Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto menų galerijoje bei jos alternatyvinėje erdvėje pristatomos menininkų Tado Gindrėno ir Rafalo Piesliako personalinės parodos. Jose analizuojamas miesto aplinkos poveikis ir santykis su žmogumi, emocijų ryšys su jį supančia aplinka. Parodos rengiamos bendradarbiaujant su galerija „Post“.
Šiandien, vasario 13 dieną (penktadienį) 17 val. Vytauto Didžiojo universiteto menų galerijoje „101“ (Muitinės g. 7, Kaunas) įvyks Tado Gindrėno personalinės parodos atidarymas. Menininkas kūryboje atgaivina šiuolaikiniame mene gana retai naudojamą lino raižinio techniką ir išplėtoja savitą braižą. Galerijoje eksponuojamas jo kūrinių ciklas „Portretas. Miesto veidai ir kaukės / socialiniai miestovaizdžiai“ analizuoja miesto aplinkos poveikį ir santykį su žmogumi. Ciklo kūriniai iliustruoja miesto personažų įvairovę: „vaizduojami žmonės gyvena pagal savo ritmą, taisykles – vieni skęsta dienos rutinoje, kiti nuolat vergauja ir siekia materialių dalykų. Daugybė daiktų ir detalių, supančių veidus, tampa ne tik aplinkos fonu, bet ir įrankiu, atskleidžiančiu asmens gyvenimo būdą. Mano tikslas – vaizdais „pasverti“ tam tikrus įvaizdžius, tiek primestus, išsigalvotus, reklaminius, tiek autentiškus, gyvybingus, tikrus“ – teigia autorius.
Galerijos „101“ alternatyvioje erdvėje, skliautiniame rūsyje, eksponuojama Rafalo Piesliako šviesos instaliacija „Balana“. R.Piesliakas yra jaunosios kartos menininkas, kuriantis konceptualiosios skulptūros, instaliacijos, grafikos, scenografijos srityse, o taip pat aktorius, aktyviai vaidinantis teatre. Pastaraisiais metais savo darbais R.Piesliakas tyrinėja žmogaus savijautos ir emocijų ryšį su jį supančia aplinka. Instaliacijoje „Balana“, pasitelkdamas buitinius apšvietimo elementus, menininkas konstruoja šviesos instaliaciją, kurioje apšvietimas suprantamas kaip erdvės atmosferą kuriantis veiksnys. „Anksčiau balana buvo naudojama tik pasišviesti, o dabar žmonės šviesą naudoja, norėdami sukurti tam tikrą emocinę atmosferą. Ši instaliacija yra savotiškas balansavimas tarp poreikio ir malonumo, tarp natūralumo ir industrijos, tarp jaukaus intymumo ir niūraus beveidiškumo“– komentuoja parodos kuratorius Andrius Pukis.
Abi parodos Vytauto Didžiojo universiteto menų galerijoje „101“ veiks iki vasario 27 dienos.
Parengta pagal galerijos „101“ informaciją.