Kauno rajone įsikūrusiame Raudondvario dvare atvertos dvi rekonstruotos oficinos. Istoriniuose pastatuose įsikurs verslo, apgyvendinimo ir civilinės metrikacijos erdvės. Šis projektas yra svarbi viso Raudondvario dvaro komplekso atkūrimo dalis, siekiant istorinį paveldą pritaikyti šiuolaikiniams poreikiams ir atverti jį visuomenei.
Du XIX a. Raudondvario dvaro pastatai ką tik atgimė naujam gyvenimui (rekonstrukcijos projekto autorė – Violeta Beigienė). Pietinėje oficinoje įsikurs Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kauno rajono filialas bei savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius, o šiaurinėje – išskirtiniai Raudondvario dvaro svečių namai.
Raudondvario dvaro oficinos – istoriniai pastatai, pastatyti Tiškevičių valdymo laikotarpiu šalia pagrindinių rūmų. Kadaise jose gyveno dvaro tarnai ir administracijos darbuotojai. Pastatai išsiskiria neogotikos architektūros bruožais ir yra neatsiejama viso Raudondvario dvaro ansamblio dalis. Rekonstruojant buvo restauruoti fasadai, stogai, langai, durys, dekoratyviniai elementai, sustiprintos konstrukcijos, išsaugoti ir atidengti istoriniai fragmentai.
Raudondvario dvaro oficinos buvo pastatytos jį pradėjus valdyti Benediktui Emanueliui Tiškevičiui. Nors pastatai yra beveik vienodi, pietinė oficina yra senesnė – rašytiniuose šaltiniuose minima, kad toje vietoje dar iki 1820 m. stovėjo vienas iš dvaro pastatų.
1839 m., grafui Tiškevičiui vykdant dvaro rekonstrukciją, buvo sudaryta sutartis su architektu Jonu Margevičiumi. Ja architektas įsipareigojo prie jau esamos pietinės oficinos pristatyti antrą aukštą ir šalia pastatyti kitą, vizualiai panašią oficiną. Darbai buvo baigti apie 1840 m. Vėlesniais metais abi oficinos buvo ne kartą remontuojamos ir gražinamos: keičiamos grindys, krosnys, stogai ir t.t.
Pietinėje oficinoje veikė virtuvė, sandėliukas, vaistinėlė, o antrame aukšte buvo įrengti kambariai tarnams. Šiaurinėje oficinoje apsistodavo dvaro svečiai. 1864 m. šaltiniuose minima, kad čia viešėjo dvaro nuomininkas Gadonas, o vėliau vasaras leisdavo iš Kauno atvykdavęs vyskupas.
I pasaulinio karo metais oficinas ir visą dvarą užėmė vokiečių kariuomenė. Karui baigiantis juos pakeitė Lietuvos „Geležinio vilko“ pulko kariai, oficinų viduje įsirengę kareivines.
1927 m. Raudondvario dvarą perdavus Lietuvos moterų globos draugijai, čia buvo įsteigta vaikų prieglauda. Šiauriniame pastate buvo įrengta ligoninė, o pietinis – pritaikytas ūkinėms reikmėms. Sovietmečiu dvare įsikūrė Lietuvos žemės ūkio mechanizacijos ir elektrifikacijos mokslinio tyrimo institutas, o oficinose buvo įrengti instituto darbuotojų butai.
Lietuvai atgavus nepriklausomybę, pastatuose kurį laiką dar gyveno keletas šeimų. 2017 m., Kauno rajono savivaldybė priėmė sprendimą pastatus iš gyventojų išpirkti, juos sutvarkyti.
Parengta pagal Kauno rajono savivaldybės ir Randondvario dvaro informaciją.
Titulinė nuotrauka: Raudondvario dvaro oficinos (rekonstrukcijos arch, V.Beigienė) Kauno rajono savivaldybės.

Raudondvario dvaro oficinos (rekonstrukcijos arch. V.Beigienė). Foto: Kauno rajono savivaldybės.

Raudondvario dvaro oficinos (rekonstrukcijos arch. V.Beigienė). Foto: Kauno rajono savivaldybės.

Raudondvario dvaro oficinos (rekonstrukcijos arch. V.Beigienė). Foto: Kauno rajono savivaldybės.

Raudondvario dvaro oficinos (rekonstrukcijos arch. V.Beigienė). Foto: Kauno rajono savivaldybės.

Raudondvario dvaro oficinos (rekonstrukcijos arch. V.Beigienė). Foto: Kauno rajono savivaldybės.

Raudondvario dvaro oficinos (rekonstrukcijos arch. V.Beigienė). Foto: Kauno rajono savivaldybės.

Raudondvario dvaro oficinos (rekonstrukcijos arch. V.Beigienė). Foto: Kauno rajono savivaldybės.
















































