Turto bankas ką tik pasirašė sutartį su viešąjį pirkimą laimėjusia įmone „Profitecha“ dėl Sporto rūmų eksterjero valymo. Darbai bus atlikti per du mėnesius, darbų vertė siekia šiek tiek daugiau nei 20.000 eurų.
Kaip praneša Turto bankas, grafičiai nuo Sporto rūmų fasadų bus pradėti valyti esant tinkamoms oro sąlygoms, paros vidutinei temperatūrai pasiekus 10 laipsnių šilumos. „Meninė saviraiška gali būti suprantama įvairiai. Labai kviečiame gatvės menininkus, turinčius idėjų aktualiems meno darbams jas pasiūlyti Turto bankui, galbūt rasime tam tinkamas erdves, kaip kad nutiko su freska „Nepalaužiama“ A.Juozapavičiaus gatvėje Vilniuje. Sporto rūmai nėra tinkama vieta saviraiškai, tai saugomas objektas“, – sako laikinai Turto banko direktoriaus pareigas einantis Turto banko Finansų departamento direktorius Ernestas Česokas.
Anot E.Česoko, Sporto rūmai liks aptverti, stebimi vaizdo kameromis ir saugomi saugos tarnybos, kad į teritoriją nepatektų pašaliniai asmenys.
Praėjusiais metais Turto bankas baigė būtiniausius Sporto rūmų konservavimo darbus – suremontuota nesandari stogo danga, apskardinti parapetai, demontuotos nenaudojamos ant stogo esančios konstrukcijos, demontuotos nesaugios pakabinamų lubų plokštės, suremontuoti betoninių fasadų trūkiai ir ištrupėjimai, pastatas užsandarintas.
Būtiniausi remonto darbai Sporto ir koncertų rūmuose atlikti po pastato techninės ekspertizės – nustatyta, kad stogas vietomis leidžia vandenį, pakabinamos lubos kelia pavojų (dalis iškritę ant grindų), o pats pastatas nėra sandarus.
Brutalizmo architektūros Vilniaus sporto ir koncertų rūmai pagal architektų Eduardo Chlomausko, Zigmanto Liandzbergio ir Jono Kriukelioprojektą sostinės centre pastatyti 1971 metais. Naujojo paveldo objektas į Nacionalinį kultūros vertybių registrą įrašytas.2006-aisiais. Buvo paskelbti rūmų pertvarkymo planai. Architekto Sigito Kuncevičiaus projektavimo firmai parengus rekonstrukcijos į Vilniaus kongresų centrą projektą, 2020-aisiais Turto bankas ketino paskelbti būsimo Konferencijų ir kongresų centro rangovo bei operatoriaus konkursus. Tačiau projektas įstrigo žymiausiam pasaulio litvakų rabinui Chaimui Kanievskiui pasirašiųs sprendimą, prieštaraujantį bet kokiai kitai veiklai ir aiškinantį, jog rūmų statybos vieta amžinai bus laikoma žydų kapinėmis.
Titulinė nuotrauka: ©PILOTAS.LT