Architektūros [pokalbių] fondas Vilniuje rengia pokalbių ciklą „Pasidaryk pats. Aktyvių viešųjų erdvių kūrimas“. 13-ajame pokalbių cikle su pašnekovais iš Ispanijos, Prancūzijos, Suomijos bei JAV bus siekiama atrasti ir aptarti alternatyvias aplinkos tobulinimo galimybes. Rugsėjo 18 dieną (ketvirtadienį) numatytas pirmasis ciklo pokalbis vyks su architekte Patrizia di Monte iš Ispanijos.
ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDAS kviečia į tryliktąjį pokalbių ciklą „Pasidaryk pats. Aktyvių viešųjų erdvių kūrimas“. Jame bus bandoma atsakyti į klausimą kaip kiekvienas galėtų tapti ne tik viešųjų erdvių naudotoju, bet ir aktyviu jos kūrėju. Tryliktojo ciklo kuratorės – I.Saldauskaitė ir M.Kaučikaitė.
Nuo rugsėjo 18-osios iki spalio 15 dienos ketvirtadieniais 20 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22) vyks pokalbių ciklo „Pasidaryk pats. Aktyvių viešųjų erdvių kūrimas“ renginiai. 13-ojo ciklo tema – veiklos, netelpančios į tradicininės praktikos rėmus bei keičiančios požiūrį į aplinkos formavimo metodiką. Jų tikslas – gerinti aplinkos kokybę, įtraukiant žmones į miesto kūrimą, skatinant lokalias jų iniciatyvas.
Mus supanti gyvenamoji aplinka – viešoji erdvė, patiriama peržengus privačios nuosavybės ribas. Nors viešoji erdvė priklauso visiems ir kiekvienam, tačiau jos formavimo atsakomybę šiuo metu yra perėmusios valdžios įstaigos. Ciklo metu aiškinsimės kaip miestiečiai gali atgauti savo teisę į miestą.
Pirmasis ciklo pokalbis įvyks rugsėjo 18 dieną. Architektės Patrizia di Monte (Ispanija) pokalbio tema – „Gyventojų įtraukimas į apleistų miesto erdvių ir pastatų atgaivinimo procesą“.
Patrizia Di Monte yra miestų planavimo ir socialinės architektūros profesorė. Ji taip pat dirba architekte Gravalos ir Di Monte studijoje Saragosoje ir vadovauja „Esto no es un solar“ projektui, kurio metu 29 apleistos erdvės Saragosoje buvo perdarytos į žmonių naudojamas viešąsias erdves pasitelkiant laikinas intervencijas ir padedant vietos bendruomenėms.
Paskaita vyks anglų kalba. Renginys nemokamas. Paskaitą organizuoja Architektūros fondas. Paskaita organizuojama bendradarbiaujant su Nacionaline dailės galerija. Paskaitą remia Lietuvos kultūros taryba ir UAB „Sakret“.
PROGRAMA
Rugsėjo 25 diena
COLLECTIF ETC (Prancūzija) „Kūrybinio pilietiškumo link“.
Collectif etc – tai jaunų architektų grupė iš Prancūzijos,
kurie yra suinteresuoti visuomenės įtraukimu į gyvenamosios
aplinkos transformavimo procesą.
spalio 2 diena
PHILA MESKANEN (Suomija) „Architektūros edukacija visiems!“.
Architektė Phila Maskanen yra viena iš Arkki architektūros mokyklos,
skirtos vaikams ir jaunimui, įkūrėja bei šios mokyklos direktorė jau 20 metų.
Spalio 9 diena
ZULOARK (Ispanija) „Architekto vaidmuo visuomenėje“.
Zuloark – tai architektų, dizainerių, statytojų ir mąstytojų grupė,
kurie užsiima architektūrine, urbanistine, dizaino, edukacine ir
tyrimų veikla, turėdami tikslą atskleisti ir pasidalinti savo veiklos paslaptimis.
Spalio 15 diena
CATHERINE HO (JAV) „Žmonių įtaka: naujos urbanistinio aktyvumo formos“.
Cathy Lang Ho yra nepriklausoma architektūros kritikė ir redaktorė,
gyvenanti Niujorke. 2012 m. Venecijos architektūros bienalėje ji buvo
JAV paviljono „Spontaneous interventions“ kuratorė.
Parengta pagal Architektūros fondo informaciją.