images_phocagallery_1425_janul_slen_1111_slenis05

NAUJIEJI STUDENTŲ VARTAI//MOKSLAS IR VERSLAS KAUNE JUNGSIS IN IR JANG PRINCIPU

Kauno technologijos universitetas savo 60 metų įkūrimo jubiliejų pažymi reikšmingomis – Santakos slėnio pastato – statybomis. Studentų miestelio prieigose ką tik pradėtas šis Mokslo, studijų ir verslo centras verslą ir mokslą apjungs ne vien funkciškai ir architektūriškai, bet ir simboliškai. Iš kinų filosofijos žinomų priešingų pradų In ir Jang pusiausvyros principu Studentų gatvės pabaigoje jį suprojektavo kaunietės architektės Gražinos Janulytės-Bernotienės kolektyvas.

STUDENTŲ MIESTELIO ISTORIJA PRASIDĖJO PRIEŠ 50 METŲ

Kauno technologijos universiteto (KTU) Studentų miestelio istorija prasidėjo prieš 50 metų, kai tuometiniam Kauno politechnikos institutui (KPI) valdžia paskyrė 64 hektarų žemės sklypą Radvilėnų plente greta jo IV rūmų, įsikūrusių Karo pramonės mokslinių tyrimų laboratorijos pastate (arch. V.Landsbergis-Žemkalnis, 1937). Tuometinio rektoriaus prof. K.Baršausko iniciatyva ir buvo padėtas kertinis akmuo pirmajam naujam miestelio pastatui. Pastarąjį projektuoti buvo patikėta tada dar jaunam architektui Vytautui Dičiui. Studentų miestelis sovietmečiu augo kaip ant mielių – 1965 metais čia duris atvėrė Statybos rūmai, 1969-aisiais – Elektronikos rūmai, 1970-aisiais – Cheminės technologijos fakulteto pastatas. Visi šie 3 V.Dičiaus suprojektuoti modernūs funkcionalistinės architektūros pastatai pernai įrašyti į Kultūros vertybių registrą.

KTU studentų miestelio kompozicijos centrinė ašis – prie K.Baršausko gatvės dabar akligatviu užsibaigianti Studentų gatvelė, kurios vienoje pusėje „išrikiuoti“ universiteto fakultetų korpusai, o kitoje – jo bendrabučių masyvas bei studentų kavinės „Kolegos“ pastatas. Santakos slėnio pastatas suplanuotas laisvoje Studentų miestelio teritorijoje tarp intensyviosios K.Baršausko gatvės ir mokslo korpusų „rikiuotę“ užbaigiančio dabartinio Dizaino ir technologijų fakulteto. Beje, plėtra šioje vietoje buvo numatyta dar L.Dringelio, A.Lamausko ir kitų specialistų atliktoje Studentų miestelio plėtros galimybių studijoje.

STATYBAS PLANUOJA BAIGTI 2013-ŲJŲ BIRŽELĮ

Mokslo ir verslo bendradarbiavimas – vienas iš šiuolaikinės Europos prioritetų. Šių dviejų gana skirtingų sričių sąjungą sudaryti turėtų padėti ir pagal architekčių G.Janulytės-Bernotienės, R.Lydytės bei A.Andriukaitienės projektą neseniai pradėtas statyti Mokslo, studijų ir verslo centras. Neeilinę pastato svarbą iliustruoja ir iškilmingoje jo kapsulės įkasimo ceremonijoje dalyvavusi šalies, miesto bei paties universiteto valdžia – LR švietimo ir mokslo ministras G.Steponavičius, KTU rektorius prof. P.Baršauskas, Kauno meras A.Kupčinskas ir kt. PILOTAS.LT žiniomis, Mokslo, studijų ir verslo centro statyba finansuojama lėšomis dviejų Europos Sąjungos projektų, kurie įgyvendinami pagal Ūkio bei Švietimo ir mokslo ministerijų kuruojamas priemones. Komplekso statybų vertė – 54 mln. litų, o naujausiai mokslo ir verslo įrangai aprūpinti dar turės būti skirta apie 90 mln. litų. Reikšmingas KTU bei visam miestui statybas tikimasi baigti 2013 metų birželį.

Naujasis KTU rektorius P.Baršauskas universitetą mato regiono socialinės ir ekonominės politikos flagmanu. Šios vizijos įgyvendinimo dalis, matyt, turėtų tekti ir kuriamajam Mokslo, studijų ir verslo centrui. Beje, jį projektuojantis kolektyvas akademinėje aplinkoje toli gražu ne naujokas.

KONKURSE BUVO „JUODUOJU ARKLIUKU“

Architektės G.Janulytės-Bernotienės vadovaujamas architektų kolektyvas iki šiol daugiausia yra nuveikęs Kauno medicinos universiteto labui – suprojektavęs rektorato pastato rekonstrukciją A.Mickevičiaus gatvėje, biblioteką ir informacijos centrą Sukilėlių prospekte, statomą dar vieną Santakos slėnio objektą – Farmacijos fakultetą su mokomąją vaistinę Eivenių gatvėje. Pagal šio  kolektyvo projektą vos pernai renovuotas ir KTU Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos centro pastatas. Vis dėlto, siekiant gauti dar vieną „akademinį“ užsakymą, jam teko gerokai paplušėti – be kita ko, laimėti ir prieš porą metų surengtą Mokslo, studijų ir verslo centro architektūros idėjų turnyrą. Tiesa, ne tarptautinį ir kruopščiai parengtą, kaip būtų galima tikėtis iš save gerbiančio, aukštus tikslus keliančio ir pačius architektus ruošiančio universiteto, bet surengto paskubomis ir gana atsainiai. Apie tai bylojo ir 13 skubotai „sukaltų“ ir šiam idėjų turnyrui pateiktų architektūros idėjų. Gali kelti abejonių ir architektės G.Janulytės-Bernotienės kolektyvo sėkmės šiame turnyre atvejis, labai primenantis „juodojo arkliuko“ istoriją. Tuo labiau, kad pati G.Janulytė-Bernotienė yra KTU Statybos ir architektūros fakulteto dėstytoja.

PILOTAS.LT žiniomis, tarp Mokslo, studijų ir verslo centro architektūrinių vizijų konkurso pirminę  atranką praėjusių 5 idėjų G.Janulytės-Bernotienės kolektyvo konkursinio darbo nebuvo. Jo iki paties finalinio etapo nebuvo matę ir konkursinių idėjų recenzentai, kurie atliko finalinio etapo darbų ekspertizes bei jas pateikė į konkurso vertinimo procesą kažkaip įtrauktai Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybai (KAUET). O ir 6 finalinio etapo projektus vertinusi pastaroji taryba minėtam projektui paskyrė tik 3-čiąją vietą. Vis dėlto KTU vadovybė vėliau realizuoti išsirinko būtent G.Janulytės-Bernotienės kolektyvo idėją.

ARCHITEKTĖMS KONKURSĄ TEKO „IMTI“ 2 KARTUS

Pati architektė G.Janulytė-Bernotienė paneigia galimas abejones dėl galimai neskaidrių KTU rengto konkurso rezultatų. Pasak jos, apie patį konkursą kolektyvas sužinojo tik iš „Valstybės žinių“ pranešimo, o į finalinį etapą  darbas pateko organizatoriams greičiausia nusprendus jo dalyvių sąrašą išplėsti iki 6. Remiantis KTU informacija, G.Janulytės-Bernotienės studijos pasiūlyta architektūros idėja buvo pasirinkta atsižvelgus į 2 kriterijus – projekto kompleksiškumo bei jo architektūros dermės su kitais Studentų miestelio pastatais. Mat šis kolektyvas bene vienintelis iš visų konkurso dalyvių numatė perspektyvinį Studentų miestelio užstatymą palei K.Baršausko gatvę bei ieškojo architektūrinės dermės su senaisiais KTU mokymo korpusais. Keista tik tai, kad šiuos du aspektus virš kitų iškėlė ne iš architektų sudaryta KAUET, bet pats universitetas…

Konkurso nugalėtojų naudai byloja ir vėlesnis KTU bandymas per viešųjų pirkimų įstatymą kuo pigiau nupirkti projektavimo paslaugas. PILOTAS.LT žiniomis, G.Janulytės-Bernotienės grupei galimybę pratęsti savo darbą pavyko tik vieniems architektūros kolektyvams atsisakius dalyvauti šiame autoriaus statusą paminančiame konkurse , o kitiems – pritrūkus projektuoti reikiamos kvalifikacijos.

Visgi Mokslo, studijų ir verslo centro projektas – nemenkas iššūkis nedideliam ir smarkiai moteriškam projektuotojų kolektyvui. Šiokį tokį autorių pasimetimą ir nepasitikėjimą savimi išduoda bandymai kūrybiniame procese pasitaikę bandymai atitrūkti nuo konkursinės architektūrinės idėjos. Grįžti prie pirminės idėjos autoriams tuomet nurodė KAUET. Architektės G.Janulytės-Bernotienės teigimu, daugelis konkursinių sprendinių išliko, tik buvo atsisakyta sumanymo projektuojamą objektą šiek tiek pasukti kampu. Daugiausia visgi buvo tobulinamos paties statinio architektūros proporcijos.

FUNKCIJOS DUALIZMAS ATSISPINDI IR ARCHITEKTŪROJE

Remiantis techniniu projektu, beveik 13.000 m² ploto Mokslo, studijų ir verslo centrą sudarys 2 pagrindinės dalys – horizontalaus tūrio mokslinė laboratorija ir vertikalus verslo centro pastatas. Pirmasis statomas remiant Švietimo ir mokslo ministerijai, antrasis – Ūkio ministerijai. Toks dualistinis centro architektūros charakteris atsispindės ir jo architektūroje. Architektės G.Janulytės-Bernotienės kolektyvas jį projektavo iš dviejų vienas su kitu kontrastuojančių, tačiau kompoziciškai tvirtai „sukibusių“ tūrių.

Mokslininkų laboratorijoms skirtas K.Baršausko gatvės pusės korpusas, pagal autorių sumanymą, turėtų atrodyti vizualiai lengvas, efemeriškas ir šviesus. Visus 4 jo aukštus užims mokslininkų laboratorijos, kuriose kartu su administracija dirbs 315 žmonių. Architektės G.Janulytė-Bernotienė, R.Lydytė ir A.Andriukaitienė laboratorijas išdėstė apie išilgai korpusą „įkirtusią“ šviesos šulinio erdvę, kuri padeda saule apšviesti 3 viršutinius laboratorijų aukštus. Beje, specialiosios paskirties laboratorijos čia suprojektuotos 1-ajame aukšte.

Pasitelkusios KMA Farmacijos fakulteto Eivenių gatvėje projektavimo patirtį, architektės G.Janulytė-Bernotienė, R.Lydytė ir A.Andriukaitienė sukūrė laboratorijų modelį 3,5×12 m, kuriuo ir paremta mokslui skirtos centro dalies planinė struktūra. Pagal sumanymą, kiekviena tokia laboratorija galės veikti autonomiškai ar jungtis su kitais moduliais į stambesnius segmentus.

Laboratorijų korpuso viduje architektės numatė itin plačiai naudoti stiklą, tačiau laboratorijas nuo tiesioginės saulės iš lauko saugos dvisluoksnis stiklo fasadas su integruotu metaliniu sijiniu tinklu. Statinio lengvumo įspūdį turėtų sustiprinti ir Studentų gatvės perspektyvoje „iškišta“ net 20 metrų ilgio konsolė, į žemę atsirėmusi vos 2 gana grakščiomis kolonomis. Pro pastarojo architektūros elemento apačią iš Studentų gatvės turėtų matytis kita K.Baršausko gatvės pusė su Kauno tvirtovės VI-ojo forto įtvirtinimais.

NAUJŲJŲ VARTŲ AKCENTAS – 20 METRŲ KONSOLĖ

7 aukštų Verslo centro dalį Kauno architektės įsivaizduoja vertikalią, statišką ir juodą. Jos 1-asis ir 2-asis aukštai numatyti KTU reikmėms, o visi tipiniai viršutiniai – nuomininkams. Beje, nemažai iš pastarųjų žinomi jau dabar. Verslo centro dalies fasadai numatyti iš apie 3,5×3 m dydžio juodų reljefiškų lieto betono elementų. „Abu korpusai tarsi du antipodai – baltas ir juodas, In ir Jang“, – PILOTUI.LT architektūrinę koncepciją atskleidė G.Janulytė-Bernotienė. Pagal autorių sumanymą, Verslo korpusas kartu su Laboratorijų korpuso konsole iš K.Baršausko gatvės pusės sukurs simbolinius Studentų miestelio vartus.

Abi Mokslo, studijų ir verslo centro dalis sujungs savotiškas universalių ir viešųjų patalpų intarpas, kuriame bus vestibiuliai, ekspozicinės erdvės, konferencijų salės, holai, kavinė, informaciniai centrai ir pan. Jame taip pat numatyta ir laiptinė. Šioje bendrojoje zonoje įrengtas 2 sales galima jungti į vieną – didesnę, tačiau architekčių teigimu, kompoziciškai būtų žymiai geriau, jei būtų likusios čia iš pradžių numatytos 4 lengvai į vieną didžiulę sujungiamos salės. Ant verslo ir mokslo zonų jungiamosios dalies stogo numatyta terasa su mediniais bei gamtiniais elementais turėtų tikti poilsiui bei sukurti ramesnį peizažą pro pastato langus.

STUDENTŲ GATVĖ TURĖTŲ „PRANERTI“ PO ŽEME

Pagal detalųjį planą iki K.Baršausko gatvės numatyta pratęsti Studentų gatvė ties statomu korpusu būtų „pakišta“ po žeme. Pasak architekčių, tuomet teritorija priešais Mokslo, studijų ir verslo centrą galėtų pavirsti gyva studentiška erdve – savotiška pėsčiųjų oaze. Vis dėlto architektės abejoja ar miestas suras šiam požeminiam panerimui lėšų ir nuogąstauja, kad pėsčiųjų zona bus tiesiog perrėžta intensyvios tranzitinės gatvės, jungiančios abipus Studentų miestelio prabėgančias intensyvias transporto arterijas.

Mokslo, studijų ir verslo centro parkavimo poreikius turėtų patenkinti atokiau nuo Studentų gatvės pastatyta 2 aukštų automobilių stovėjimo aikštelė į kurią būtų patenkama iš K.Baršausko gatvės. Ateityje nuo šios gatvės ją turėtų užstoti Studentų miestelio vystymo perspektyvoje numatyti nauji korpusai. Kas juose bus – PILOTAS.LT duomenų kol kas neturi.

Nuo kitų Santakos slėnio pastatų Kauno mokslo, studijų ir verslo centras skirsis, nes jame bemaž nebus studentams mokintis skirtų patalpų. Pastarajai funkcijai čia paskirta tik numatytoji verslumo mokykla.

Architektė G.Janulytė-Bernotienė atskleidė, kad šiame Santakos slėnio objekte nenumatyta įdiegti jokios pažangios su ekologija susijusios inžinerijos. „Pas mus nėra įstatymiškai reglamentuota kaip būtų galima  panaudoti tokiu būdu gautą energiją, be to, to nebuvo ir užsakovų planuose“, – PULOTUI.Lt sakė ji.

ŽENKLIŠKAS, TAČIAU RACIONALUS

Pasak architektės G.Janulytės-Bernotienės, Mokslo, studijų ir verslo centro projektavimas iš pradžių vyko iš vidaus į išorę bei buvo ypač stengiamasi pratęsti KTU Studentų miestelio morfologiją. „Tai modernus, skandinaviškai stilistikai artimas kompleksas“, – apie KTU mokomuosius korpusus sakė architektė. Ji taip pat pabrėžė, kad Mokslo, studijų ir verslo centras neturėtų būti ikoniškas. „Tai ne teatras ar miesto rotušė“, – pažymėjo ji. Vis dėlto, pasak G.Janulytės-Bernotienės, naujasis statinys nebus eilinis namas. „Jei pavyks sklandžiai įgyvendinti architektūrinę viziją, tai bus individualus ir ženkliškas, tačiau racionalus pastatas“, – pažymėjo architektė. Pasak jos, būtent tokį Mokslo, studijų ir verslo centrą įsivaizdavo ir buvęs KTU rektorius R.Šiaučiūnas. Belieka tik palinkėti autorėms sėkmės.

MOKSLO, STUDIJŲ IR VERSLO CENTRAS SU UŽDARA AUTOMOBILIŲ SAUGYKLA IR POŽEMINIU MEDŽIAGŲ SANDĖLIU

Radvilėnų pl. 19, Kaunas.

Užsakovas: Kauno technologijos universitetas. Projektuotojas: UAB G.Janulytės-Bernotienės studija. Architektės: Gražina Janulytė-Bernotienė, Rimantė Lydytė, Agnė Andriukaitienė. Konstruktorius: Audrius Ražaitis. Inžinerinės dalys: UAB „Projektų centras“. Gen. rangovas: UAB „Pireka“. Parametrai: Mokslo, studijų ir verslo centro pastatas: 12.956 m², 63 792 m³; požeminis medžiagų sandėlis: 107,25 m², 363 m³; Uždara automobilių saugykla: 140 vietų, 4.171,5 m², 7.893 m³, Sąmata: apie 69 mln. (pagal TP sąmata), Datos: konkursas: 2009.03, projektavimas: 2009-2010 m., statybos pradžia 2011 m. spalio mėn., numatoma statybos pabaiga:2013 m. birželis.

Konstruktyvas: pamatai – poliniai (UAB „Projektana“); pagrindinės laikančios konstrukcijos – monolitinio gelžbetonio, konsolinės dalies – plieninės santvaros; tarpaukštinės perdangos – besijinės konstrukcijos iš monolitinio gelžbetonio; denginio laikančios konstrukcijos – profiliuoto laikančio plieninio lakšto. Surenkamieji betono gaminiai – UAB „Betonika“, betonas – UAB „LT Ranga“. Apšiltinimas: atitvarų ir denginio apšiltinimas iš akmens vatos. Fasadai: viensluoksnio ir trisluoksnio gelžbetonio plokščių. Konsolių apdaila – klijuoto aliuminio lakštai.
Stogas: dangos – bituminė ruloninė, plieninės skardos.Stoglangiai: stiklinės vitrinos aliuminio profiliuose. Vitrinos: stiklinės vitrinos aliuminio profiliuose. Antrinis fasadas: metalinis sijinis tinklas ir berėmis skaidrus stiklas. Liftai: AB „Kauno liftai“.

Komentarai

 1. Tai kad nėra ką diskutuoti apie palenktą dėžę palei Baršausko plentą

 2. tikrai issivyste diskusija apie esme. kai kurios damos, atrodo, labiausiai rupinasi ar jos damos, ar tik siaip moterys. ar daugiau nera apie ka diskutuoti. padekite savo kompleksus i sona. neradau as tame straipsnyje nieko izeidaus. atsigaukite.

 3. Gal truputi perspaudete? (garsus juokas kulisuose, uzgoziantis diskusija, apie nepilnavertiskumo israiska medios tribunoje)

 4. jo, tas piloto seksizmas varo mane i nevilti.
  kaip ir ltv seksizmas, pavyzdziui.
  nu kaip galima sakyti, kad „lietuvos moterys ir vel palauztos didele persvara“? galejo bent jau akcentuoti, kad lietuvos nevyru krepsinio rinktine susilaike nuo dominavimo mace su rusemis.

 5. piloto kontoros rašliavos visada pasižymėjo seksistinėmis užuominomis. amžius… krizė..

 6. …vel – „kokia muzika tokie ir sokiai“.

 7. rimtas darbas. krizes akivaizdoje – didelis laimejimas

 8. Projektas gražus ir įspūdingas, nors jame nei lašelio senojo Kauno dvasios.
  Lauke, manau, reikėtų daugiau suoliukų – kad erdvė labiau taptų užgyventa, o ne tik visokių takelių probėga – visada žiauriai neturintiems trūkstamamamų pinigų ir laiko.
  Pastatai turbūt papuoš miestą, o miestas – mus.

 9. Sunku rimtai skaityti tekstą, kuriame autorius be užuolankų demonstruoja pažeistą architektų vyriškąjį ego: ‘centro projektas – nemenkas iššūkis nedideliam ir smarkiai moteriškam projektuotojų kolektyvui’.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Kauno technologijos universiteto tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“ (arch. G.Janulytė-Bernotienė, G.Zykuvienė, A.Grigas, R.Lydytė, P.Konkulevičius).

MOKSLAS, GAMTA, ARCHITEKTŪRA: Tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“

2023 lapkričio 29Be komentarųPILOTAS.LT

Laikinojoje sostinėje ką tik užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius

slept_lt_231100_e01_xxx

DISKUTAVO DĖL PRIEDANGŲ: KTU mokslininkai pristatė pasiūlymus

2023 lapkričio 17Be komentarųPILOTAS.LT

Augant karinės agresijos lygiui pasaulyje, LR Aplinkos ministerijoje surengta diskusija dėl priedangų. Pristatyta Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkų parengta analizė apie rengiamus pasiūlymus dėl slėptuvių, kolektyvinės apsaugos

Foto: Kauno technologijos universiteto tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“ (arch. G.Janulytė-Bernotienė, G.Zykuvienė, A.Grigas, R.Lydytė, P.Konkulevičius).

INOVACIJŲ SISTEMOS GRANDIS: Kaune baigtos prototipavimo laboratorijų centro „M-Lab“ statybos

2023 spalio 2Be komentarųPILOTAS.LT

Kaune, studentų laisvalaikio klubo „Kolegos“ vietoje iškilo naujas pastatas – Kauno technologijos universiteto (KTU) tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. KTU Studentų miestelio vaizdą pakeitęs pastatas

KTU architektūros studentų almanachas

ARCHITEKTŪROS STUDENTŲ DARBAI: KTU išleido geriausių projektų 2-ąjį almanachą

2023 vasario 20Be komentarųRasytojas

Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakultetas ką tik išleido studentų geriausių 2021–2022 mokslo metų architektūros projektų almanachą. Tai jau antras tokio tipo KTU

KTU studentų miestelis

PATEKO Į KONKURSO FINALĄ: KTU komanda suskaitmenizavo studentų miestelį

2022 rugsėjo 30Be komentarųPILOTAS.LT

KTU Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro (IMIC) komandos skaitmenizuotas KTU studentų miestelis, kartu su Kauno miesto dalimi, pateko į „Bentley Systems“ organizuojamo konkurso finalą. PAGRINDINĖ

VR laboratorija

ATVIRA ERDVĖ EKSPERIMENTAMS: KTU atnaujino Virtualiosios realybės laboratoriją

2022 rugsėjo 28Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno technologijos universitete (KTU) duris atveria atnaujinta Virtualiosios realybės (VR) laboratorija. Informatikos fakultete veikianti erdvė studentus kviečia gilinti žinias apie šios technologijos panaudojimą įvairiose mokslo

KTU Šviesų festivalis

13.7 ŠVIESŲ FESTIVALIS: 8 interaktyvios instaliacijos KTU studentų miestelyje

2022 rugsėjo 22Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų miestelį nušvies Šviesų festivalis. Čia dėmesį trauks 8 interaktyvios šviesos instaliacijos, lydimos koncertų ir kūrybinių dirbtuvių, o renginio lankytojai turės

KTU miestelis

KAUNAS IŠ VIDAUS: Architekto Vytauto Dičiaus modernizmas iš arti

2022 balandžio 20Be komentarųPILOTAS.LT

Architektas Vytautas Jurgis Dičius ką tik šventė garbingą 92-ąjį gimtadienį. Organizacijos „Gražinkime Kauną“ komanda penktadienį jį pažymės ekskursija, kuri prasidės viename žymiausių šio modernisto 7-ojo

Laisvė šviečia

LIETUVA PASMERKĖ AGRESIJĄ: Šalies aukštosios mokyklos išsiuntinėjo pareiškimą

2022 vasario 25Be komentarųPILOTAS.LT

Vakar per visus didžiuosius šalies miestus nuvilnijo skaitlinga palaikymo Ukrainai bei banga, primenanti jau primirštus Sąjūdžio laikus. Rusijos Federacijos karinius veiksmus prieš nepriklausomą Ukrainos valstybę

studentų projektų almanachas

ARCHSTUDENTO KELIAS: KTU išleido studentų projektų metų almanachą

2022 vasario 22Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas (KTU SAF) neseniai išleido 2020-2021 metų geriausių architektūros studentų projektų almanachą. Nuo mažo paviljono parke, gyvenamo namo, darželio

Lietuvos universitetas

LIETUVOS UNIVERSITETUI – 100: Vasario 16-ąją sukvies virtualus renginys

2022 vasario 14Be komentarųPILOTAS.LT

Šių metų Vasario 16-oji trims Kauno universitetams – ypatinga diena. Tądien sukaks lygiai šimtas metų, kai 1922-aisiais Kaune buvo įsteigtas Lietuvos universitetas (LU), iš kurio

Kauno daugiabučiai

RE-TOPIA KAUNE: Europos studentų vizijos nugulė leidinyje

2022 sausio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Studentai iš Lietuvos, Makedonijos, Ispanijos, Estijos, Nyderlandų ir Ukrainos nuotoliu kūrė vizijas, kaip pagerinti sovietmečiu statytus gyvenamuosius rajonus, kad jie atitiktų šių laikų gyvenimo būdą

Rem Koolhaas

INDENTIFIKUOS MIKROTRŪKIUS: KTU mokslininkai kuria automatinę sistemą betonui

2021 liepos 16Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai kuria automatinę sistemą betono trūkių identifikavimui. Naujoji sistema padėtų išvengti gedimų, žalos turtui ir nelaimių. KELIA PAVOJŲ BETONINIŲ KONSTRUKCIJOMS Dėl

M-LAB kapsulės įkasimas

TRŪKSTAMA GRANDIS: KTU įsibėgėja laboratorijų centro „M-Lab“ statybos

2021 birželio 30Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno technologijos universiteto miestelyje ką tik įkasta prototipavimo laboratorijų centro „M-Lab“ laiko kapsulė. Buvusioje „Kolegų“ kavinės vietoje jis duris turėtų atverti jau kitų metų pabaigoje. Darbo skelbimai

Gražina Janulytė-Bernotienė

KTU MIESTELIO STATYBOS: „Kolegų“ vietoje – prototipavimo laboratorijų centras

2021 gegužės 5Be komentarųPILOTAS.LT

Kaune pradėtas griauti legendinis studentų laisvalaikio klubas „Kolegos“. Planuojama, kad jau kitais metais šioje vietoje stovės tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras KTU „M-Lab“. ŽADA PRITRAUKTI UŽSIENIO

Tyrimų laboratorija

AUTENTIŠKŲ BALDŲ LOBYNAS: Aukštai įvertinta tarpukarinė Tyrimų laboratorija

2021 sausio 27Be komentarųPILOTAS.LT

Įgyvendinant „Getty Foundation“ programos „Keeping It Modern“ projektą, Lietuvos modernizmo perlu vadinamas Kauno technologijos universiteto (KTU) Cheminės technologijos fakulteto A korpusas sulaukė išsamių tyrimų. Pastate

Skrydis per Atlantą

SKRYDIS PER ATLANTĄ: Lietuvių interaktyvus istorinis žaidimas pateko tarp geriausių

2020 gruodžio 21Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno technologijos universiteto mokslininkų ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus sukurtas ir Lietuvos nominuotas interaktyvus edukacinis sprendimas „Skrydis per Atlantą“ pateko tarp nugalėtojų pasauliniame skaitmeninių inovacijų

KTU SAF 80 metų

SAF ŠVENČIA 80 METŲ JUBILIEJŲ: Sukaktį pažymės specialiu filmu

2020 gruodžio 141 KomentarasPILOTAS.LT

Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas švenčia 80 metų jubiliejų. Reikšmingą sukaktį pažymi specialiai jai sukurtas filmas. Lietuvos statybos inžinerijos ir architektūros sričių aukštojo

Šančiai

KURS ŠANČIŲ VIZIJĄ: Pirmą kartą Lietuvoje projektą inicijuoja bendruomenė

2020 lapkričio 271 KomentarasPILOTAS.LT

Šančiai – išskirtinė Kauno miesto teritorija, kurią, pasak šančiškių, reikia išsaugoti ir puoselėti, tačiau ir pritaikyti šiandienos gyventojų poreikiams. Dėl šios priežasties Žemųjų Šančių gyventojai

Ginklavimo valdybos Tyrimo laboratorija

NUPJOVĖ AUTENTIŠKUS TURĖKLUS: Nustatyti pažeidimai tvarkant kultūros paveldo objektus

2020 spalio 61 KomentarasPILOTAS.LT

Kultūros paveldo departamento paveldosaugininkai neseniai nustatė pažeidimų tvarkant vieną vertingiausių tarpukario pastatų Kaune – buvusią Lietuvos kariuomenės Ginklavimo valdybos Tyrimo laboratoriją. Modernistinio pastato šeimininkai –

Plūduriuojanti saulės jėgainė

NEBIJO EKSPERIMENTUOTI: Kruonyje išbandys plūduriuojančią saulės jėgainę

2020 rugpjūčio 18Be komentarųPILOTAS.LT

Atsinaujinančios energetikos sektorius – vienas sparčiausiai augančių visame pasaulyje. Lietuviai šioje srityje taip pat sparčiai žengia į priekį, vystydami įvairius projektus. Vienas jų – plūduriuojanti

Saulės energetika

SUSILAUKĖ PRIPAŽINIMO: KTU projektas nusipelnė „Energy Globe Award“ apdovanojimo

2020 liepos 17Be komentarųPILOTAS.LT

KTU mokslininkai sukūrė ir praktiškai pritaikė modernią atsinaujinančių energijos šaltinių sistemą. Šis jų projektas nusipelnė „Energy Globe Award“ apdovanojo. Dėl pastarojo apdovanojimo šiemet varžėsi pustrečio

KTU bendrabutis

KTU MODERNIZUOS BENDRABUČIUS: Ketina atnaujinti beveik pusę

2020 gegužės 191 KomentarasPILOTAS.LT

Kauno technologijos universitetas (KTU) planuoja modernizuoti beveik pusę savo bendrabučių – 5 iš 12. Pirmasis naujam gyvenimui bus prikeltas Kauno Gričiupio gatvėje stovintis 12-aukštis. SOVIETINIS

Sniegas gegužę

KLIMATO KAITOS SUVOKIMAS: KTU mokslininkų seminaras ir diskusijos

2020 gegužės 13Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno technologijos universiteto mokslininkai nuotoliniu rengia seminarą „Klimato kaitos nuostatos, elgsena ir komunikacija Lietuvoje“. Norintieji prisijungti prie šio seminaro turi registruotis. Kauno technologijos universiteto (KTU)

Piešimo olimpiada

ARCHITEKTŪRA IR PIEŠIMAS: Tradicinė KTU piešimo olimpiada moksleiviams

2020 vasario 5Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto dėstytojų komanda vyresniųjų klasių moksleivius kviečia išbandyti savo piešimo ranka įgūdžius. Šia proga rengiama tradicine tapusi prof. A.Žmuidzinavičiaus