Kaune atnaujintos kelionės Nemunu – kiekvieną sekmadienį kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami plaukti laivu Nemuno maršrutu: Kaunas-Kulautuva-Kaunas. Laivas „Tolstojus“ atsišvartuoja nuo „cimbruvkos“ prie Vytauto Didžiojo bažnyčios. Tokia kelionė itin buvo mėgstama tarpukariu, kai laivyba Nemunu išgyveno „aukso amžių“.
Kaip praneša Kauno savivaldybė, kiekvieną sekmadienį 12 val. laivas „Tolstojus“ prie Vytauto Didžiojo bažnyčios esančioje prieplaukoje laukia visų norinčių turiningai praleisti savaitgalį. 5 valandas trunkančioje kelionėje, palikus saulėtąjį Kauno miesto senamiestį, anot kelionės organizatorių, akimis bus galima lydėti spindinčius bažnyčių bokštus, gilią praeitį menančias vietas bei Nemuno pakrančių augmeniją. Plaukimas Nemuno maršrutu Kaunas-Kulautuva-Kaunas truks 3 valandas, o dar 2 valandas galima pramogauti ir iškylauti Kulautuvoje. Čia gidas supažindins su miesteliu ir atnaujintu miško taku.
„Minėtas vandens maršrutas yra labai populiari pramoga kauniečių ir miesto svečių tarpe. Tai – patraukli ir reikalinga paslauga, puikus būdas turiningai praleisti laisvalaikį, alternatyva norintiems pailsėti nuo automobilių bei galimybė denyje grožėtis vaizdingomis pakrantėmis ir gyvenvietėmis“, – teigia Kultūros ir turizmo plėtros skyriaus vedėjas A.Vilčinskas.
Šių metų balandį abi savivaldybės pasirašė ketinimų protokolą, kuriuo sutarta tęsti bendradarbiavimą vystant vandens turizmą Nemuno upe. Pasirašiusi sutartį Kauno miesto savivaldybė įsipareigos padengti už keleivių plukdymą laivu vežėjo patirtus nuostolius.
Kai 2010 m. buvo atgaivintos tarpukariu itin mėgiamos kelionės laivu iš Kauno į Kulautuvą, partneriai lygiomis dalimis kompensavo vežėjo patirtus nuostolius.
Plaukimai vyks kiekvieną sekmadienį navigacijos sezono metu (gegužės-rugsėjo mėn.). Bilietai platinami per E-bilietas.vandensturai.lt sistemą internetu ir prieš išvykimą laive. Į bilieto kainą įskaičiuota ir gido paslauga.
Parengta pagal Kauno savivaldybės informaciją.
patikslinimas
( 2014-05-27 )
Kelionė tarpukariu vykdavo maršrutu Kaunas-Jurbarkas. Tai buvo ir keleivinis ir prekybinis maršrutas.