EKO

Vertikalus ūkis

SVEIKŲ ŽALUMYNŲ FABRIKAS: Vilniuje statys vieną didžiausių Europos vertikalių ūkių

2022-06-16
PILOTAS.LT

Lietuvoje įsteigta įmonė „Leafood“ („Leafood Group“, UAB), kartu su Taivano partneriais „YesHealth Group“ (YesHealth Agri-Biotechnology Co., Ltd.), skelbia apie planus statyti vieną didžiausių vertikalių ūkių Europoje. Pirmasis lapinių žalumynų ūkis įsikurs Vilniuje, vėliau įmonė ketina plėstis kitose Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

INVESTUOTOJAS ŽINOMAS TVARIAIS PROJEKTAIS
Pranešama, kad „Leafood“ jau užsitikrino 6,45 mln. eurų finansavimą. Įmonės pagrindinis investuotojas yra beveik 10 metų Lietuvoje gyvenantis danų verslininkas Nielsas Peteris Pretzmannas (Niels Peter Pretzmann), įkūręs sėkmingą ekologišką ūkį „Farmers Circle“ Ukmergės rajone ir restoranų bei parduotuvių pasažą Vilniuje. Artimiausiu metu „Leafood“ siekia pritraukti dar iki 2 mln. eurų iš investuotojų, tikinčių ta pačia misija – tiekti sveikus, be pesticidų auginamus žalumynus Baltijos šalių maisto rinkai.
„Investicijų rinkoje retai atsiranda projektų, kurie atitiktų net 9 iš 17 tikslų, numatytų Jungtinių Tautų Darnaus vystymo dienotvarkėje 2030. Visų pirma, „Leafood“ leis sutrumpinti salotų ir prieskoninių žolelių tiekimo grandinę. Saulės moduliai užtikrins, kad bus naudojama švaresnė, pigesnė energija. Augalai bus maitinami biologinėmis trąšomis, išgautomis iš natūralių produktų. Tačiau svarbiausia yra tai, kad ši technologija leis dramatiškai prailginti žalumynų galiojimo laiką ir prisidės prie galimybės spręsti visame pasaulyje opią maisto atliekų problemą. „Leafood“ papildo mūsų pagrindinę misiją, kuriai dirbame ir ekologiškame ūkyje „Farmers Circle“ – kad ant mūsų kasdieninio stalo būtų daugiau sveiko, tvaraus, Lietuvoje auginto maisto“, – sako Nielsas Peteris Pretzmannas, daug investuojantis į tvaraus maisto projektus Lietuvoje ir Danijoje.

SVEIKAS MAISTAS DYGS VISUS METUS 
Lietuvoje pradedamas kurti vertikalus ūkis „Leafood“ suteiks galimybę užauginti sveikus žalius produktus daug arčiau pagrindinių vartotojų, gyvenančių didžiuosiuose miestuose. Ligšiol Baltijos šalių lapinių žalumynų tiekimas yra priklausomas nuo importo iš pietų Europos ir šiaurės Afrikos.
„Mūsų klimato sąlygos leidžia auginti lapinius žalumynus dirvožemyje lauko sąlygomis tik 3-4 mėnesius per metus. Dauguma Lietuvoje parduodamų daržovių yra importuojamos, ypač žiemą. Tačiau mes negalime nuolat būti priklausomi nuo maisto sistemos, kurios tiekimo grandinės nuolat trūkinėja dėl klimato kaitos, pandemijos ar geopolitinės situacijos. Todėl privalome ieškoti naujų būdų tvariai auginti sveiką maistą ištisus metus arčiau savų namų. Kurdami aukštosiomis technologijomis paremtą vertikalų ūkį, mes tikimės suteikti stabilumo auginamų produktų tiekimo daliai visame Baltijos šalių regione“, – sako Valentinas Civinskas, „Leafood“ įkūrėjas ir vadovas.
Prie vertikalaus ūkio finansavimo prisidėjo ir nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), suteikdama 3 milijonų eurų dydžio paskolą pagal priemonę „Startuok“. „Į INVEGĄ „Leafood“ kreipėsi ne tik su gera idėja, bet ir gerai paruoštu išsamiu verslo planu, kuriame buvo pateikusi konkrečius pavyzdžius, išanalizavusi užsienio rinką, tiekėjus ir jau pritraukusi privačius investuotojus“, – sako INVEGOS Verslo finansavimo direktorė, Investicijų vertinimo skyriaus vadovė Aistė Čepulė. – „Suteikta INVEGOS paskola įmonei „Leafood“ pagal priemonę „Startuok“ visiškai išpildė šios priemonės esmę, nes paskolos teikiamos tiek investicijoms į ilgalaikį turtą, tiek ir apyvartinio kapitalo poreikiui finansuoti bei inovatyvius produktus norinčioms pasiūlyti jaunoms įmonėms, tačiau susiduriančioms su labai ribotomis galimybėmis gauti finansavimą rinkoje. Pagrindinis akcentas analizuojant verslus yra jų inovatyvumas, ekonominis tvarumas ir novatoriškos idėjos turėjimas bei galimybės konkuruoti rinkoje todėl sulaukę verslo plano iš „Leafood“ ir jį įvertinę, nusprendėme finansuoti šią inovatyvią žemės ūkio sektoriuje dirbančią įmonę.“

1.000 KG LAPINIŲ ŽALUMYNŲ PER DIENĄ
Pirmojo „Leafood“ vertikaliojo ūkio įrengimas vyks Vilniuje. Numatoma auginimo pradžia – 2023 m. pirmasis ketvirtis. Vertikalaus ūkio plotas – 4.000 m², o tai leis užauginti apie 1.000 kg lapinių žalumynų per dieną. Vertikalus ūkis bus aprūpinamas tik atsinaujinančia elektros energija.
Ūkyje saulės šviesą pakeis 30.000 LED juostų, kurios suteiks specialų šviesos spektrą ir optimalią temperatūrą.
Vertikalus ūkis bus paremtas Taivano įmonės „YesHealth Group“ sukurta bežemio auginimo technologija „Gelponika“, kurią pasitelkus auginami aukštesnės kokybės produktai sunaudojant žymiai mažiau medžiagų nei su ankstesnėmis hidroponikos technologijomis.
„Nuo pat vertikalių ūkių atsiradimo pradžios „YesHealth Group“ koncentravosi į sveikatą ir tvarumą. Šiandien susiduriame su tuo pačiu iššūkiu, kurį įvardytų kiekvienas toks ūkis bet kur pasaulyje – kaip ne tik tvariai auginti sveikesnį maistą, bet ir gauti pelną. Jau veikiantys mūsų vertikalūs ūkiai Taivane, Kinijoje, Italijoje ir Danijoje išmokė spręsti šią problemą, tad dabar esame pasirengę su strateginiais partneriais dalytis ne tik savo technologija, bet ir sukauptomis žiniomis. Su „Leafood“ sutarėme jiems pastatyti jų pirmąjį vertikalų ūkį Vilniuje, dalyvauti pradedant auginti lapinius žalumynus ir pasiekti pelną per dvejus metus. Vėliau kartu plėsimės ir į kitas šalis Baltijos regione“, – sako Jesper Hansen, „YesHealth Group“ komercijos vadovas.
Parengta pagal „Made in Vilnius“ informaciją.
Titulinis pav.: vertikalus ūkis „Leafood“.

Salotų auginimas pagal „YesHealth Group“ technologiją. Pav.: „Leafood“. 

Salotų auginimas pagal „YesHealth Group“ technologiją. Pav.: „Leafood“.

Salotų auginimas pagal „YesHealth Group“ technologiją. Pav.: „Leafood“. 

Salotų auginimas pagal „YesHealth Group“ technologiją. Pav.: „Leafood“.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Leafood

VILNIAUS VITAMINŲ FABRIKAS: Atidarytas didžiausias Europos vertikalus ūkis

2023 gegužės 16Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvoje jau galima įsigyti žalumynų iš Vilniuje įsikūrusio didžiausio vertikalaus ūkio Europoje „Leafood“. Nuo gegužės 12 dienos čia skinamas ir per„Iki“ parduotuves į lietuvių virtuves

Michela Petrocchi

MAŽIEJI ŪKIAI BE FILTRO: Michelos Petrocchi fotografijų paroda Panevėžyje

2022 rugpjūčio 31Be komentarųPILOTAS.LT

Panevėžyje, Fotografijos galerijoje atidaroma Michelos Petrocchi (Italija) fotografijų paroda „Istorijos apie žemę ir vandenį“. fotografijų tema – nedideli italų agrokultūros ūkiai, kurie vysto aplinkai nekenksmingą

Vertikalus ūkis

SVEIKŲ ŽALUMYNŲ FABRIKAS: Vilniuje statys vieną didžiausių Europos vertikalių ūkių

2022 birželio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvoje įsteigta įmonė „Leafood“ („Leafood Group“, UAB), kartu su Taivano partneriais „YesHealth Group“ (YesHealth Agri-Biotechnology Co., Ltd.), skelbia apie planus statyti vieną didžiausių vertikalių ūkių

images_pulsas_foto_4007_pukis_sk_150900_e01_xxx

PUBLIKA IR ARTEFAKTAI://SKULPTORIAUS ANDRIAUS PUKIO PERSONALINĖ PARODA

Kauno „Žalgirio“ arenoje atidaroma Andriaus Pukio personalinė paroda „Publika ir artefaktai“. Jaunasis skulptorius pastaraisiais metais ypač gerai žinomas kaip šiuolaikinio meno galerijos „POST“ įkūrėjas ir