Jau beveik įpusėjo paskaitų ciklas „Aktualioji dailėtyra“, kurioje Vilniaus dailės akademijos (VDA) Dailės istorijos ir teorijos katedros dėstytojai ir absolventai pristato naujausius tyrimus dailės istorijos, kolekcionavimo, naujausių šiuolaikinės dailės procesų srityje. Kitą savaitę numatyta Laimos Kreivytės vieša paskaita apie hiperrealistinę dailininkų Marijos Teresės Rožanskaitės ir Igorio Piekuro kūrybą.
Balandžio 16 dieną (antradienį) 18 val. Vilniaus dailės akademijos „Titanike“ (Maironio 3), Felikso Daukanto auditorijoje (Nr. 112) įvyks VDA Dailės istorijos ir teorijos katedros lektorės L.Kreivytės paskaita „Paralelinės realybės. Marijos Teresės Rožanskaitės ir Igorio Piekuro kūryba“.
Marijos Teresės Rožanskaitės (1933–2007) ir Igorio Piekuro (1935–2006) kūryba išsiskiria savitu santykiu su realistine tapybos tradicija. Kritiškas požiūris į sovietinę tikrovę (sergančio kūno, šiukšlynų, mirties temos) neatitiko socialistinio realizmo reikalavimų. Tačiau ir hiperrealistinė estetika nebuvo menininkų siekiamybė. Kas įtakojo M.T.Rožanskaitės erdvinius eksperimentus? Kaip formavosi fotografijos ir mokslo įtakotas I.Piekuro kūrybos braižas? Paskaitoje bus analizuojami menininkų darbai platesniame kultūriniame, socialiniame ir politiniame kontekste.
Norintieji dalyvauti paskaitoje kviečiame registruotis el. paštu dailetyra@vda.lt
Viešųjų paskaitų ciklo „Aktualioji dailėtyra“ paskaitas taip pat skaitys menotyrininkė dr. Agnė Narušytė, kolekcininkas Ramutis Petniūnas,.dailės istorikė dr. Raminta Jurėnaitė ir Nacionalinės dailės galerijos kuratorius Ernestas Parulskis.
Parengta pagal Vilniaus dailės akademijos informaciją.
Pav.: Igoris Piekuras ir Marija Teresė Rožanskaitė.