Reta kuri profesija taip veikia žmonių jausmus, nuotaikas ir emocijas kaip architekto. Ypač tą smagu ištarti Liepos 1-osios kontekste, kadangi didieji KNAUF darbai yra tampriausiai susieti būtent su architektais.
Kvapą gniaužiančios barokinės bažnyčios, didingi rūmai ir dvarai bei į aukštybes kylantys stikliniai dangoraižiai – architektų darbo vaisiai, džiuginantys kiekvieną dieną ir liudijantys, kad sukurtas grožis gelbėja pasaulį.
Tačiau grožio kūrimas dažniausiai neatsiejamas ne tik nuo architektų siekio tobulėti, bet ir nuo įpročių bei klišių laužymo.
Šių metų sausį duris pravėrusi ir savo įspūdingu užmoju užburianti Hamburgo Elbės filharmonija – vienas geriausių architektų ir statybininkų sukurtų šedevrų pavyzdžių XXI amžiuje.
Ant buvusio uosto sandėlio „Kaispeicher“ (1963m.) iškilęs garsaus Šveicarijos architektų biuro Herzog & de Meuron suprojektuotas statinys – yra ne tik naujas pasaulinio lygio kultūros simbolis, bet ir įrodymas, jog pasitelkiant technologinius laimėjimus įgyvendinti galima pačias drąsiausias idėjas.
Koralinį rifą primenančios Didžiosios koncertų salės sienos – pasaulinio garso akustiko Yasuhisa Toyota projekto vaisius. Čia panaudota KNAUF „baltoji oda“. Iš itin didelio tankio gipso plaušo plokščių pagaminta daugiau nei 10 tūkstančių unikalių sieninių ir lubinių elementų leidžia salėje mėgautis nepakartojama erdve ir skambesiu.
KNAUF inžinierių ir meistrų sukurta ir pagaminta „baltoji oda“ užtikrina idealią akustiką, leidusią Elbės filharmonijai kaip mat patekti į geriausių pasaulio koncertų salių dešimtuką. Tuo tarpu kriauklės formos sienų segmentai ją pavertė unikaliu interjeru ir erdvės, ir estetikos prasme.
2100 vietų Didžioji Hamburgo Elbės filharmonijos koncertų salė savo didybe jaudina ir svaigina tiek architektus, tiek ir intelektualų klausytoją. Terasuotas nedidelių ložių išdėstymas aplink sceną lemia, jog klausytojas nuo dirigento nėra nutolęs daugiau 30 metrų.
Kuriant tokio masto architektūros šedevrus reikalinga išskirtinė drąsa daryti kitaip ir nežinomybės ribų įveikimas.
Taigi, dar kartą galime pagrįstai pareikšti – KNAUF komanda yra ištikima architektų palydovė kelyje į beprotiškiausių sumanymų virsmą realybe.
Todėl žinodami, kad kiekviena darbo diena jums yra kūrybiškumo šventė, kolegoms architektams norime palinkėti ir toliau nepristigti idėjų kuriant projektus, pulsuojančius nepaprastu grožiu, elegancija ir ilgaamžiškumu bei tuo, kas mūsų pasaulį daro puikesne vieta.
Būkite realistais – siekime neįmanomo kartu! PR.
OBJEKTO METRIKA
Sklypo plotas: 10.540 m2. Užstatymo plotas: 5.600m2. Bendras plotas: 120.383m2. Pastato gabaritai plane: 21,60m x 108,60m x 87,90m x 125,90m. Pastato aukštis: istorinė Kaispeicher dalis – 37,25m (plazos altitudė); Filharmonijos antstatas – 72,75m (viso nuo vandens paviršiaus – 110m). Aukštų skaičius: 26. Didžioji salė: 2.100 vietų. Mažoji salė: 550 vietų. Viešbutis: 289 numeriai. Garažas: 433 vietos. Koncepcinis projektas: 2001m. Statybos: 2007 – 2017m. Inauguracinis koncertas: 2017.01.11.
Foto: Kompanijos KNAUF archyvas.
gz
( 2017-06-29 )
Nerealus interjeras. Absoliuciai netiketas. Idomu butu koncerto metu pasitikrinti akustika.
kaip sako
( 2017-06-29 )
Su tom akustinėm plokšėm viskas gerai,bet tos fasadinės bangelės,pagal mane,truputį kičinės.