Artėjant 56-ajai Venecijos meno bienalei, pristatomas iki Lietuvos paviljono išvystytas Dainiaus Liškevičiaus projektas „Muziejus“. Po pusmetį vykusios erdvių paieškos bus parodytas sudėtingas, bet įdomus paieškos procesas, kuris galėtų tapti ir sudėtine paviljono dalimi. Žadama atskleisti paviljono geografines ir komunikacines detales, vedusias paieškos komandą nuo sodų (Giardini) iki sodo.
Vasario 13 dieną (penktadienį) 19 val. Vilniaus Šiuolaikinio meno centro skaitykloje menininkas Dainius Liškevičius ir paviljono architektas Rokas Kilčiauskas pristatys „Muziejaus“ kaip Lietuvos Nacionalinio paviljono idėją ir aplinkybes. Dalyvauja: Franciska Zólyom (DE, Leipcigo šiuolaikinio meno muziejaus direktorė ir kuratorė) – „Kaip veikia „Muziejus“ šiandieniame tarptautiniame meno kontekste?“, Thomas Thiel (DE, Bielefelder Kunstverein direktorius bei knygos ir parodos „Museum Off Museum“ sudarytojas) – „Menininkų muziejai kaip kūrybos praktika“. Renginį moderuoja paviljono kuratorius ir komisaras Vytautas Michelkevičius. Tuo pačiu ŠMC dar galima aplankyti naują Dainiaus Liškevičiaus kūrinį „Labyrinthus“.
Po pristatymo vasario 14-15 dienomis vyks tarptautinis uždaras seminaras apie „Muziejų“ Venecijos bienalės kontekste kartu su pristatymo renginyje dalyvausiančiais užsienio svečiais ir paviljono komanda.
Gegužės 9 dieną atidaromos Venecijos bienalės tema šiais metais yra „Visos pasaulio ateitys“. Pagrindinę bienalės parodą kuruoja ryškus pasaulinės reikšmės kuratorius Okwui Enwezor, o greta jos per visą miestą išsidėsčiusiuose nacionaliniuose paviljonuose savo menininkus pristato daugiau kaip 80 valstybių. Skaitant pagrindinę kuratoriaus parodos aprašo mintį atrodo, kad perskaitome ir Lietuvos paviljono idėją: „Mus supantys ir ribojantys lūžiai kiekviename globalaus peizažo kampelyje mums šiandien primena apie greitai išnykstančias praeities katastrofų nuolaužas, sukrautas prie istorijos kojų. Kaip gali dabarties laikų nerimas būti padarytas apčiuopiamu, suvokiamu, ištyrinėtu ir išreikštu?“
Šiais metais Lietuvos paviljoną 56-ojoje Venecijos meno bienalėje organizuoja Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija kartu su antrąja komisare Rasa Antanavičiūte ir prodiusere Daina Pupkevičiūte.
Parengta pagal Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijos informaciją.