmingoje ceremonijoje metu buvo apdovanoti geriausi šių metų lietuvių dizaino darbai. Dėl konkurso „Geras dizainas 2019“ apdovanojimų varžėsi per 250 dalyvių, kurių darbus įvertino autoritetinga tarptautinė komisija.

Lietuvos dizaino prizas „Geras dizainas“ – nacionalinis konkursas, skirtas geriausiems šalies dizaino pavyzdžiams atrasti ir paminėti. Jau aštuntus metus iš eilės dizaino srities suburiančios iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu buvo apdovanoti geriausi šių metų dizaino darbai 10-yje kategorijų. Nugalėtojus, kaip ir kasmet, išrinko nepriklausoma užsienio komisija, kurią sudarė dizaino srities ekspertai iš Šveicarijos, Lenkijos, Slovėnijos ir Austrijos: Lenkijos dizaino savaitės vadovė ir interjero studijos įkūrėja Paulina Kisiel, Dominicas Strumas – dizaino agentūros savininkas iš Ciuricho, Manca Matičič Zver – Dizaino ir Inovacijų centro vadovė ir Dizaino fakulteto dekanė iš Slovėnijos bei Martinas Foessleitneris – informacijos dizaino žinovas ir hi-pe.at agentūros įkūrėjas. Papildomai įteiktas inovatyviausio projekto prizas bei publikos favoritas, išrinktas balsavimo internetu metu.
Konkurso nugalėtojų darbų ekspozicija Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje veiks iki rugsėjo 29 dienos.
dalius-ilginis_anxiety_silver-amber-coal_ring
Mados aksesuarų kategorijoje 1-ąją vietą laimėjo Daliaus Ilginio ir Rasos Ilginės kolekcija „Nerimas“ (2019 m.). Kūrėjai siekė suteikti nerimo jausmui fizinį pavidalą ir jį vizualizuoti.
2-oji vieta atiteko Marijos Puipaitės rankinių kolekcijai „Sinuous“ (2019 m.), o 3-oji – Marijos Strazdaitės auskarų kolekcijai „Old/New“ (2019 m.).
3-1
Kostiumo dizaino kategorijoje nugalėjo Karina Pangonytė su drabužių kolekcija „No More“ (2019). Eksperimentinė kolekcija „No More“ protestuoja prieš Ignalinos atominės elektrinės eksploataciją bei ragina nekartoti praeities klaidos.
Šioje kategorijoje 2-oje vietoje liko Eglės Rusteikaitės drabužių kolekcija „Fur for me“ (2019), o 3-oje – Rimantės Rimgailaitės „Narcizas – ne tik gėlė“ (2018).
6_detale_juste-zibudiene_sumazintas
Interjero elementų kategorijoje nugalėtojomis paskelbtos Justė Žibūdienė ir Dominyka Šulcaitė už žaismingą detalę „Play“ (gamintojas – UAB „Riešės baldai“, 2018). Tai ir baldo kojelė, ir atrama ar lentynos laikiklis.
2-ąją vietą čia užėmė Jokūbas Jurgelis ir Jurga Marcinauskaitė („2XJ architects“) su perdirbto porolono apdailą ir objektus (užsakovas: UAB „Lonas“, 2018), o 3-ąją – diz. Evelina Kudabaitė su „Shiver“ (užsakovas „Immix“, 2019).
2_lonas_2xj
Interjero kategorijoje nugalėjo Jokūbas Jurgelis ir Jurga Marcinauskaitė („2XJ architects“), suprojektavę reprezentacinį lietuviškų čiužinių ir miegamojo baldų gamintojo „Lonas“ saloną Vilniuje (2018). Autoriai plačiai naudojo tvarias naujoviškas medžiagas: perdirbtą poroloną, perdirbtą gumą, lininius siūlus, antrarūšę fanerą.
2-ąją vietą užėmė Laura Janavičiūtė, Rytis Mikulionis, Aistė Galaunytė, Viltė Zubrytė, Gytis Vaitkevičius su „Švyturys Bhouse“ (užsakovas UAB „Švyturys-Utenos alus“, 2018), 3-ąją – Rimantas Špokas ir Norbertas Pagalys („Rimartus“) su vertimų biuru Kaune „AirV“ (2019).
3-2
Koncepcijos kategorijoje geriausiu tapo Simonas Milišauskas su „Chrono“ (2019). Šio projekto tikslas – sukurti nebrangų, visai pašalintų pirštų protezą, kuris sustiprintų pažeistos rankos funkcionalumą, pagerintų psichologinę savijautą ir grąžintų vartotojui pilnatvės jausmą.
Konceptualų baldą „Eksponatas“ (2019) sukūrusi Marija Ščerb užėmė 2-ąją, o muzikos grotuvą „Žaltys“ (2019) klausą praradusiems žmonėms siūlanti Paulina Bradūnaitė – 3-ąją vietą.
20190711_guminukai_05
Vizualinio identiteto kategorijoje nepralenkiami buvo Martynas Bacvinka, Ugnė Akstinaitė ir Marius Kneipferavičius, pateikę „Tröösik“ guminukų pakuotę (užsakovas AB „Vilniaus pergalė“, 2019). Kuriant šį jaunimui skirtą gaminį, esminis kriterijus buvo humoras.
Šioje kategorijoje 2-oji vieta paskirta Astai Budukevičiūtei ir Aistei Jūrei („Godspeed“ ir „New!“) už vaikų drabužių prekės ženklą „Matilda Knows“ (užsakovas „Son de Flor“, 2019). 3-ąją vietą užėmė Milda Šiulytė („Dadada Studio“) su dalijimosi paslaugai skirtu elektriniu paspirtuku „Unicorn Scooters“ (užsakovas UAB „Lizdas“, 2018).
godspeed_gastronomine-knyga_01
Leidinio kategorijoje laimėjo „Godspeed Branding“ nestandartinė kulinarinė knyga „How the Future King of England Ate Peacock in Vilnius“ (užsakovas Lietuvos kultūros institutas, 2018) su Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykiais supažindinanti idėjų ir žinių mainais, asmenybių padaryta įtaka, pasakojimų ir patirčių suformuotais įvaizdžiais.
Diz. Miglė Strumskytė su minimalistinės infografikos mokslo populiarinimo žurnalu „Spectrum“ (iliustratorės Eglė Plytnikaitė ir Ūla Šveikauskaitė, užsakovas Vilniaus universitetas, 2018) šioje kategorijoje laimėjo 2-ąją vietą. 3-ąją vietą užėmė Agnė Šutrikaitė („Old Rabbit Design Studio“), parengusi sulos produktų katalogą „Sip Sap“ (užsakovas UAB „Straikas“, 2018 m).
chemtokens_karolina_petraityte_3
Produkto ir industrinio dizaino kategorijoje niekas neprilygo Karolinos Petraitytės sukurtai mokymo priemonei chemijos pamokoms „Chem Tokens“ (2018). Pastaroji leidžia be papildomų priemonių išsiaiškinti elementų lentelės struktūrą̨, kiekvieno elemento unikalumą̨, fiziškai jungti ir kurti molekules. 2-ąją vietą čia užėmė Greta Unguvaitytė su 3 urnų kolekcija (2018). 3-oji vieta ir r inovatyviausio dizaino apdovanojimas atiteko Ignui Survilai už didelius atstumus galintį įveikti paspirtuką „Unicorn Scooters“ (užsakovas UAB „Lizdas“, 2018).
ripple_ds_0003_lowres
Baldų ir apšvietimo kategorijoje geriausiu pripažintas dizainerė Kazuko Okamoto, sukūrusi modernią modulinių baldų sistemą „Ripple“ (užsakovas UAB „Sedes Regia“, 2018). Tai baldų sistema, kurios segmentus galima grupuoti į žaismingai atrodančias darbo ir poilsio zonas viešosioms ir darbo erdvėms. 2-ąją vietą užėmė Domilė Čepaitytė su detalių rinkiniu „Ė“ (užsakovas „Designskolen Kolding“, 2019), o 3-ąją – Agota Rimšaitė bei Cristina Sánchez su šviestuvu „Junts“ (užsakovas „Encrū“, 2019).
screenshot-2019-07-10-at-15-09-26
Paslaugų ir socialinio dizaino kategorijoje 1-ąją vietą laimėjo „Andstudio“ Lietuvoje suorganizavusi ir su Florencijoje įsikūrusia grafinio dizaino studija „Muttnik“ įgyvendinusi dizaino studijų apsikeitimo programą. Iniciatyvai dokumentuoti „Andstudio“ sukūrė interneto svetainę-tinklaraštį, kurioje pasakojama vizualinė istorija: dedamos nuotraukos, aprašomi įspūdžiai iš abiejų lokacijų vienu metu. Šioje kategorijoje 2-oji vieta paskirta Gaudutei Žilytei ir Simonui Tarvydui (INDI) už edukacinį žaislą „Moku“ (2019), o 3-oji – Martynui Birškiui ir visai „Dadada“ dizaino komandai už Lietuvos jūrų muziejaus ekspoziciją „Mano tėvas žvejas, aš jo padėjėjas“ (užsakovas Lietuvos jūrų muziejus, 2018).
_vu_4
Internetinio balsavimo metu publikos simpatijų (Publikos favorito kategorija) daugiausiai pelnė dizaino agentūros „And-studio“ ir dizainerio Karolio Strautnieko projektas „Vizualinis identitetas Vilniaus universiteto 440 metų gimtadieniui“. Čia identitetas įrėmina ir suvaldo svajingas iliustracijas, priartina jas prie reikšmingos VU istorijos.
Šiais metais Lietuvos dizaino forumo organizuojama konkurso darbų paroda, surengta bendradarbiaujant su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), tapo Inovacijų savaitės renginių ciklo prioritetine dalimi.
Parengta pagal Lietuvos dizaino forumo informaciją.
Renginio nuotraukos: Joana Suslavičiūtė.

dsc_6660dsc_6511

Komentarai

  1. Manau,yra geresnių, tik reikėtų pasidomėti,paieškoti.

  2. Apdovanoti geriausiu lietuviu dizaino darbu autoriai

  3. Visi tik visokias spinteles ir kėdes projektuoja. O kaip su lovom, ciužiniais ir kitais daiktais>?

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Geras dizainas

GERAS DIZAINAS 2021: Pažymės svarbiausius metų Lietuvos dizaino pasiekimus

2021 liepos 20Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos dizaino forumas 2021-uosius metus pradėjo itin aktyviu pasiruošimu rudens sezonui ir su juo artėjantiems svarbiausiems metų projektams: dizaino festivaliui „Dizaino savaitė“, tarptautinei dizaino konferencijai

Jaunojo dizainerio prizas 2021

JAUNOJO DIZAINERIO PRIZAS: 2021 metų parodos atidarymas ir apdovanojimai

2021 birželio 29Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus dailės akademijos (VDA) parodų salėje „Titanikas“ įvyks konkurso parodos „Jaunojo dizainerio prizo 2021“ atidarymas ir laureatų apdovanojimai. Šiemet konkursui pateiktos 62 paraiškos iš VDA,

North Cape

RAFINUOTUMAS IR ELEGANCIJA: „Narbuto“ kėdė laimėjo dizaino apdovanojimą „Red Dot“

2021 gegužės 6Be komentarųPILOTAS.LT

Baldų gamybos bendrovė „Narbutas“ kėdė „North Cape“ laimėjo prestižinį dizaino apdovanojimą „Red Dot Award: Product Design 2021“. Tarptautinė biuro baldų gamybos bendrovė šį apdovanojimą pelniusį

Post sakralus

LIETUVOS DIZAINO SCENA: VDA dizaino objektų paroda „Titanike“

2021 gegužės 3Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus dailės akademijos parodų salių „Titanikas“ I aukšte veikia šiuolaikinio lietuviško dizaino objektų paroda „Post Sakralus“. Parodoje eksponuojami patys naujausi aktyviai kuriančių VDA Dizaino katedros

Gerda Liudvinavičiūtė

„CELSIUS 273“ PAGYRĖ AZIJOJE: G.Liudvinavičiūtė laimėjo 4-ąją vietą

2021 vasario 19Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos dizaino forumo narė Gerda Liudvinavičiūtė „DFA Design for Asia“ parodoje laimėjo 4-ąją vietą. Savo kūrybą „CELSIUS 273“ vardu pristatanti dizainerė daugiausiai tyrinėja architektūros ir

„METABOLISM | between utopia and reality“, G.Liudvinavičiūtė, 1-oji vieta

GERAS DIZAINAS 2020: 10 geriausių 10-yje kategorijų ir publikos prizas

2020 lapkričio 181 KomentarasPILOTAS.LT

Lietuvos dizaino forumo iniciatyva sukurtas nacionalinis konkursas „Geras dizainas“, skirtas atrasti ir pažymėti geriausiam dizainui šalyje – Lietuvos dizainerių darbams. Jau 9-ais metais iš eilės,

Dizaino forumas

DIZAINO MUGĖ LEIPCIGE: Svečių teisėmis pristatomi lietuvių kūrėjai

2020 spalio 21Be komentarųPILOTAS.LT

Tarptautinėje dizaino mugėje taikomosios dailės Grassi muziejuje Leipcige Lietuva dalyvauja kaip garbės viešnia. Čia pristatomi 7 dizainerių, menininkų ar jų kolektyvų, laimėjusių gegužę surengtą konkursą,

archzona 2020

ARCHZONA 2020: Kvietimas susitikti su inovacijomis LITEXPO rūmuose

2020 spalio 13Be komentarųPILOTAS.LT

Jau šią savaitę, spalio 15 -17 dienomis Lietuvos parodų centro LITEXPO 1-ojoje ir 2-ojoje salėje vyks tradicinė paroda ARCHzona . Organizatoriai parodą ARCHzona skiria specialistams

Gerda Liudvinavičiūtė

GERO DIZAINO ERDVĖ: Klaipėdoje tupia Dizaino savaitės paroda

2020 rugsėjo 29Be komentarųPILOTAS.LT

Klaipėdos „Kultūros fabrike“ atidaroma paroda „Gero dizaino erdvė“. Tai išskirtinė proga klaipėdiečiams susipažinti su geriausiais lietuvių dizaino pavyzdžiais ir šiuolaikinio dizaino kultūra. Spalio 2 dieną

zalia_kn_200900_e01_xxx

ŽALIAS STALAS: Landšafto dizaino festivalio projektas Kaune

2020 rugsėjo 17Be komentarųPILOTAS.LT

Pernai metų rudenį pradėtas organizuoti Landšafto dizaino festivalis siekia aktualizuoti landšafto dizainą ir aplinkos meną, didinti augmenijos reikšmę formuojant mūsų urbanistinę aplinką ir skatinti tarpdisciplininį

adorn_pa_200900_e08_xxx

LENKTYNĖS SU GAMTA: Lietuviška kolekcija tarptautinėje dizaino scenoje

2020 rugsėjo 9Be komentarųPILOTAS.LT

Tarptautinėje dizaino parodoje „Virtual Design Destination“ dalyvaus kuruotos dizaino kolekcijos iš 14 šalių. Tarp jų – ir Audronės Drungilaitės sudaryta konceptualaus dizaino kolekcija. VIRTUALIAI EKSPONUOS

Eglė Kirlytė

JAUNOJO DIZAINERIO PRIZAS 2020: Išrinkti laureatai 4 kategorijose

2020 liepos 7Be komentarųPILOTAS.LT

Neseniai paskelbti „Jaunojo dizainerio prizo 2020“ konkurso laureatai. 4 pagrindinio prizo nugalėtojams atiteko po 1.000 eurų premiją. Pagrindinį Komunikacijos dizaino kategorijos prizą laimėjusi Eglė Kirlytė

Marcelė Kuliešiūtė

GYVASIS DIZAINAS LAIMI: M.Kuliešiūtė nuskynė „A’ Design“ auksą

2020 gegužės 6Be komentarųPILOTAS.LT

Neseniai paskelbti kasmetinių dizaino apdovanojimų konkurso „A’ Design“ nugalėtojai. Tarp 2019 – 2020 metų konkurso laureatų – aukso medalį su originaliu gyvojo dizaino objektu „Alive“

Pura-Case

GYVENIMAS PO KORONOS: Italai išbando drabužius dezinfekuojantį dėklą

2020 gegužės 4Be komentarųPILOTAS.LT

Pasaulio architektai bei dizaineriai vis dažniau paimprovizuoja gyvenimo po koronaviruso pandemijos stiliaus tema. Apie tai galvojanti italų studija „Carlo Ratti Associati“ ką tik sukūrė prototipą

Lietuvos dizaino forumas

LIETUVIŠKAS DIZAINAS VIENOJE: Parodoje eksponuojama beveik 30 autorių kūryba

2020 vasario 19Be komentarųAgnetė Voverė

Keliaujanti lietuviško dizaino paroda ,,Design Lithuania” pasiekė Austrijos sostinę – čia iki kovo 8-osios paroda veikia Muziejų kvartale įsikūrusioje galerijoje „Designforum Wien“. Parodoje eksponuojama beveik

Holono dizaino muziejus

KRAŠTUTINIAI BŪVIAI: Dizaino muziejus Holone 10-metį pažymi paroda

2019 gruodžio 13Be komentarųPILOTAS.LT

Izraelyje ką tik atidaryta šiuolaikinio dizaino paroda, nagrinėjanti kraštutinumus. Paroda skirta pažymėti 2010 metais pagal Ron Arad projektą pastatyto muziejaus veiklos 10-metį. Visą Dizaino muziejų

Budrūs daiktai

BUDRŪS DAIKTAI: Vilniaus galerija „Vartai“ pradeda šiuolaikinio dizaino ciklą

2019 gruodžio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Galerija „Vartai“ šiandien pradeda naują kasmetinių parodų ciklą, skirtą šiuolaikiniam dizainui. Pirmoje ciklo parodoje „Budrūs daiktai“ – dešimties lietuvių ir užsienio autorių dizaino projektai. KŪRYBA

„Re/Matter" pop-up parduotuvė

13 TVARAUS DIZAINO OBJEKTŲ: Industrinio dizaino studentų pop-up parduotuvė

2019 lapkričio 29Be komentarųPILOTAS.LT

13 Vilniaus dailės akademijos Industrinio dizaino studentų iš perdirbtų žaliavų pagamino 13 dizaino objektų. Tvaraus dizaino „Re/Matter“ pop-up parduotuvės atidarymas – gruodžio 13 dieną. Gruodžio

Dizaino dienos 2019

DIZAINO DIENOS 2019: Jaunatviškas mados pliūpsnis KTU sporto angare

2019 lapkričio 27Be komentarųPILOTAS.LT

Lapkričio 29 dieną mados mylėtojai susiburs netikėtoje vietoje – Kauno technologijos universiteto (KTU) sporto angare. Tradicinės „Dizaino Dienos“ jau 24 kartą suteiks galimybę iš arti

Red Dot: Best of the Best

GERIAUSI IŠ GERIAUSIŲ: Albumo „Memorabilia“ kūrėjams įteiktas „Red Dot“

2019 lapkričio 51 KomentarasPILOTAS.LT

Berlyno koncertų salėje „Konzerthaus“ lietuvių meno albumo „Memorabilia“ kūrėjams iškilmingai įteiktas vienas žymiausių dizaino apdovanojimų. Dizainerės Agnės Dautartaitės-Krutulės bei autorių kolektyvo sukurta nestandartinė, konceptuali, inovatyvaus dizaino knyga

dizai_hu_191000_e01_xxx

DESIGN LITHUANIA: Lietuviškas dizainas pristatomas Vengrijoje

2019 spalio 11Be komentarųPILOTAS.LT

Budapešto dizaino savaitėje duris atvėrė paroda „Design Lithuania“, parengta Lietuvos dizaino forumo. Parodoje eksponuojami daugiau nei 20 talentingų lietuvių dizainerių bei dizaino studijų darbai. Kaip

Geras dizainas 2019

GERAS DIZAINAS 2019: Apdovanoti geriausių lietuvių dizaino darbų autoriai

2019 rugsėjo 193 KomentaraiPILOTAS.LT

Neseniai įvykusioje iškilmingoje ceremonijoje metu buvo apdovanoti geriausi šių metų lietuvių dizaino darbai. Dėl konkurso „Geras dizainas 2019“ apdovanojimų varžėsi per 250 dalyvių, kurių darbus

Inovatyvusis dizainas

INOVATYVUSIS DIZAINAS: Optimizmo turime, produkcijos bus

2019 rugsėjo 17Be komentarųPILOTAS.LT

„Inovacijų savaitės 2019“ metu, Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centre pristatytos lietuviško dizaino inovacijų naujienos. Optimizmo nestigo. Spaudos konferencijoje teigta, jog lietuvių inovatyvaus dizaino suvokimas

Šiandien lis

JAUNOJO DIZAINERIO PRIZAS 2019: Laukiama dalyvių paraiškų

2019 gegužės 24Be komentarųPILOTAS.LT

Jau 9-tus metus Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras organizuoja konkursą „Jaunojo dizainerio prizas“ (JDP). Paraiškas šių metų konkursui galima teikti iki birželio 3 dienos.

Kultūros ministerija

FORMUOS DIZAINO POLITIKĄ: Patvirtinta Lietuvos dizaino tarybos sudėtis

2019 gegužės 61 KomentarasPILOTAS.LT

Pasitinkant prasidedančią 14-ąją Dizaino savaitę, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas patvirtino šalies dizaino tarybos sudėtį. Pagal tarybos nuostatus ją sudaro 9 nariai, kurie artimiausius 3 metus