4-ojoje Londono meno mugėje „Art16“ bus pristatyta daugiau nei 1000 meno kūrinių, kuriuos išeksponuos 100 galerijų iš 30 pasaulio šalių. Tai svarbus Londono meno renginys, kurį organizuoja didžiulę tarptautinį patirtį turintys meno rinkos profesionaliai, mugės architektūra rūpinasi garsūs Londono architektai. Viena aktyviausių pasaulinių meno mugių dalyvė Lietuvoje – galerija „Meno Niša“ – čia prisistatys video kūrėją Rimą Sakalauską ir tapytoją Joną Jurciką.
Gegužės 20, 21 ir 22 dienomis Londono „Olympia“ ekspozicijų centre (Olympia Grand, Olympia Way, Hammersmith Road, Kensington, London, W14 8UX)vyks meno mugė Global Art Fair „Art16“. Didžiulė dalyvių geografinė įvairovė čia kasmet sutraukia daugybę menu besidominčių lankytojų bei kolekcionierių. Praėjusiais metais vykusią mugę aplankė daugiau nei 24.000 lankytojų.
Galerija„Meno Niša“ Londono meno mugėje „Art16“ pristatys 2 jaunosios kartos menininkus: video kūrėją R.Sakalauską ir tapytoją J.Jurciką. Pasak projekto kuratorės Sonatos Baliuckaitės, Londone nusprendęsta pristatyti minimalistinį ir monumentalų galerijos stendą. „R.Sakalausko ir J.Jurciko darbai, nors ir skirtingomis technikomis atlikti, kvestionuoja panašias tematikas: praeities/dabarties sąsajas bei patį tikrovės suvokimą. Abu jie pasitelkia mums puikiai suprantamus simbolius/figūras ir per jas užduoda ne vieną filosofinį klausimą“, – teigia menotyrininkė S.Baliuckaitė.
Londono meno mugėje „Art16“ bus eksponuojama R.Sakalausko instaliacija „Posėdis/The Session“, kurioje grožis bei išmintis, statika bei monumentalumas – graikų klasika maišoma su postmoderniu nihilizmu, antiestetika, šlykštumu, šmaikštumu. Tapytojo J.Jurciko darbas „Fence II“ – monumentalus ne tik formato (269×180), bet ir tematikos prasme. Nors pagrindiniai J.Jurciko tapybos herojais dažnai tampa pop meno stilistika atvaizduoti sovietiniai herojai, šį kartą personažų vietą užima urbanistika.
14 metų gyvuojanti galerija „Meno niša“ mugėse dalyvauja nuo 2009-ųjų. Vien praėjusiais metais galerija, bendradarbiaudama su užsienio partneriais, galerijomis, kultūros atašė surengė 5 užsienio menininkų ir tarptautines parodas Vilniuje, o galerijos atstovaujami menininkai buvo pristatyti tarptautiniuose renginiuose ir parodose Vilniuje, Berlyne. Šiais metais „Meno niša“ jau spėjo sudalyvauti Budapešto ir Kelno meno mugėse, o galerijos menininkė Monika Dirsytė kovo mėnesį buvo pakviesta atlikti savo performansą garsioje Berlyno galerijoje „Burster“.
Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba.
Parengta pagal „Meno nišos“ informaciją.