Vilniaus valdžia galutinai apsisprendė dėl Šeškinės stadiono ateities. Pagal architekto A.Nasvyčio projektą nuo sovietmečio ant Šeškinės kalvų statytas ir nebaigtas bei pelnytai Amžiaus statybos pravardę įgijęs Nacionalinis stadionas turėtų įgauti visiškai naują pavidalą – daugiafunkcio sporto komplekso su 15.000 vietų stadionu. Šiandien paskelbtas viešas atviras konkursas, tačiau architektūrai jame nors kiek ryškesnis vaidmuo nė nenumatytas.
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Kūno kultūros ir sporto departamentu daugiafunkcio sporto komplekso projektą įgyvendins viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės būdu, pagal „Projektuok –Statyk-Finansuok-Valdyk“ modelį. Pranešama, kad kompleksas bus skirtas sveikatinimui, ugdymui, kultūros ir užimtumo skatinimui. Planuojama, kad jame bus įrengtas ne mažiau 15.000 vietų stadionas, sporto muziejus. Komplekse atsiras 300 vietų vaikų darželis, ne mažiau kaip 3 futbolo aikštelės, lengvosios atletikos stadionas, sporto salės, biblioteka, informacijos centras, kultūros ir ugdymo veiklų centas. Konkurso laimėtojas turės užtikrinti projektavimo, statybos, remonto, montavimo ir kitus darbus, reikalingus Šeškinės daugiafunkciam kompleksui ir naujam turtui sukurti.
Kartu su Preliminariu pasiūlymu konkurso dalyviai turi pateikti ir architektūrinį-urbanistinį sprendinį. Vis dėlto architektūrai čia numatytas tik menkavertis vaidmuo. Žymiai svarbiau, kad komplekso projektuotojas būtų vadovavęs projektavimui bent vieno užbaigto UEFA 4 kategorijos ar lygiaverčio sporto paskirties statinio, kuriame žiūrovų sėdimų stacionarių vietų skaičius yra ne mažesnis kaip 10.000. Mat svarbiausia čia daugiafunkcio komplekso sukūrimo išlaidos, o komplkso architektūrinis-urbanistinis sprendimas – tik vienas iš 8 žymiai mažiau svarbių vertinimo kriterijų.
Savivaldybė konkurso dalyvių paraiškų lauks iki spalio 7 dienos. Numatoma, kad sutartis su konkursą laimėsiančiu koncesininku įsigalios 2019 metų balandžio mėnesį.
Pagal konkurso sąlygas, sutartis tarp savivaldybės, Kūno kultūros ir sporto departamento ir privataus investuotojo bus sudaroma 25 metams. Investuotojas neįgis nuosavybės teisių į Daugiafunkcį kompleksą – jis nuosavybės teise priklausys Vilniaus miesto savivaldybei. Toks projektas vykdomas pirmą kartą Lietuvoje. Viso projekto kapitalo investicijų vertė – 73,1 mln Eur be PVM. Iš jų ES lėšos – 33,6 mln. Eur, savivaldybės lėšos (ES paramos kofinansavimas) – 2,9 mln. Eur, valstybės biudžeto lėšos – 36,6 mln. Eur.
Beje, šis daugiafunkcis kompleksas yra viena iš iniciatyvų, skirtų Valstybės atkūrimo šimtmečiui.
Parengta pagal Vilniaus savivaldybės ir PILOTAS.LT informaciją.
Arūnas
( 2016-09-08 )
Nacionalinis su 15 000 vietų ? Nekonkurencingas daiktas ir tiek.
mnmn
( 2016-09-08 )
visiskas mentalinis bankrotas