Iš popieriaus galima pasidaryti beveik viską. Britų menininkui Steve‘ui Messamui (Steve Messam) iš šios medžiagos pavyko padaryti ko anksčiau nebuvo pavykę niekam – pastatyti tiltą. Pastarasis buvo padarytas vien iš popieriaus, nenaudojant varžtų, klijų ar kitų pagalbinių konstrukcinių priemonių.
Menininko S.Messamo gegužės pradžioje Didžiojoje Britanijoje, Leik Distrikte per upelį pastatytas tiltas – šiuolaikinio meno kūrinys iš popieriaus. Estetiniu požiūriu jis suvokėją veikia kaip meninis vietoženklis plačiame atvirame kraštovaizdyje. Ryškiai raudona jo spalva žvilgsnį traukia kontrastuodamas su gamtine aplinka, tačiau jis taip pat kuria kompoziciją su žaliu fonu bei upelio vandeniu. Šis įvietintas popierinis tiltas pratęsia vietos kraštovaizdžio bei tiltų kūrimo tradicijas.
Šis menininko S.Messamo kūrinys primena žinomo japonų architekto, Prietzkerio architektūros premijos laureato Shigeru Bano (Shigeru Ban) šiuolaikinės sarchitektūros objektus iš popieriaus, tarp kurių yra ir tiltas Prancūzijoje. Vis dėlto, skirtingai nei japonas, S.Messamas statybai nenaudojo varžtų, klijų ar kitų pagalbinių elementų.
Popierinio tilto kūrybos procesas užtruko net 3 metus, per kuriuos buvo pagaminta ir išbandyta begalė modelių. Vienas paskutinių modelių – masteliu 1 : 4 atliktas tilto modelis, kuris padėjo patikrinti lietaus įtaką jo konstrukcijai.
Popieriniam tiltui iš viso prireikė 22.000 popieriaus lapų. Ekologišką popierių iš medienos plaušo ir vandens jam pagamino popieriaus fabrikas „James Cropper“, bespecializuojantis spalvoto popieriaus gamyboje. Po meninės akcijos, kuri vyko iki gegužės 18 dienos šis tiltas bus perdirbtas, kad pasitarnautų kitiems gaminiams iš popieriaus.
Parengta pagal S.Messamo informaciją.
krūva smėlio
( 2015-05-31 )
Gal aš durnas, bet elementarus rąstas yra daug ekologiškiau. Gražu – taip, neįprasta – taip, prasminga – priklauso, bet ekologiška – come-on…
Kuršis
( 2015-05-19 )
Juo, labai puikus.
mnmn
( 2015-05-19 )
labai ekologiskas projektas. ir ideja, ir isvaizda.