Rimantas Šulskis laikomas vienu originaliausių XX amžiaus Lietuvos skulptorių, kurio kūryba išsiskiria itin specifiniu meniniu mąstymu. Tačiau pats menininkas sovietmečiu buvo ignoruojamas, retai gaudavo ir galimybę savo kūrinius eksponuoti. Kovo 15 dieną Varšuvoje atidaroma paroda „Peržengiant ribą“, kurioje eksponuojami simbolika prisodrinti R.Šulskio meno darbai.
Kaip praneša Kultūros ministerija, kovo 15 dieną (trečiadienį) 18 valandą Varšuvoje, Lietuvių centre prie ambasados (Al. Ujazdowskie 12), atidaroma lietuvių skulptoriaus R.Šulskio (1943 – 1995) paroda „Peržengiant ribą“. Vienas įdomiausių XX amžiaus Lietuvos skulptorių išsiskyrė itin individualia meninio mąstymo maniera bei išraiška. Šio dailininko kūryba, ženkliai įtakota 7-ojo ir 8-ojo dešimtmečių pokyčių Lietuvos mene, yra beveik netyrinėta. R.Šulskis taip pat išrado ir ištobulino unikalią vario kalstymo techniką, kuri yra originali ne tik Lietuvos, bet ir pasauliniame mene. Tobulindamas savo meninę kalbą R.Šulskis ilgainiui tapo visišku individualistu, o jo darbuose išryškėjo vidinių išgyvenimų, asmeninių simbolių bei vizijų ieškojimai. Ta pačia primityvių formų stilistine maniera menininkas kūrė tik sau pačiam pavaldų universaliais simboliais pripildytą pasaulį. Vis dėlto tiek jo skulptūra, tiek monotipijos bei piešiniai iki šiol nėra plačiai žinomi bei deramai įvertinti. Parodoje „Peržengiant ribą“ eksponuojama menininko skulptūra, grafika ir piešiniai. Ekspozicija Varšuvoje veiks iki balandžio 22 dienos.
Beje, PILOTAS.LT neseniai rašė apie meno mylėtojo mediko G.Andziukevičiaus iniciatyvą į Kauno Laisvės alėją sugrąžinti įspūdingą 7 dalių dekoratyvinę bronzinę juostą „Fauna“. R.Šulskio sukurta bareljefinė juosta T.Ivanausko muziejaus fasadui turėjo suteikti dekoratyvumo dėl nežinomų priežasčių 4 bronziniai bareljefai buvo įrengti gatvėje prie Zoologijos sodo, o dar 3 taip ir liko gipse, kol galiausiai dingo.