Lietuvoje niekaip nesibaigiant diskusijoms, ar gali istoriniai pramoniniai bei Art Deco laikų pastatai išlikti bei tarnauti naujam gyvenimui, britai vėl ir vėl tai įrodo praktikoje. Šįkart parengtas scenarijus išsaugoti 100 metų senumo įrašų kompanijos „The Gramophone Works“ fabriką Londone, paversti jį gyva ir patrauklia miesto vieta, kuri išlaikytų savo istorinę dvasią.
Londone ką tik patvirtintas firmos „Studio RHE“ projektas, numatantis šimtametį vinilinių plokštelių fabriką ir įrašų studijos „Trojan Records“ namus Noting Hilo rajono pašonėje pritaikyti šiuolaikiniams verslo, prekybos ir visuomenės poreikiams. Pasitelkus klijuoto medžio konstrukcijas, prie kanalo stūksantis 2 aukštų pramoninis statinys bus transformuotas į 5 aukštų mišrios paskirties kompleksą, kuriame veiks biurai, studijos, viešosios kavinės. Daugiau visuomeninio patrauklumo turėtų suteikti įrengta stogo terasa, plačiai įstiklinti fasadai. Manoma, kad komplekse bus sukurta apie 1.000 naujų darbo vietų, o atgimusi vieta taps patraukli ar net madinga. Mat čia ketinama plėtoti madų, grafinio ir interjero dizaino komercinę-kūrybinę veiklą, įkurti startuolius.
Firmos „Studio RHE“ architektai, projektuodami fabriko konversiją, atsižvelgė į šimtametę pramoninės vietos istoriją. Jos industrinį charakterį padės išlaikyti plytinės sienos, parinkta bronzinės spalvos apdaila. Pirmuoju konversijos etapu jau šią vasarą naujiems poreikiams bus pritaikyti 1919 metais pastatyti Art Deco laikotarpio pramonės objektai. Antrąjį konversijos etapą planuojama užbaigti kitąmet.
Parengta pagal „Studio RHE“ informaciją.
Pav.: „Studio RHE“.