images_pulsas_foto_1935_kauna_ph_120800_e01_xxx

ĮKVĖPK FOTOGRAFIJOS://PRASIDEDA FESTIVALIS „KAUNAS PHOTO 2012“

Šiemet jau 9 kartą vyks fotomeno festivalis „Kaunas Photo“, devintus metus iš eilės Laikinoji sostinė demonstruos savo savigarbą ir pagerbs fotografijos meną. Festivalio „Kaunas Photo 2012“ šūkis – „Įkvėpk fotografijos“. Festivalio renginiai vyks įvairiose Kauno kultūrinėse erdvėse tarp kurių ir PILOTAS.LT redakcija.

PAKVIES Į FOTOGRAFIJĄ ŽIŪRĖTI KITAIP

Fotomeno festivalio „Kaunas Photo“ atidarymo renginiai Kaune vyks nuo rugsėjo 4 iki 8 dienos. Apmąstanti fotografijos profesijos, manijos, kūrybos ir žiūrėjimo tendencijas pagrindinė festivalio paroda „Apie fotografiją” M.Žilinsko dailės galerijoje apjungs daugiau kaip 50 fotografijos žmonių kūrinius, mintis, išgyvenimus ir pakvies pažiūrėti į fotografiją kitaip.

Dar 15 personalinių parodų, kurių beveik visos – premjeros, bus keliami gyvenimiški klausimai. Fotografija jose bus kaip stebėjimo mediumas ar matymo strategija, tačiau išliks tikrovė, prisiminimai, atradimai, dialogai, galbūt ir konfliktai. Kiekvieną atidarymą pristatys vis kitas visuomenės veikėjas, atitinkamų sričių žinovas. Parodų atidarymų ekskursijos atskiromis dienomis bus teminės – tarptautinės fotografijos, lietuvių fotografijos, fotografijos apie Kauną.

KAUNO FOTOGRAFIJOS NAKTYS IR ŽVAIGŽDĖS

Fotografijos naktyse – tiek „tikri“ filmai apie fotografiją, tiek ir projekcijos darbų, kurie netilpo į parodas bei parodų autorių pagerbimai, vieno susikūrusio ir veikiančio ir kito, Kaune paskelbsiančio apie veiklos pradžią fotografų susibūrimo duetas-dvikova. Ir žinoma, paskutinė fotografijos naktis, skirta portfolio konkurso „Kaunas Photo Star“ fotografams – jų nominacijų, laureatų bei nugalėtojo paskelbimas.

Daugiau kaip pusšimtis žmonių – fotografų ir fotografijos ekspertų susirinks jau trečiojo konkurso „Kaunas Photo Star 2012“ portfolio peržiūrose – talentų ir galimybių mugėje, kurios rezultatais jau džiaugiasi ankstesniųjų metų dalyviai, per Kauną radę kelius į Lietuvos, Latvijos, Danijos, Graikijos, Austrijos ir daugelio kitų šalių galerijas, žurnalus, agentūras. Šiemet peržiūrų pirmasis etapas persikėlė į interneto platybes, tad dalyvaujantys fotografai savo darbus gali parodyti atrinktiems fotografijos ekspertams iš net penkių kontinentų. Tačiau tikro susitikimo patirtys – nepakeičiamos. Po peržiūrų Kaune, penktadienio fotografijos naktis, tradiciškai transliuojama internetu, bus papildyta prizais – ne vien nugalėtojas gaus kvietimą rengti parodą 2013-aisiais metais. Dar penketas fotografų išsidalins kvietimus personalinėms parodoms į penkias Europos fotomeno erdves.

DEBATAI, PRISTATYMAI, VAKARĖLIAI

Debatai, prisistatymai ir šiemet leis geriau pažinti fotografus ir jų kūrinius tiems, kam nepakanka išgirsti sveikinimų parodų atidarymų metu. Debatus galerijoje „101“ moderuos ne vien vietiniai fotomeno žinovai, tačiau ir autoritetingi ekspertai iš Europos ar kitų kontinentų.

Pirmąkart grupelės entuziastų rengiami pašnibždomis nuo pagrindinės festivalio programos „Off“ vakarai žada nemažai staigmenų.

Šiemet ir vėl per 200 žmonių, dešimtys organizacijų iš penkių kontinentų, iš dešimčių valstybių, čia pat Kaune ar per atstumą surėmusių pečius, sudėjusių savo žinias ir talentus, daugelio ir širdis į tai, kad devintasis fotomeno festivalis „Kaunas Photo“ būtų įdomus, šviečiantis, įkvepiantis.

FESTIVALIS SIEKS PRANCŪZIJĄ

Festivalis „Kaunas Photo“ persikels ir į Prancūziją, Beauvais miestą, „Photaumnales“ festivalį, kur pristatys Lietuvių fotografų parodą apie mus ir mūsų šalį per pastarąjį pusšimtį metų. Paroda „LT – tauta, tradicijos, tendencijos“ – svarbiausia ir labiausiai pagerbta paroda, rodoma Nacionalinėje kilimų meno galerijoje, sutiks lietuvių fotografų desantą. Jam pagerbti bus skirta dalis naktinės „Photaumnales“ festivalio programos.

Festivalio „Kaunas Photo“ organizatoriai – LFS Kauno skyrius ir VšĮ „Šviesos raštas“ su LR Kultūros ministerijos ir Kauno miesto savivaldybės startine parama bei dešimčių organizacijų bei kompanijų partneryste ir parama.Pamatyti festivalio parodas ir dalyvauti kituose renginiuose bus galima iki spalio 14 dienos.

PROGRAMA

Rugsėjo 3 diena (pirmadienis)

22 val. „Kaunas Photo Off“ programa Kauno paveikslų galerijos kavinės „Kultūra“ terasoje (K.Donelaičio g. 16).

Rugsėjo 4 diena (antradienis)

17 val. Konkurso „Kaunas Photo Star 2011“ nugalėtojo Luca Zanier (Šveicarija) parodos atidarymas. Kauno fotografijos galerija (Rotušės a.1 / Vilniaus g.2).

18 val. Konkurso „Kaunas Photo Star 2011“ laureatų Alexandra Demenkova (Rusija), Andreas Meichsner (Vokietija), Wilma Hurksainen (Suomija) parodos atidarymas. Galerija „Meno parkas” (Rotušės a. 27).

19 val. „Fluxus Ministerija“ (Jonavos g. 3): Tado Černiausko „Blow job” parodos atidarymas. Parodos „About Photography Lab“ atidarymas. Dalyviai: Lokey (JAV), Jovita Poviliūnaitė (Lietuva), EAGER „Red Line Portraits“ projektas, kviečiantis atnešti savo autoportretus su raudonu siūlu kitus darbus fotografijos tema

20 – 22 val. „Fotografijos naktis 1“. Projektas „The power of One“. Fotografijos iš 2011.11.11 dienos, konkurso „Kaunas Photo Star“ 2011 nugalėtojo ir laureatų darbų apžvalga. Projekcijos, muzika, diskusijos.

22 val. Programa „Kaunas Photo Off“ Kauno paveikslų galerijos kavinės „Kultūra“ terasoje.

Rugsėjo 5 diena (trečiadienis)

Galerija „101” (Laisvės al. 53):

10 – 13 val. debatai-prisistatymai. Parodų autorių: Pavel Smejkal, Stefan Sappert, Gytis Skudžinskas, Mariano Icaza, ir kitų prisistatymai. Moderuoja Tomas Pabedinskas (VDU) ir Alasdair Foster (Cultural Development Consulting, Australija);

14 – 16 val. debatai – prisistatymai. Parodų autorių Thierry Girard, Algimanto Aleksandravičiaus ir kitų prisistatymai bei parodų aptarimai. Moderuoja Tomas Pabedinskas;

17 val. Ievos Baltaduonytės, Rūtos Šatalovaitė ir Jono Kulikausko parodos atidarymas Galerija „101” (Laisvės alėja 53);

18 val. Algimanto Aleksandravičiaus parodos atidarymas. Galerija „R” (K.Donelaičio g. 60);

19 val. Irenos Gedraitienės parodos atidarymas Kauno valstybinis dramos teatras (Laisvės al. 71).

20 – 22 val. „Fotografijos naktis 2“. M.Žilinsko dailės galerijos auditorija (Nepriklausomybės a. 12). Projekcijos. VDU Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros ir partnerių iš Slovakijos bei Jungtinės karalystės studentų ir dėstytojų darbų pristatymai.

2 val. Programa „Kaunas Photo Off“ Kauno paveikslų galerijos kavinės „Kultūra“ terasoje.

Rugsėjo 6 diena (ketvirtadienis)

9 – 16 val. Konkurso „Kaunas Photo Star 2012“ protfolio peržiūros. BLC Verslo lyderių centras (K.Donelaičio g. 62 / V.Putvinskio g. 53). Tik registruotiems dalyviams (registracija iki rugpjūčio 20 d.).

16 val. R.Augūno parodos „Sapnuoju Lietuvą“ atidarymas. BLC galerija „Aukso pjūvis” (K.Donelaičio g. 62 / V.Putvinskio g. 53).

18 val. M.Žilinsko dailės galerija (Nepriklausomybės a. 12) pagrindinės festivalio programos „About photography” parodos atidarymas.

20 val. M.Žilinsko dailės galerijos auditorija (Nepriklausomybės a. 12): „Fotografijos naktis 3“. Pirmoji dalis – filmas „Bideshi Studio“ (autoriai Kurt Hoerbst ir Alexandra Grill). Antroji dalis – fotografų kolektyvų „Caravane“ (Belgija) ir „Homelands" (tarptautinis) duetas-dvikova;

22 val. Vakarėlis festivalio dalyviams ir kviestiniams svečiams.

Rugsėjo 7 diena (penktadienis)

9 – 13 val. Konkurso „Kaunas Photo Star 2012“ portfolio peržiūros. BLC – Verslo lyderių centras (K.Donelaičio g. 62 / V.Putvinskio g. 53). Tik registruotiems dalyviams.

14 – 16 val. Konkurso „Kaunas Photo Star“ portfolio pasivaikčiojimas. Atviras visiems ekspertams ir visiems žiūrovams.

17 val. Thierry Girard parodos „Destinations Europe. Kaunas” atidarymas. „F Galerija“ (Žaliakalnio funikulierius, Aušros g. 6).

17.45 val. Evaldo Butkevičiaus fotografijų parodos „Kaunas amžių sandūroje” atidarymas Kauno menininkų namai (V.Putvinskio g. 56).

18.45 val. Jono Kulikausko parodos„Stovykla Rambynas” atidarymas Istorinė LR Prezidentūra Kaune.

19.30 val. Eriko Ovčarenkos parodos ,,Mini planeta – Kaunas” atidarymas. PILOTAS.LT redakcija (Kurpių g. 29).

20 – 22 val. Fotografijos naktis 4. „Fluxus Ministerija“ (Jonavos g. 3). Konkurso „Kaunas Photo Star 2012“ fotografų naktis ir nugalėtojo paskelbimas, diskoteka, konkurso „Kaunas Photo Star“ dalyvių šventė.

Rugsėjo 8 diena (šeštadienis)

12 val. ir 17 val. (Prancūzijos laiku) Beauvais (Prancūzija) festivalis „Photaumnales“, GalerieNationale de la Tapiserie, parodos „LT. La tribue, les traditions, les tendences“ atidarymas. Fotografai: Antanas Sutkus, Vytautas Stanionis, Vytautas Stanionis jaunesnysis, Klaudijus Driskius, Donatas Stankevičius, Mindaugas Ažušilis. Kuratorius Mindaugas Kavaliauskas.

Parengta pagal „Kaunas photo“ informaciją.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

„Kaukių balius“, J.Staselis.

SPINDESYS IR SKURDAS: Grožio konkursų užkulisiai J.Staselio fotoparodoje

2023 sausio 18Be komentarųPILOTAS.LT

Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma Jono Staselio fotoparoda „Kaukių balius“. Parodos autorius siekia atskleisti pirmojo nepriklausomybės dešimtmečio grožio konkursų spindesį ir skurdą, laikmečio socialinių kontekstų komiškumą ir

Chirag Jindal

PO PASLAPTIES SKRAISTE: Mitinio žvėries buveinių fotoparoda Kaune

2022 lapkričio 22Be komentarųPILOTAS.LT

Šeštadienį įvyks fotomeno festivalio „Kaunas Photo“ parodos „Mitinio žvėries buveinės Kauno modernizmo fotografiniuose pjūviuose“ pristatymas ir susitikimas su projekto kuratoriumi Mindaugu Kavaliausku ir menininku iš

Gunaras Bindė

TROŠKIMŲ MITOLOGIJA: Legendinio latvių fotografo paroda Erotinio meno galerijoje 11

2022 lapkričio 10Be komentarųPILOTAS.LT

Erotinio meno galerija 11 šiandien atidaro Latvijos fotomenininko Gunaro Bindės personalinę parodą. Tai vieno iš 3 svarbiausių nūdienos Latvijos fotografų, dažnai pavadinamų „Latvijos fotografijos legenda“, paroda.

Michela Petrocchi

MAŽIEJI ŪKIAI BE FILTRO: Michelos Petrocchi fotografijų paroda Panevėžyje

2022 rugpjūčio 31Be komentarųPILOTAS.LT

Panevėžyje, Fotografijos galerijoje atidaroma Michelos Petrocchi (Italija) fotografijų paroda „Istorijos apie žemę ir vandenį“. fotografijų tema – nedideli italų agrokultūros ūkiai, kurie vysto aplinkai nekenksmingą

Agnieszka Rodowicz

PROJEKTAS „RESTART‘22“: Kolektyvinis žvilgsnis į vizualios kultūros situaciją

2022 liepos 21Be komentarųPILOTAS.LT

Kas dvejus metus Lietuvos fotomenininkų sąjungos rengiamas projektas „reStart“ yra kolektyvinis žvilgsnis į šiandienos vizualios kultūros lauko situaciją. Liepos 27 dieną (trečiadienį) 17.30 val. „Prospekto“

VDA magistrantų paroda

NEPAŽĮSTAMIEJI: VDA absolventų paroda „Prospekto“ galerijoje

2022 gegužės 27Be komentarųPILOTAS.LT

Sostinės „Prospekto“ galerijoje atidaroma Vilniaus dailės akademijos fotografijos, animacijos ir medijų meno katedros absolventų darbų paroda „Nepažįstamieji: padarai ir istorijų pasakotojas“. Gegužės 31 dieną (antradienį)

Fotografų simpoziumas Nidoje

SUSITIKTI FOTOGRAFIJĄ: Prasidėjo 45-asis Nidos fotomenininkų simpoziumas

2022 gegužės 12Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien prasideda 45-asis Nidos fotomenininkų simpoziumas „NIDA. Sutikti fotografiją“. Pirmieji ilgamečio tarptautinio renginio akcentai Nidoje jau keleri metai pažymi ir naujo sezono pradžią Kuršių nerijoje.  

INSIDE

PASAULIO INTERJERAI: Festivalis INSIDE 2022 šiemet glausis Lisabonoje

2022 gegužės 11Be komentarųPILOTAS.LT

Ką tik paskelbta, jog kasmetinis Pasaulio interjero festivalis (INSIDE) šiemet vyks . lapkričio 30– gruodžio 2 dienomis Lisabonoje, toje pačioje vietoje ir metu, kaip ir

Cvirkos  paminklo nukėlimas

SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2022: Vilniaus rotušėje – tradicinė paroda konkursas

2022 gegužės 4Be komentarųPILOTAS.LT

Rytoj Vilniaus rotušėje atidaroma paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2022“. Visų tradicinės parodos-konkurso nugalėtojų apdovanojimų ceremoniją numatyta gegužės 22 dieną ten pat. PARODAI-KONKURSUI PATEIKTA PER 3.000

Šilainiai

FESTIVALIS „URBAN ECO“: Į Šilainių mikrorajoną ir aplinką skatins žvelgti kitaip

2022 balandžio 20Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno Šilainių mikrorajono festivalis „Urban Eco“ balandžio 23 dieną pakvies į jungčių tarp ekologijos ir urbanistikos ieškosiančius renginius, kurie siūlys į Šilainius bei mus supančią

Antanas Sutkus

FOTOMENO FESTIVALIO TAŠKAS: A.Sutkaus priminimas Ežerėlio mokiniams

2022 balandžio 19Be komentarųPILOTAS.LT

Fotomeno festivalis „Kaunas Photo“, pernai rudenį pabaigęs 18-ąją laidą, paskutinį jos akcento įgyvendinimą paliko 2022-ųjų pavasariui. Pasak šio festivalio vadovo ir idėjos autoriaus Mindaugo Kavaliausko,

Gundula Schulze Eldowy

NERAMŪS KŪNAI: Rytų Vokietijos fotografija 1980-1989

2022 balandžio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Po Berlyno sienos griūties praėjo daugiau kaip 3 dešimtmečiai. Ką žinome apie Rytų Vokietijos fotografiją? Paroda „Neramūs kūnai. „Rytų Vokietijos fotografija 1980-1989“ siūlo į paskutinįjį

Andrius Repšys

PROJEKTAS 1808. KARANTINAS: Pandemijos įtaką nagrinėjanti A.Repšio fotoparoda

2022 balandžio 5Be komentarųPILOTAS.LT

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje, Panevėžyje atidaroma garsaus fotografo Andriaus Repšio darbų paroda „Projektas 1808. Karantinas“. Naujausioje savo darbų serijoje menininkas nagrinėja koronaviruso sukeltos pandemijos įtaką

Naujojo europinio bauhauzo festivalis

BRIUSELIS KVIEČIA JUNGTIS: Vasarą kunkuliuos Naujojo europinio bauhauzo festivalis

2022 vasario 11Be komentarųPILOTAS.LT

Europos Komisija pakvietė visus norinčius ir besidominčius tapti pirmojo Naujojo europinio bauhauzo festivalio dalimi. Naujojo europinio bauhauzo pirmasis festivalis vyks birželio 9–12 dienomis Briuselyje. Iki kovo

Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacija

PARODA „LAISVAI“: Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos manifestas

2021 gruodžio 22Be komentarųPILOTAS.LT

Panevėžio miesto dailės galerija šiuos parodų metus užbaigia didele grupine paroda „Laisvai“ Fotografijos galerijoje. Čia savo darbus pristato Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos nariai. FOTOGRAFŲ ŠIŲ

Tadas Kazakevičius

PERNYKŠTIS SNIEGAS: Pasakojimas apie tremties vaiko dalią

2021 gruodžio 13Be komentarųPILOTAS.LT

„Prospekto“ galerijoje atidaroma Tado Kazakevičiaus fotografijų paroda „Pernykštis sniegas“. Parodoje fotografas atsispiria nuo skaudžių ir tragiškų lietuvių tautos išgyvenimų – tremties. Gruodžio 15 dieną (trečiadienį)

myFirst

PIRMASIS FOTOAPARATAS: Momentinė fotografija užkerėjo kūrybingus mažylius

2021 spalio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Kadaise firmos „Polaroid“ išgarsinta, bet vėliau kone užmiršta momentinė fotografija sugrįžta. Kompanijos „myFirst“ sukurta „Camera Insta 2“ net pasiryžusi jaunajai kartai tapti pirmuoju fotoaparatu bei

Žilvinas Kropas ir  Guillermo Alvarez

ALTERNATYVIOJI FOTOGRAFIJA: Tarptautinio dueto paroda Panevėžyje

2021 rugsėjo 29Be komentarųPILOTAS.LT

Panevėžio miesto dailės galerijos Fotografijos galerijoje atidaroma panevėžiečio Žilvino Kropo ir argentiniečio Guillermo Alvarezo (Guillermo Alvarez) fotografijų paroda „Amorfo II“. Ši paroda – tai tęstinio

Antanas Sutkus

UNIVERSITETO ŽMONĖS: A.Sutkaus ir A.Morozovo fotografijų paroda VU kieme

2021 rugsėjo 9Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien Vilniaus universiteto Didžiajame kieme atidaroma garsaus fotomenininko, LR kultūros ir meno nacionalinės premijos laureato Antano Sutkaus fotografijų paroda „Universiteto žmonės“. Iki šiol niekur nematyti

Adas Vasiliauskas

KARANTINO PORTRETAI: Išgarsėjusi paroda ir jos autoriaus prisistatymas Šančiuose

2021 rugsėjo 7Be komentarųPILOTAS.LT

Praėjusią savaitę Laikinojoje sostinėje prasidėjus prasidėjusį festivalį „Kaunas Photo“, nuo rytojaus Šančiuose pratęs plačiai nuskambėjusi Ado Vasiliausko paroda „Karantino portretai“. Vyks autoriaus kūrybos pristatymas studijoje.

svent_pl_210901_e01_xxx

PERMAINŲ ŠVENTĖ MO: Paroda apie šventes ir subkultūras

2021 rugsėjo 1Be komentarųPILOTAS.LT

Rugsėjo 4 dieną (šeštadienį) MO muziejuje, Vilniuje atidaroma šventės analizuojanti paroda. Meninę fotografiją papildys dokumentinė medžiaga apie subkultūras. Šventė – valstybinė, ideologinė ar religinė, masinė

Vilniaus šiluminė elektrinė

FESTIVALIS „MECHANIZMAI“: Kviečia įdomiausi Vilniaus energetikos objektai

2021 rugpjūčio 27Be komentarųPILOTAS.LT

Energetikos savaitgalis „Mechanizmai“ pakvietė apsilankyti kur įprastai nepatenkama. Per dvi dienas Vilniaus mieste veikiančios įmonės – „Vilniaus vandenys“, Vilniaus šilumos tinklai, „Grinda“, „SoliTek“, Energetikos ir

Juozas Kazlauskas

BALTOJI TYLA: Juozo Kazlausko vibruojantis kasdienybės scenovaizdis

2021 rugpjūčio 17Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus fotografijos galerijoje atidaroma Juozo Kazlausko fotografijų paroda „Baltoji tyla“. Parodoje siekiama atskleisti artikuliuotą ir šviesos piešinio suformuotą vibruojantį fotografinį kasdienybės scenovaizdį. Vilniaus fotografijos galerijoje

Algimantas Kunčius

LAIMINGOS DIENOS KADRAS: Algimanto Kunčiaus fotoalbumo pristatymas

2021 liepos 23Be komentarųPILOTAS.LT

Palangoje rengiamas fotografo Algimanto Kunčiaus fotoalbumo „Prie jūros: Palanga 1965-2015“ pristatymas ir susitikimas su autoriumi bei albumo sudarytojais: fotografu, parodų kuratoriumi Gintaru Česoniu ir menotyrininke,

Remis Scerbauskas

NEREDAGUOTAS KAUNO GYVENIMAS: R.Ščerbausko fotografijų knyga improvizuotoje galerijoje

2021 birželio 30Be komentarųPILOTAS.LT

Gatvės fotografijai atsidavęs kaunietis Remis Ščerbauskas ką tik išleido savo debiutinę fotografijų knygą. Vengiantis gyvenimo ir vaizdų režisūros kūrėjas knygą „Teritorija Kaunas / Gatvės fotografija“ pristato