PILOTAS.LT jau skelbė, kad Nobelio fondas Stokholme planuoja statyti naują centrą, kuris turėtų tapti svarbiu Švedijos sostinės architektūros bei kultūros vietoženkliu. Pavasarį jis atsirinko 12 architektų komandų, kurioms pasiūlė sudalyvauti Stokholmo Nobelio premijos centro konkurse. 11 iš jų neseniai pateikė savo projektinius pasiūlymus. Konkurso antrojo etapo dalyviai turėtų paaiškėti lapkritį.
IŠ PRADŽIŲ ATRINKO 12 LAIMINGŲJŲ
Nobelio fondo sudarytaspeciali vertinimo komisija iš 140 pretendentų atrinko 12 architektų bei jų kolektyvų: Kimą Herforthą Nielseną (3XN, Danija); Bjarkę Engelsą (BIG, Danija); Davidą Chipperfieldą („David Chipperfield Architects“, Anglija/Vokietija); Jacquesą Herzogą, Pierre’ą de Meuroną ir Ascaną Mergenthalerį („Herzog & de Meuron“, Šveicarija); Johaną Celsingą („Johan Celsing Arkitektkontor“, Švedija); Anne Lacaton ir Jean-Philippe’ą Vassalį („Lacaton & Vassal Architektes“, Prancūzija), Lene Tranberg („Lundgaard & Tranberg Arkitekter“, Danija); Marcelį Meilį ir Markusą Peterį („Marcel Meili, Markus Peter Architekten“, Šveicarija); Remą Koolhaasą ir Reinierį de Graafą (OMA, Olandija); Kazuyo Sejima ir Ryue Nishizawą (SANAA, Japonija); Kjetilą Thorseną („Snøhetta“, Norvegija), Gertą Wingårdhą („Wingårdhs arkitekter“, Švedija).
AUTORIUS PAVIEŠINS ANTRAJAME ETAPE
Rugsėjo pabaigoje 11 iš jų (išskyrus „Herzog & de Meuron“) parengė savo projektinius pasiūlymus anonimiškam 1-ajam konkurso etapui. Pranešama, kad vertinimo komisija 2-ajam konkurso etapui atrinks 2-5 iš jų. Tuomet ir bus paviešinti autoriai. Konkursinius projektus vertins mišri komisija.
Stokholme numatytam naujam fondo pastatui piešiama Nobelio premijos namų ateitis. Planuojama, kad jame veiks Nobelio fondas bei su juo susijęs administracinis aparatas, skirtas tyrimams, lavinimui, muziejui, medijoms. Pastate turės būti patalpos parodoms, mokslo konferencijoms, susirinkimams, renginiams, o taip pat – biblioteka, restoranas, kavinė ir parduotuvė. Šis centras taps vienu pagrindiniu Stokholmo traukos taškų bei šiuolaikinės architektūros vietoženkliu.
Konkurso laimėtoją ketinama paskelbti kitų metų balandžio mėnesį. Laureatų architektūros pasiūlymas taps pagrindu rengiant detalų centro projektą.
Parengta pagal Nobelio fondo informaciją.
KONKURSO PROJEKTAI
Projektas „Landing Seagulls“:
Projektas „Nobelhuset“:
Projektas „A P(a)lace to enjoy“:
Projektas „Nobel Sphere“:
Projektas PRISM:
Projektas „We believe in…”:
Projektas „The Space Between“:
Projektas „Beyond 1210“:
Projektas „Archipelago“:
Projektas „Butterfly“:
Projektas „A Room and a Half“:
Foto: Nobelhuset AB
Uzsienis
( 2013-11-03 )
Mieli komentatoriai, smagu butu pamatyti jusiskius sedevrus. Ar bent suprantate, koks puikus daugelio darbu pateikimas, puikiai sutvarkyta statiniu kompozicija. Laisvalaikiu palyginkite su konkursais Lietuvoje.
na taip
( 2013-11-03 )
na taip, bus dar antras etapas. Patobulins, išgrynins. Gal kažkas neblogo gausis..
plia
( 2013-10-29 )
Iš to kiek čia patiekta matosi, kad yra keli tvirti darbai. Santūrūs, bet su geru užtaisu. Aišku sferų ir panašių nesąmonių geriau net nežiūrėti.
Virgis
( 2013-10-28 )
Ar nuovargis, ar kitos negandos kamuoja pasiūlymų autorius, bet akivaizdu – nuobodulį keliantys sumanymai…
mnmn
( 2013-10-28 )
atrodo, kad pasaulio architekturos zvaigzdynas isgyvena akivaizdu kurybini nuovargi
klausimas
( 2013-10-28 )
ar raimonda razulevičienė iš kauno nebuvo pakviesta į atranką?