images_phocagallery_3919_Sikon XXVIII__tit-3_15.06_Sikon XXVIII (35)

SIKON XXVIII RUSNĖJE:// ŠIUOLAIKINĖS VEIKLOS SANTYKIAI SU PAVELDĖTA APLINKA

Birželio pabaigoje tradicinis architektūros studentų idėjų konkursas SIKON XXVIII vyko Rusnėje. Šiuolaikinės kūrybos ir istorinio palikimo dermės temą “Sintezė” nagrinėjo 11 studentų komandų, kūrusių įvairiose miestelio erdvėse architektūrines instaliacijas.

Tradiciškai pačių studentų organizuojamas renginys 4dienas vyko klausantis paskaitų, susipažįstant su Rusnės miesteliu, eskizuojant ir realizuojant projektus.

KONKURSO SIKON ISTORIJAI JAU 33 METAI

Kaip žinia, architektūros studentų idėjų konkursas SIKON – jau turi pakankamai gilias tradicijas. Pirmasis konkursas buvo surengtas 1983-aisiais, trijų ambicingų VISI (dabar VGTU) studentų, šiandien gerai žinomų architektų, A.Ambraso, G.Čaikausko ir A.Karaliaus. Pagrindinis renginio tikslas – vienyti įvairių aukštųjų mokyklų studentus ir skatinti ištrūkti iš akademinių rėmų – išliko iki šių dienų, tačiau jo formatas laikui bėgant keitėsi. Nuo 2004-ųjų konkursas vyksta kūrybinių dirbtuvių forma, kurios keliauja po įvairias Lietuvos vietoves ir nagrinėja joms aktualias temas.

SIKON XXVIII ĖMĖSI SINTEZĖS

Šiemet studentų idėjų konkursas pasiekė Rusnės miestelį, kur dalyviai savo idėjomis bandė spręsti aktualias šiuolaikinės meninės raiškos dermės su istoriniu palikimu bei modernaus žmogaus santykio su etnografine aplinka problemas. Šias problemas atspindėjo ir tema – „Sintezė“. Ja siekta skatinti dalyvius kurti analizuojant aplinką, ieškoti darnos tarp naujo ir seno.

Konkurso vieta pasirinktas Rusnės miestelis, kuris įgalino dalyvius savo darbais atskleisti užduotą temą. Tai savita architektūra pasižyminti etnografinė vietovė, kuriai labai aktuali šių metų SIKON’o nagrinėjama problematika.

VEIKSMAS TRUKO 4 DIENAS

Pirmąją renginio dieną, ketvirtadienį, vyko pažintinė ekskursija laivu, kurio kapitonas papasakojo apie miestelį bei jo apylinkes. Kitą rytą, renginio atidarymo metu, dalyviai buvo supažindinti su tema. Įžanginį žodį tarė Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas M.Šaliamoras. Plačiau apie miestelį bei jo istoriją papasakojo Rusnės etnokultūros centro vadovė B.Servienė, o kunigas V.Miliauskas supažindino su Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčia, kurioje ir vyko renginio atidarymas bei paskaitos.

Penktadienį architektė G.Antanaitytė studentams pristatė projektą „Architektūriniai sustojimai Kuršių nerijoje“ ir papasakojo apie bendradarbiavimo svarbą kuriant jautrioje teritorijoje. Vakare dalyvius sužavėjo kupina optimizmo architekto M.Šiupšinsko paskaita „Swingland – judėjimas kaip erdvės katalizatorius“. Šeštadienio rytą G.Nausėdaitė pristatė kitąmet Lietuvoje vyksiančią Europos architektūros studentų asamblėją EASA. Popiet architektas G.Stauskis supažindino su kraštovaizdžio urbanistika, o vakare architektas E.Neniškis papasakojo apie sinerginę architektūrą. Paskaitos buvo atviros visiems, tad sulaukta ir vietos gyventojų dėmesio.

Kūrybinės dirbtuvės prasidėjo nuo pat SIKON’o pradžios. Pirmosiomis dienomis dalyviai skirstėsi komandomis ir generavo idėjas, ieškojo įkvėpimo bevaikščiodami miestelyje ir klausydami lektorių paskaitų.

Intensyvus idėjų įgyvendinimo procesas vyko šeštadienį. Konkurso organizatoriai parūpino įvairiausių medžiagų bei įrankių joms apdoroti, suteikdami galimybę įgyvendinti išliekamąją vertę turinčius projektus. Idėjų realizavimas nusitęsė iki paryčių.

KOMISIJA PROJEKTŲ VIETOMIS NESKIRSTĖ

Sekmadienio rytą atėjo laikas kūrybinių dirbtuvių finalui – darbų pristatymui komisijai, kurią šiemet sudarė 8 narių komanda: architektai G.Čaikauskas, T.Grunskis, S.Kuncevičius, G.Natkevičius, R.Palekas, S.Slavinskas, M.Šiupšinskas (komisijos pirmininkas) ir tapytoja L.Puipienė.

Konkurso dalyviai kartu su svečiais ir komisijos komanda aplankė komandų sukurtas instaliacijas netikėčiausiose Rusnės vietose ir išklausė autorių pristatymus. Po ilgos peržiūros komisija grįžo pasitarimui.

Šiemet apdovanojimai vyko kiek neįprastai. Komisijos nariai išrinko tris geriausius darbus­ prizininkus ir tris projektus, vertus paminėjimo, tačiau vietų neskyrė.

Ilgai diskutuota ar prioritetas turėtų būti teikiamas konkrečiam darbui atsižvelgiant į jo išskirtinumą ir realizacijos kokybę, ar visgi lakoniškai idėjai, kuri originaliai atskleidžia konkurso temą. Komisijos narių teigimu, būtų buvę labai sunku išskirti vieną geriausią projektą, nes renginyje netrūko kokybiškai atliktų darbų, kurie stengėsi apjungti abu šiuos aspektus. Komisija džiaugėsi šių metų darbų išliekamąja verte ir dalyvių gebėjimu savitai pažvelgti į juos supančią aplinką.

Konkurso SIKON XXVIII organizatoriai taip pat išsirinko favoritą, kuriam skyrė organizatorių apdovanojimą. Dar vieną apdovanojimą, savo ruožtu, skyrė ir vienas iš SIKON’o įkūrėjų, architektas G.Čaikauskas.

Tačiau, nors komisija pirmosios vietos nugalėtojo nerinko, daugiausia laurų susižėrė projektas „Kontaktas“, kuris pateko ir tarp komisijos išrinktų prizininkų, ir laimėjo konkurso organizatorių bei architekto G. Čaikausko įsteigtus apdovanojimus.

PROJEKTAS-PRIZININKAS: KONTAKTAS

Darbo autoriai: komanda „Po to“ (K.Denisovaitė, L.Gaižutytė, M.Kildaitė, I.Kundreckas).

Darbo aprašymas: Darbo „Kontaktas“ idėja kilo atradus apleistus sandėliukus. Šios paprastos, bet smalsumą skatinančios erdvės charakteringoje Rusnės vietoje buvo suprojektuotos vienodos, tačiau bėgant laikui visi sandėliulai tapo skirtingi – vieni dar užrakinti, į kitus jau galima įeiti, įvairiose sienų vietose išmuštos angos. Kiekvienas sandėliukas – tai modulis. Iš esmės, jie vienodi, bet įėjus pajuntamas visai kitoks kontaktas su aplinka, nei prieš tai buvusiame.

Visi jie sudaro skirtingų kontaktų sintezę. Šis reiškinys darbe buvo išreikštas per žvilgsnio modulį – padaryta pakyla, kuria pasilypėjus galima apžvelgti panoramą, pro savotiškus žiūronus žvilgsnis buvo įspaustas į taškinį vaizdą, matinis stiklu uždengtos durys blokavo žvilgsnį, sukėlė neatrastos erdvės pojūtį.

Kintantis žmogaus žvilgsnis leido atrasti skirtingo tipo kontaktus su aplinka, įvyko kontaktų sintezė. Darbe atskleista, kad apleistas ir ne visų pastebimas objektas gali būti atraktyvus, skatinantis tiek tiesiogiai, tiek filosofiškai atrasti kontaktą su aplinka.“

PROJEKTAS-PRIZININKAS: RUSNOTI

Darbo autoriai: komanda „Bent jau bandėm“ (G.Černiavskaja, M.Jagnieškutė, J.Karalius, G.V.Turek).

Darbo aprašymas: Užduočiai įvykdyti ne be priežasties pasirinktas tiltas. Tiltas – pats savaime stiprus sintezės identitetas, jungiantis Rusnės miestelio centrą su gamta, sausumą su vandeniu.

Todėl komandos tikslas buvo priversti žmonių srautą kiek pristabdyti, kad šis „rusnotų“ (žodis, iš kurio kilęs Rusnės pavadinimas), kaip ir po tiltu tekanti upė, taip sintetinant du skirtingus greičius.

Tam buvo sukurta instaliacija: vietoj išdaužtų betoninių turėklų pateikta organiška alternatyva – organiniame stikle įstiklinta nendrė, dar labiau paryškinanti vandens ir sausumos sintezę.

PROJEKTAS-PRIZININKAS: ŠAUKŠTAS

Darbo autoriai:komanda „5 turbinos“ (M. Išaras, M. Jarusevičiūtė, H. Jurevičius, V. Kazlauskas, J. Žička).

Darbo aprašymas: Pasakojama,  kad kadaise Rusnė buvo mylimiausia Nemuno dukra, bet ją įsimylėjo Bangpūčio sūnus Vakaris ir paprašė jos rankos. Tačiau Nemunas neleido. Vakaris pabėgo su Rusne. Ilgą laiką Nemunas neatleido pastarajam iki kol sulaukęs 7 anūkų nušvito. Bangpūtys buvo svarbus žvejams. Tam, kad šis dievas nesukeltų Baltijos jūroje audrų, žmonės aukojo Bangpūčiui aukas – dažniausiai šaukštą, kurį sudegindavo.

Šaukštas simbolizuoja jungtį tarp realaus ir Dieviškojo pasaulio, per jį vykdoma dviejų pasaulių sintezė.

TRYS PROJEKTAI ATŽYMĖTI

Komisija išskyrė ir tris vertus paminėjimo darbus, kurie vos per plauką nepateko į prizininkų trejetuką.

Darbas „Vanduo“, kurio autoriai – komanda „9 grupė“ (M.Indriliūnas, R.Raziūnaitė, T.Skurdauskis, M.Stonytė, Š.Šemulis). Ši instaliacija atkreipė komisijos dėmesį dėl jo autorių gebėjimo kritiškai žvelgti į renginio temą, kelti nelengvus klausimus apie prašalaičio ir vietos santykį.

Taip pat, paminėjimo nusipelnė darbas „Sintezatorius“. Ekstremalaus baldo autoriai, komanda „Sintezatorius“ (E.Ganusauskas, D.Gudavičiūtė, R.Samackaitė, M.Tautvydas), provokavo renginio dalyvius surizikuoti ir pasisupti ant bedugnės krašto.

Trečiasis atžymėtas darbas – „Akupunktūra“, kurios autorių komanda „Rytoj grįšim“ (E.Bartusevičiūtė, D.Jankauskas, B.Petruškaitė, D.Požytė, V.Reikertas, M.Železniak) ne tik įsiklausė į Rusnės gyventojų istorijas, bet ir papildė vietos mitologiją nauju pasakojimu apie tašką kuriame gera susitikti.

Šie trys projektai pasak komisijos yra verti paminėjimo dėl konceptualaus žaismingumo, puikiai atspindinčio SIKON'o dvasią.

SIKON XXVIII organizavo:Architektūros studentų klubas (L.Akelis, A.Balčiūnaitė, V.Balčiūnas, I.Bogušaitė, J.Juzėnas, A.Matulevičiūtė, V.Narušis, M.Norvila, M.Paužaitė, A.Vasilevski. Renginį finansavo: „Lietuvos kultūros taryba“. Generalinis rėmėjas – „Monier“. Mecenatai – „Exterus“, „Schuco“. Rėmėjai – „Hormann“, „Mana drinks“, „Baltic Digital Printing“, „Archiforma“.

Nuotraukų autoriai: L.Akelis, J.Balčiūnas, M.Šiupšinskas

Komentarai

  1. Žodynas pas tamstą,kaip kokio burlioko.

  2. kaip negaliu pakesti paskutiniu metu islendanciu teoretiniu ziurkiu. Komisija yra kvieciama Sikone kvaily. Nepatinka neskaityk jei jauti kazkam nuoskaudas, bet nerasinek nesamoniu geda man uz tave.

  3. panasu kad buvo daug isgeriota kad taip sunkiai sukurta nieka iki dievisku dimensiju iskelt

  4. Kokiu būdu į komisiją įsitrynė kai kurie,neturintys nieko bendro su Sikonu?

  5. darbai lyg ir neblogi, tik į temą nelabai atliepia. apskritai – sintezė – tema apie viską ir apie nieką. kitais metasi būdavo labiau kabinančios temos.

  6. Stovi bažnytukėje, rankos kišenutėse – KAS ?

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Baltijos šalių architektūros studentų konkursas 2017

PAGYRĖ ESTĄ IR LATVĘ: Išrinkti Baltijos šalių architektūrinio jaunimo geriausi darbai

2017 lapkričio 15Be komentarųPILOTAS.LT

Lapkričio pradžioje Lietuvos architektų sąjungoje įvyko ceremonija, kurioje įteikti Baltijos šalių architektūrinio jaunimo darbų parodos-konkurso apdovanojimai. Geriausiu architektūros magistro laipsnio darbu pripažintas Marten’o Peterson’o (Estijos

BAUA apdovanojimai

BALTIJOS JAUNŲJŲ APDOVANOJIMAI: 10 architektūros mokyklų geriausi absolventų darbai

2017 spalio 25Be komentarųPILOTAS.LT

Baltijos architektų sąjungų asociacija (BAUA) kasmet organizuoja jaunų architektų darbų parodos-apdovanojimo renginius. Tai vienintelis kartas, kai viešai pristatomi visų 10 Lietuvos, Latvijos ir Estijos architektūros

Augustė Santockytė

KLAIPĖDOS MIESTO VARTAI: LASKAO-ERGOLAIN stipendiją laimėjo A.Santockytė

2017 spalio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Šių metų LASKAO-ERGOLAIN stipendijos konkurse geriausiu bakalauro darbu ir konkurso nugalėtoju pripažintas VDA Klaipėdos fakulteto 3 kurso architektūros studentės Augustės Santockytės projektas „Miesto vartai“ (darbo

SIKON XXIX

SIKON XXIX MIESTO UPĖ: Architektūros studentų konkursas skelbia pradžią

2017 birželio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Seniausią tradiciją Rytų Europoje turintis Architektūros studentų idėjų konkursas SIKON imasi sunkiai įveikiamos lietuviui temos – upė mieste. Metinis entuziastingų būsimųjų architektų idėjų turnyras nuo

stude_pa_170300_e01_xxx

PROJEKTAVIMAS IR MODELIAVIMAS: Pažangiausi metodai – architektūros studentų parodoje

2017 kovo 22Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjungoje atidaroma Vilniaus dailės akademijos Architektūros katedros studentų darbų paroda „Aggregation and Graph Based Modelling“. Tai jau ketvirtus metus iš eilės vykstančių studentų

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ŠNIPIŠKIŲ AKUPUNKTŪRA: Studentų kūrybinių dirbtuvių vizijų pristatymas

2017 kovo 3Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien, 15 val. Vilniaus savivaldybės Idėjų kambaryje bus pristatomos Šnipiškių teritorijos vystymo vizijos. Šios vizijos – vasario mėnesį Vilniaus Gedimino technikos universitete įvykusių studentų kūrybinių

ergol_lo_170200_e01_xxx

KLAIPĖDA.AKTUALI ARCHITEKTŪRA: Tradicinis konkursas architektūros studentams

2017 vasario 24Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija (LASKAO) kartu su UAB „Ergolain“ rengia tradicinį stipendijos konkursą architektūros studentams. Šiame konkurse dalyvauti gali Vilniaus Gedimino technikos universiteto

images_straipsniu_foto_4773_baua_st_160900_e01_xxx

BAUA APDOVANOJIMAI://BALTIJOS ŠALIŲ ARCHITEKTŪROS STUDENTŲ PARODA-KONKURSAS

Lietuvos architektų sąjunga kartu su Latvijos ir Estijos architektų sąjungomis Rygoje organizuoja Baltijos šalių geriausių architektūros studentų baigiamųjų darbų parodą-konkursą. Studentų baigiamųjų darbų konkursui bus

images_straipsniu_foto_4481_pozem_kn_090918_e01_bra

NAUJAS POŽEMINIŲ PERĖJŲ VEIDAS://KONCEPCIJĄ PATIKĖS VDA STUDENTAMS

Vietoj apleisto ir nesaugaus požeminio tunelio – šviesi ir šiuolaikiška erdvė miestiečiams. Tokią ambicingą užduotį ketina įgyvendinti Vilniaus Dailės Akademijos (VDA) studentai. Jiems bus keliama

images_straipsniu_foto_4477_palep_kn_160400_e01_xxx

ARCHITEKTŲ NAMŲ PALĖPĖ://INTERJERO IDĖJŲ KONKURSAS JAUNIEMS ARCHITEKTAMS

Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius suteikė progą pasireikšti jauniesiems architektams ir architektūros studentams – paskelbė interjero idėjos konkursą. Rengiamo konkurso tikslas – surasti tinkamiausią interjero

images_straipsniu_foto_4333_kafe_kn_1602_www

RESTART YOUR CITY CENTER://„KAFE 2016“ ARCHITEKTŪROS STUDENTŲ KONKURSAS

Kauno architektūros festivalis „KAFe 2016“ architektūros studentus pakvietė dalyvauti tarptautinėje aukštųjų mokyklų  baigiamųjų darbų parodoje-konkurse Kauno miesto centrinės dalies temomis. Šių metų Kauno architektūros festivalio

images_phocagallery_4279_duali_arch_1601_4279_duali_pl_160100_e01_xxx

DUALI ARCHITEKTŪRA://STUDENTŲ FOTOGRAFIJOS DIRBTUVIŲ PARODA

Vilniuje, Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) atidaroma architektūros bei interjero studentų fotografijų paroda „Duali architektūra“. Paroda atskleidžia skirtingą, gilesnį miesto erdvės suvokimą, įžvalgią objekto

images_straipsniu_foto_4215_ergol_lo_151200_e01_xxx

STIPENDIJOS KONKURSAS://KLAIPĖDA. AKTUALI ARCHITEKTŪRA

Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija (LASKAO) kartu su UAB „Ergolain“ paskelbė 2016 metų stipendijos konkursą architektūros studentams. Jame dalyvauti gali VGTU, KTU ir VDA

images_pulsas_foto_4132_fotod_pl_151100_e01_xxx

MIESTO KADRAS://FOTOGRAFIJOS DIRBTUVĖS ARCHITEKTŪROS IR DIZAINO STUDENTAMS

Architekto specialybė reikalauja įžvalgios objekto ir aplinkos studijos. Dviejų bakalauro ketvirto kurso architektūros studenčių Birutės Petruškaitės ir Rūtos Kraujutytės iniciatyva rengiamos Lietuvos architektūros bei interjero

images_phocagallery_4078_easa_nida_1510_4078_easa_ni_151000_e10

PIRMASIS PASIMATYMAS://EASA 2016 KŪRYBINIŲ DIRBTUVIŲ VADOVAI RINKOSI NIDOJE

Kitų metų vasarą Nidoje įvyks grandiozinis architektūrinis renginys – Europos architektūros studentų asamblėja EASA 2016 „Not yet decided“ (liet. Nenuspręsta). Neseniai ji sukvietė 35 architektus

images_straipsniu_foto_4040_biels_mu_151000_e02_xxx

ARCHITEKTŪRA VILNIAUS MIESTUI://ATIDAROMA STUDENTŲ DARBŲ PARODA

Šiandien, spalio 1 dieną Lietuvos architektų sąjungos patalpose atidaroma architektūros studentų paroda. Joje eksponuojami Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Vilniaus dailės akademijos architektūros studentų darbai,

images_pulsas_foto_3993_zubry_st_150900_e04_xxx

KLAIPĖDOS ARCHITEKTŲ KLUBAS://LASKAO-ERGOLAIN STIPENDIJOS LAUREATŲ DARBAI

Vasarą šiek tiek atsipūtęs, Klaipėdos krašto architektų klubas renkasi vėl. Penktadieninio renginio dalyviams savo darbus pristatys šių metų LASKAO-ERGOLAIN stipendijos konkurso architektūros studentams laureatai –

images_phocagallery_3919_Sikon XXVIII__tit-3_15.06_Sikon XXVIII (35)

SIKON XXVIII RUSNĖJE:// ŠIUOLAIKINĖS VEIKLOS SANTYKIAI SU PAVELDĖTA APLINKA

Birželio pabaigoje tradicinis architektūros studentų idėjų konkursas SIKON XXVIII vyko Rusnėje. Šiuolaikinės kūrybos ir istorinio palikimo dermės temą “Sintezė” nagrinėjo 11 studentų komandų, kūrusių įvairiose

images_straipsniu_foto_3845_sikon_ko_150600_e02_xxx

STUDENTŲ IDĖJŲ KONKURSAS SIKON XXVIII://UŽSIREGISTRUOTI LIKO 3 DIENOS

Mažiau nei 3 dienos liko užsiregistruoti architektūros studentų idėjų konkursui SIKON XXVIII. Renginio vieta – savita architektūra ir kraštovaizdžiu išsiskirianti didžiausia Lietuvos sala – Rusnė.

images_straipsniu_foto_3560_easa_MA_150200_e01_xxx

EASA SĄSKRYDIS MALTOJE://PASKELBTAS KŪRYBINIŲ DIRBTUVIŲ VADOVŲ KONKURSAS

EASA (European Architecture Students Assembly) – tarptautinis architektūros studentų tinklas, kartu su architektais bei menininkais tyrinėjantis urbanistinius ir architektūrinius mūsų dienų iššūkius. Kasmetinis EASA sąskrydis

images_phocagallery_3559_saule_stud_1502_3559_stude_pl_15.02.00_e01_xxx

SAULĖTEKIO AKCENTO KONKURSAS://PRATĘSTAS DARBŲ PATEIKIMO TERMINAS

PILOTAS.LT jau rašė apie „Exterus“ ir Architektūros studentų klubo rengiamą Vilniaus Saulėtekio aikštės centre planuojamos skulptūros-meninio akcento „Mokslo švyturys“ konkursą. Neseniai nutarta jo dalyviams suteikti

images_phocagallery_3506_saule_konk_1501_3506_saule_ko_150100_e01_xxx

KONKURSAS STUDENTAMS://MENINIS AKCENTAS SAULĖTEKYJE

„Exterus“ kartu su Architektūros studentų klubu rengia Saulėtekio aikštės centre planuojamos skulptūros-meninio akcento „Mokslo švyturys“ studentų konkursą. Šiame konkurse dalyvauti gali visų meninių bei architektūrinių

images_phocagallery_3364_stude_konk_1411_3364_e21

GERIAUSI BALTIJOS ARCHITEKTŪROS ABSOLVENTAI://2 ESTAI, 2 LIETUVIAI

Vilniuje įvyko bendra Lietuvos, Latvijos ir Estijos aukštųjų architektūros mokyklų absolventų darbų paroda-konkursas. Geriausiu bakalauro darbu jame pripažintas esto Atso Buddellio (Ats Buddell) transporto sistemų

images_phocagallery_3357_EASA vyks Nidoje_3357_EASA_tit

EASA ATEINA Į LIETUVĄ:// 2016 EUROPOS ARCHITEKTŪROS STUDENTAI RINKSIS NIDOJE

Studentas dažniausiai yra vienaip ar kitaip alkanas. Jam netgi tinka būti alkanam. Tai tarsi firminis studentiškas stilius – opozicinė laikysena sočiam, tingiam ir statusu patenkintam

images_phocagallery_3315_Projektas 1_1 Urbanoje_Projektas Urbanoje_tit

ARCHITEKTAI ANT KILIMO://JAUNIMO KOMANDA I : I DALINSIS IDĖJOMIS IR PATIRTIMI

Ambicingame ir savikritiškame Vilniaus Dailės Akademijos Kauno fakulteto architektūros studentų ir dar šiltų absolventų ryžte kurti ir patiems išbandyti savo projektus, gimė kūrybinis-praktinis sąjūdis I