Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija Kultūros paveldo departamentą įpareigojo per mėnesį iš naujo atsakyti į Vilniaus regioninės architektūros tarybos ekspertines išvadas ir rekomendacijas dėl Vilniaus senamiesčio tvarkymo plano. Kaip anksčiau skelbė PILOTAS.LT, ekspertai rekomendavo šį planą koreguoti iš esmės ir koreguotus sprendinius viešinti iš naujo, tačiau departamentas architektų suformuotus pasiūlymus atmetė.
PILOTAS.LT neseniai rašė, kad architektai tęsia kovą dėl Vilniaus senamiesčio. Ši kova, atrodo, jau pradeda duoti rezultatų. Kaip skelbia Lietuvos architektų rūmai, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija išnagrinėjo Vilniaus regioninės architektūros tarybos (RAT) skundą dėl Kultūros paveldo departamento (KPD) atsakymo į pateiktas ekspertines išvadas ir rekomendacijas dėl Vilniaus senamiesčio tvarkymo plano (STP) sprendinių ir įpareigojo KPD iš naujo tinkamai į jas atsakyti.
RAT savo išvadose teigė, kad pateiktas STP negali būti priimamas ir tvirtinamas, o pirmiausiai turi būti pašalinti nurodyti konkretūs trūkumai. Inspekcija savo ruožtu nustatė, jog KPD pateikti atsakymai į ekspertų pasiūlymus yra neišsamūs, netikslūs, nepagrįsti konkrečiomis teisės aktų nuostatomis ir faktiniais argumentais, todėl pažeidžia LR teritorijų planavimo įstatymą, Visuomenės informavimo ir dalyvavimo teritorijų planavimo procese nuostatus ir LR viešojo administravimo įstatymą. KPD prašoma ne ilgiau kaip per vieną mėnesį iš naujo motyvuotai ir pagrįstai atsakyti į RAT pasiūlymus. Taip pat Inspekcija nurodė nevykdyti Specialiojo plano planavimo proceso, iki bus pašalinti pirmiau nustatyti pažeidimai.
Architektai, savo iniciatyva skyrę du posėdžius STP nagrinėjimui, pateikė KPD šias rekomendacijas:
1. Grįžti prie patvirtintos koncepcijos nuostatų ir vadovaujantis NKPAĮ nustatyti nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos ir veiklos plėtojimo kultūros paveldo vietovėje bei jos apsaugos zonoje paveldosaugos reikalavimus.
2. Rengiant STP užtikrinti atitikimą teisinių aktų reikalavimams, derinant visų interesų grupių poreikius, bei užtikrinant jų darną. Įvertinti visuomenės teisėtus lūkesčius ir užtikrinti jų apsaugą.
3. Atnaujinti informaciją apie atliktus tyrimus ir naudoti jų duomenis.
4. Konkretizuoti paveldo vertybių išsaugojimo ir valdymo prioritetus. Naudoti tik įstatymiškai apibrėžtas nuostatas ir vertingųjų savybių apibūdinimus.
5. Dėl išvadoje išdėstytų priežasčių Vilniaus RAT rekomenduoja STP koreguoti iš esmės ir koreguotus sprendinius viešinti iš naujo.
Parengta pagal Architektų rūmų informaciją.
meistriškai
( 2018-03-30 )
Parašyta tokiais bendrais žodžiais, kad visiškai neaišku, apie ką, nėra jokio turinio.