Kauno „Žalgirio“ arenoje atidaroma Andriaus Pukio personalinė paroda „Publika ir artefaktai“. Jaunasis skulptorius pastaraisiais metais ypač gerai žinomas kaip šiuolaikinio meno galerijos „POST“ įkūrėjas ir kuratorius, , apdovanotas Kauno miesto mero padėka ir išrinktas kaip geriausias Vilniaus meno mugės „Vilnius Art’14“ jaunasis menininkas.
Geriausias Vilniaus meno mugės „Vilnius Art’14“ jaunasis menininkas tęsia asmeninės kūrybos kelią. Rugsėjo 23 dieną (trečiadienį) 19 val. „Žalgirio“ arenoje (Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas) įvyks A.Pukio personalinė paroda „Publika ir artefaktai“. Joje eksponuojamas naujausių menininko instaliacijų „Publika“(2014 m.) ir „Endless story“(2015 m.) junginys. Nuosekli skulptoriaus kūrybinė linija leidžia atskiriems kūriniams darniai tarpti šalia vienas kito ar vienas kitame, o pavieniams artefaktams šiame kontekste rasti naujus reikšmių atspalvius.
Menininko kūryboje dominuoja objekto ir instaliacijos menas. Andriaus artefaktuose dažnai interpretuojamos socialinės, politinės ir filosofinės temos. Kūriniuose jos dažnai persipina su pirminėmis objektų reikšmėmis. Pavyzdžiui, saugos diržai „Endless strory“ savaime apeliuoja į prevencijos, saugumo temas, tačiau jie yra sukabinti tarsi užuolaida, tokiu būdu saugumas įgauna neigiamą – slaptumo, įslaptinimo momentą. Užuolaida skiria dvi puses, palikdama nežinomybėje vieną pusę kitos atžvilgiu. Viena iš svarbesnių autoriaus kūrybinių strategijų yra konteksualumas. Meno kūrinys, anot A.Pukio, turi megzti dialogą su savo aplinka ir laiku, kitokiu atveju yra prarandamas artefakto aktualumas ir savalaikiškumas. Kartu su kolegomis 2014 m. inicijuotame projekte „The Flag Project“ ši meninė strategija itin aiškiai artikuliuojama. Vėliava susilieja su apleista urbanistine aplinka, papildo ją ir reflektuoja jos padėtį. Konkrečiu atveju keldama pamatinius klausimus apie miesto ir jo kraštovaizdžio bei socialinio ir politinio klimato problemas.
Parodoje „Publika ir aftefaktai“ instaliacijos ieškos naujų sąskambių, o pilkas betoninis konstrukcinis „Žalgirio arenos“ interjeras ir pastato funkciniai kontekstai sujungs erdvę ir objektus dialogui ir refleksijoms.
Parengta pagal organizatorių informaciją.