Kultūros nakties išvakarėse „Ergolain“ kartu su „Exterus“ ir Lietuvos architektų sąjunga Vilniuje rengia 6 architektūrines ekskursijas. Tai gera proga naktiniame Vilniaus senamiestyje vakarą praleisti turiningai – organizuotai keliaujant vingiuotais sostinės istorijos takais.
ARCHITEKTŲ EKSKURSIJOS VYKS 2 RATAIS
Birželio 16 dieną (ketvirtadienio vakarą) „Ergolain“ „ERGOLAIN ARCHFEST ‘16: Introducing „La Biennale di Venezia ’16“ architektai kviečiame praleisti naktiniame Vilniaus senamiestyje. Tai savotiška įžanga į architektų dienos šventę liepos 1-ąją.
Ekskursijos „Vilniaus senamiesčio perlai“, „Liepsnojančių širdžių istorijos“ ir „Senųjų vilniečių buitis ir kasdienybė“ numatytos 22 val. ir 23.30 val. Ekskursijų trukmė –1 val.15 min.
Ekskursijos „Vilniaus senamiesčio perlai“ metu bus galima susipažinti su unikaliu ir išskirtiniu Vilniaus miesto senamiesčiu, pačiais gražiausiais bei žymiausiais jo objektais. Sužinoti kaip sumaniai Gediminas rūpinosi savo sostine, kokias naujoves į Lietuvą atnešė karalienė Bona, kodėl Vladislovo Vazos širdis visiems laikams liko Vilniuje ir koks Stepono Batoro indėlis į Vilniaus švietimą.
Ekskursijoje „Liepsnojančių širdžių istorijos“ bus lankomos gražiausios Vilniaus senamiesčio vietos, menančios garsių vyrų ir moterų meilės istorijas: Mindaugo ir Mortos, Vytauto ir Onos, Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės, Sofijos Tyzenchauzaitės ir Rusijos imperatoriaus Aleksandro, Jono Basanavičiaus ir Gabrielės Eleonoros, poeto Adomo Mickevičiaus ir jo mūzų bei įkvėpėjų. Išgirsime Viljamo Šekspyro plunksnos vertą istoriją apie LDK didikų Radvilų ir Chodkevičių kovą dėl turtingos nuotakos Sofijos Olelkaitės.
GATVIŲ KAUTYNĖS, PLIKBAJORIAI, ELGETŲ CECHAS
Ekskursijoje „Senųjų vilniečių buitis ir kasdienybė“ bus galima sužinoti: Kodėl XVIII a. padorios moterys nė už ką nebūtų apsimovusios kelnaičių? Kokie žiedai puikavosi ne ant valdovų, o ant pirklių ir amatininkų moterų rankų? Kodėl plikbajorių puotose servetėlių galus prisiūdavo prie staltiesių arba kodėl tostams skirtas taures gamintojai kiek įpjaudavo? Ką veikė elgetų cecho bizūnininkai? Kuo pasibaigė gatvių kautynės Vilniuje 1635 m. kovą, kai prieš žydų kvartalą siaubusią minią magistratas metė jungtinę įvairių cechų – auksakalių, siuvėjų, kalvių „armiją“ ir kt.
Norintieji dalyvauti ekskursijose, turi registruotis. Vienos grupės dalyvių skaičius – 25. Vietų skaičius ribotas. Beje, ekskursijose suradę „Ergolain“ ir „Exterus“ logotipus liepos 1-ąją bus apdovanoti prizais.
Registracija: wp.ergolain.lt/2016e/ arba telefonu +370 8 654 25878 (Kamilė).
Parengta pagal Lietuvos architektų sąjungos informaciją.