Italų architektas Stefano Boeri, prieš porą metų Milane realizavęs du žaliuosius dangoraižius, savo patirtimi neseniai sudomino kinus. Netoli pramoninio Liudžou miesto jau pradedamas projektuoti miestas-miškas, kuris kovos prieš didelę vietos oro taršą.
Pagal architekto S.Boeri vadovaujamo kolektyvo („Stefano Boeri Architetti“) projektą Kinijoje iškils futuristinis miestas-miškas. Tai 175 ha aukštuminių namų juosta kalnuotoje vietovėje išilgai Liujiango upės. Planuojamame mieste-miške numatyta įkurdinti ne vien žmones, bet ir beveik 40.000 medžių, kurie žaliuos namus juosiančiose balkonuose bei ant stogų. Teigiama, jog medžiai čia bus net 100 skirtingų rūšių. Per metus šis miestas-miškas turėtų absorbuoti iki 57 tonų CO2 ir teršalų bei pagaminti apie 900 tonų deguonies. Mieste taip pat bus išplėtotos įvairios „žaliosios“ technologijos.
Su Liudžou miestu greituoju geležinkeliu sujungtame mieste-miške įsikurs 30.000 žmonių. Jame bus ne tik gyvenamieji namai, bet ir komercinės bei rekreacinės erdvės, 2 mokyklos ir ligoninė. Pasak architektų, tai bus pirmas pasaulio miestas, kurio sienos „valgys“ smogą. Jos taip pat padės vėsinti patalpas bei veiks kaip triukšmo ekranas.
Planuojama, kad miestas bus pradėtas statyti jau po 3 metų.
S.Boeri šiuo savo miestu-mišku pratęsė savo „vertikaliųjų miškų“ projektus Milane (Italija) ir Lozanoje (Šveicarija). Amerikos organizacija „Council on Tall Buildings and Urban Habitat“ (CTBUH) 2015-aisiais Milano „Vertikalųjį mišką“ buvo pripažinusi Geriausiu metų dangoraižiu.
Parengta pagal „Stefano Boeri Architetti“ informaciją.
Pav.: „Stefano Boeri Architetti“.