Prieš kiek daugiau nei 3 metus mus paliko žinoma šalies architektūrologė, paveldosaugos specialistė, dėstytoja, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Nijolė Lukšionytė. Tai buvo šiltas labai plačių pažiūrų žmogus, palikęs gausų savo mokinių bei pasekėjų būrį. Pastarųjų iniciatyva atsiradusio leidinio „Architektūriniai pasivaikščiojimai ir paveldosaugos aktualijos: skiriama Nijolei Lukšionytei“ pristatymas rengiamas Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, Kaune.
Sausio 18 dieną (ketvirtadienį) 17 val. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V.Putvinskio g. 55) įvyks leidinio „Architektūriniai pasivaikščiojimai ir paveldosaugos aktualijos: skiriama Nijolei Lukšionytei“ pristatymas. Renginį ves leidinio sudarytoja, VDU Menotyros katedros docentė dr. Aušrinė Kulvietytė-Cemnolonskė. Pristatyme taip pat dalyvaus knygoje publikuotų straipsnių autorės: doc. dr. M.Drėmaitė, dr. D.Klajumienė, dr. M.Rupeikienė, doc. dr. R.Simanaitienė, dr. V.Migonytė-Petrulienė, I.Dabašinskienė, o taip pat – knygos recenzentės: doc. dr. R.Butvilaitė ir doc. dr. E.Navickienė, knygos dailininkė J.Tolvaišytė-Leonavičienė.
Šis mokslo straipsnių rinkinys – tai mokslinės minties dedikacija ir padėka žymiai architektūrologei ir paveldosaugos specialistei N.Lukšionytei (1954–2014), kurią savo tekstais išreiškė gausus jos kolegų ir mokinių ratas. Didžiąją rinkinio dalį sudaro 10 autorių straipsniai, įvairiais aspektais prisiliečiantys prie N.Lukšionytės nagrinėtų temų ar laikotarpio ir atskleidžiantys jos mokslinių idėjų svarbą, aktualumą bei tęstinumą. Pačios N.Lukšionytės profesinės veiklos biografija, jos darbų gylis, mastas bei reikšmė yra apžvelgti bei įvertinti jos mokinės Marijos Drėmaitės publikacijoje. Rinkinyje publikuojama išsami N.Lukšionytės darbų bibliografija. Dar viena šio leidinio ypatybė – gausi iliustracinė medžiaga, atskleidžianti N.Lukšionytės kūrybinius eksperimentus, jos studijų ir jaunystės metus, šeimos ir artimų draugų ratą, tarp kurių atpažįstame ne vieną įžymią meno pasaulio asmenybę.
Knygos rengimą ir leidimą rėmė: Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, Vytauto Didžiojo universitetas, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.
Organizatoriai: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Vytauto Didžiojo universiteto „Lietuvos meno ir kultūros paveldo tapatumo tyrimų“ klasteris.
Parengta pagal VDU Menotyros katedros ir PILOTAS.LT informaciją.