Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia toliau gražinama – bazilikoje vyksta tęstiniai restauravimo darbai. Kultūros paveldo departamentas jiems skyrė daugiau kaip 700.000 litų iš Jono Pauliaus II piligrimų kelio kūrimo ir jo objektų pritaikymo piligrimų ir turizmo reikmėms 2014 metų programos.
TVARKOMOS SIENOS BEI LANGAI
Pasak Kultūros paveldo departamento (KPD) direktorės Dianos Varnaitės, „Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia yra viena svarbiausių Vilkaviškio vyskupijoje – ji lankoma ne tik vietos, bet ir kitų kraštų tikinčiųjų. Anksčiau bažnyčia jau išgyveno stogo bei išorės fasadų restauravimo darbus, tvarkytas ir vidus: restauruota presbiterija, bažnyčios lubos, dalis sienų, įrengtos grindys.
Šiais metais tvarkomos bažnyčios dešiniosios navos sienos bei langai. Nuo sienų šveičiami dažų likučiai, nuardomi sovietmečio lipdiniai, sienos dažomos dažais, grąžinsiančiais maldos namams istorinę išvaizdą. Ją atgaus ir langai: demontuojami po 1970 metų įrengti ir meninės vertės neturintys vitražai, restauruojami autentiški langų rėmai. Taip pat bažnyčioje įrengta būtina apsauga: pakeista reikalavimų neatitinkanti elektros instaliacija, įrengta gaisro signalizacija. Projektui vadovauja architektė D.Laurinaitienė, o tvarkybos darbus vykdo UAB „Vidara“.
PALAIDOTAS JURGIS MATULAITIS
Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią 1818-1924 metais statė vienuoliai marijonai vietoj sudegusios medinės bažnytėlės. Tuo laikotarpiu bažnyčia ne kartą plėsta ir puošta, sujungta su šalia esančiu vienuolynu. 1934 m. bažnyčios buvusioje Švč. Jėzaus Širdies koplyčioje palaidotas arkivyskupas Jurgis Matulaitis. 1987 m. jo palaikai buvo perkelti į altorių. Po Antrojo pasaulinio karo sovietams sugriovus Vilkaviškio katedrą, Marijampolės bažnyčia 1944–1949 m. ir 1989–1998 m. buvo prokatedra. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, atsižvelgiant į šios bažnyčios istorinę svarbą, jai suteiktas mažosios bazilikos titulas. Baziliką lanko daug vietos ir svečių šalių piligrimų, atvykstančių pasimelsti prie joje palaidoto palaimintojo arkivyskupo Jurgio Matulaičio relikvijų.
Parengta pagal Kultūros paveldo departamento informaciją.