Lietuvos nacionaliniame muziejuje tryliktą kartą rengiami prof. Marijai Gimbutienei dedikuoti skaitymai. Šiandienos renginyje bus galima susipažinti su neseniai surastais paslaptingais Kazachstano stepių klajoklių ženklais iš žemės ir akmenų, o taip pat – su baltų priešistorinių laidojimo paminklų raida.
Tryliktą kartą Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Senajame arsenale, rengiami žymiausiai lietuvių archeologei, daugelio knygų ir straipsnių autorei prof. Marijai Gimbutienei (1921–1994) dedikuoti skaitymai. Prof. Marijos Gimbutienės skaitymai apima platų temų ratą: simbolinių reikšmių paieškas, gamtinės aplinkos, senovės gyvenviečių ir ūkio tyrimus, archeologijos mokslo sklaidą.
Šiandien, (kovo 16 dieną) 17 val.Lietuvos nacionalinio muziejaus salėje dr. Giedrė Motuzaitė Matuzevičiūtė skaitys pranešimą „Stepių geoglifai – raktas į sudėtingą piemenų klajoklių visuomenę“, kuris supažindins su neseniai surastais paslaptingais Kazachstano stepių klajoklių ženklais iš žemės ir akmenų – geoglifais. Kartu su užsienio šalių mokslininkais geoglifus tyrinėjanti lietuvių archeologė apžvelgs surinktas žinias, pirmųjų tyrimų rezultatus ir interpretacijas. Antroje vakaro dalyje Daiva ir Vykintas Vaitkevičiai savo pranešimu „Laidojimo kryptys: mitologinių tyrimų gairės“atsigręš į baltų mitus, nagrinės Saulės, Mėnulio ir žvaigždžių reikšmę laidosenai, ieškos atsakymų į klausimus apie Lietuvos priešistorinių laidojimo paminklų pobūdį ir raidą.
Marijos Gimbutienės skaitymai aktualūs archeologams, akademiniam jaunimui bei visiems besidomintys Lietuvos priešistore ir istoriniais laikais, naujausiais moksliniais atradimais. Įėjimas nemokamas.
Lietuvos nacionalinio muziejaus informacija.