Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakultetas kartu su Vilniaus miesto savivaldybe organizuoja tarptautinę konferenciją „Švietimo architektūra. Pokyčių iššūkiai“. Konferencijoje švietimo architektūros tyrimus ir projektavimo patirtis pristatys įvairių šalių architektai, edukologai, istorikai, sociologai.
Lapkričio 22 ir 23 dienomis Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos salėje (Konstitucijos pr. 3) įvyks tarptautinė mokslinė konferencija „Švietimo architektūra. Pokyčių iššūkiai“. Renginys skirtas architektams, edukologams, sociologams, mokyklų bendruomenėms, švietimo administratoriams, ir kitiems švietimo iššūkiais besidomintiems. Pranešimai bus skaitomi anglų ir lietuvių kalbomis, bus abipusis sinchroninis vertimas. Norintieji dalyvauti, kviečiami registruotis.
1-ąją konferencijos dieną bus aptartos ugdymo erdvių formavimo patirtys ir išryškintos jų kūrimo kryptys. 11 pranešėjų iš Nyderlandų, Belgijos, Vokietijos, Ispanijos, Slovėnijos, Korėjos, Rusijos ir Lietuvos kalbės apie politinių ir socialinių pokyčių įtaką švietimui ir ugdymo erdvėms, apimant neformalaus, pradinio, bendrojo, profesinio mokymo ir universitetinių studijų aplinkas ir naujausius kontekstus.
2-oji konferencijos diena – skirta aptarti bendruomenės vaidmenį mokyklos projektavimo procese. Dalyvavimo, bendradarbiavimo, įtraukaus projektavimo ir architektų rengimo metodus pristatys 7 pranešėjai iš Vokietijos, Vengrijos, Islandijos, Norvegijos ir Lietuvos.
Kiekviena konferencijos diena bus baigiama apskrito stalo diskusija, kurios metu bus apibendrintos pranešimų įžvalgos, išryškinti žinių visuomenės poreikiai edukacinėms erdvėms.
Konferenciją „Švietimo architektūra. Pokyčių iššūkiai“ lydi paroda „Lietuva eina į mokyklą“, kurios atidarymas numatytas lapkričio 22 dieną (ketvirtadienį) 16 val. Vilniaus miesto savivaldybėje.
Parengta pagal Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto informaciją.