Pusiaukelė tarp Kauno architektūros festivalio KAFe 2013 ir artėjančio KAFe 2016 – idealus taškas susitikimui su festivaliovadovu Gintaru Balčyčiu. Todėl šiandien pirmojo lietuviško architektūros festivalio kapitonas stos ant „Galeria Urbana” kilimo ir prisimins praėjusį bei dalinsis planais ir sumanymais apie būsimą festivalį KAFe 2016. Be to, bus leista pasidžiaugti prašmatniu KAFe 2013 leidiniu.
Architektas Gintaras Balčytis sakė portalui PILOTAS.LT, jog „dažnai padejuojame, kad Lietuvos architektūrinis gyvenimas gana seklus ir nuobodus, labai retos asmeninės ar nacionalinės architektūros parodos, unikalių statinių beveik nėra. Nelabai ir vieni apie kitus ką težinome.“
G.Balčytis prisimena, jog dažnai su kolegomis būdavo svarstoma apie kontakto formą, leidžiančią įtraukti platesnę bendruomenę į tiesioginių pokalbių ir bendrų architektūrinių vizijų paiešką su architektais, investuotojais, savivaldos atstovais. Galų gale, anot G.Balčyčio, buvo juntamas noras pristatyti visuomenei šių dienų architektūros tendencijas, padėti suprasti architektūrą kaip meno objektą.
Taip gimė Kauno architektūros festivalio idėja, kuri netruko iš kuklaus renginio išaugti į solidų tarptautinį architektūros festivalį – daigiau kaip 40 renginių per 8 savaites.
G.Balčytis: „Niekada nemaniau, kad Kaune galime suorganizuoti 2 mėnesių renginį, kuriame dalyvautų tikros architektūros pasaulio žvaigždės – Ryue Nishizawa, Mario Botta, Bernardas Khoury. Kad būtų atvežta svarbiausia Europoje architektūros paroda – Europos Sąjungos šiuolaikinės architektūros premijos Mies van der Rohe‘s laureatų kolekcija“.
Ketvirtą kartą vykstantis Lietuvos bei Japonijos architektų sambūvis „Rytai-Rytai“, atskraidinęs į Kauną kone dešimtį Japonijos šiuolaikinės architektūros meistrų į bendrą parodą bei paskaitas, o taip pat dešimtį architektūros studentų į kūrybines dirbtuvės su lietuvaičiais, anot G.Balčyčio, yra didelis pasiekimas.
Dar vienas svarbus architektūros festivalio KAFe 2013 vektorius – studentiškas bendradarbiavimas. „Daugiau kaip 60 pasaulio aukštųjų architektūros mokyklų studentų bakalauro studijų baigiamiesiems pasirinko KAFe pasiūlytas Kauno temas, tuo įrodydami, jog architektūra yra tarptautinė kalba. O jauniesiems architektams skirtas konkursas „Laisvės impulsai“, kurio projektai festivalio metu buvo eksponuojami Laisvės alėjoje parodė besimezgantį visuomenės ir architektų dialogą“,- sakė G.Balčytis.
Anot architektūros festivalio KAFe vadovo, festivalio projektai, susidomėjimas jais, pilnos klausytojų ir žiūrovų salės, daugybė miestiečių atsiliepimų, gausybė paskaitų, susitikimų ir ekspozicijų parodė, jog „architektūra yra patrauklus žanras. Mes turime, ką pasakyti ir patys norime išgirsti, todėl peršasi mintis, kad turime tęsti, ką pradėjome“.
Tą liudija ir solidus, elegantiškas, informatyvus bei atsainiai stilingas festivalio leidinys, kurį šį vakarą festivalio gerbėjai gaus laimės pamatyti ir įsigyti.
Taigi, festivalio KAFe mediumas – šiandieną, balandžio 30, 6-tą vakaro lygiai – Kauno architektų namuose (Vilniaus g.22) GALERIA URBANA.
- KAFe 2013