Šiandien Vilniuje rengiamas kraštovaizdžio architekto Povilo Marozo ir architektūros tyrėjo Mindaugo Reklaičio pokalbis. Pokalbyje bus diskutuojama apie architektūrą ne kaip apie objektą ar aplinką, bet kaip apie procesą, kurio metu skirtingų mastelių kūrybinės, kultūrinės, socialinės ir geologinės jėgos nuolat formuoja bei keičia mūsų aplinką.
Gruodžio 19 dieną (antradienį) 18:30 val. Vilniaus muziejuje (Vokiečių g. 6, Vilnius) įvyks parodos „.vilniaus_kambariai_v.1.1“ kuratorių, kraštovaizdžio architekto P.Marozo ir architektūros tyrėjo M.Reklaičio pokalbis. Renginys nemokamas.
Pokalbio metu M. Reklaičio tyrinėtos šiuolaikinės performatyviosios architektūros praktikos bus apžvelgiamos greta lėtesnių miesto erdvės ir jį supančios aplinkos medžiagiškosios bei kultūrinės kaitos procesų. Susitikimo metu P.Marozas ir M.Reklaitis kontekstualizuos medžiagiškuosius kismus architektūroje tiek kaip ilgamete istorija pasižyminčius socialinius ir kultūrinius procesus, tiek kaip pagrindą aktualioms diskusijoms apie ateities kūrybines architektūros prieigas ir praktikas bei su jomis susijusias etines atsakomybes.
Mindaugas Reklaitis yra architektas, prodiuseris ir tyrėjas, šiuo metu dirbantis parodų architektu Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje. Turintis daugiau nei dešimties metų praktinę patirtį kuriant apdovanojimus pelniusius pastatus Lietuvoje ir užsienyje, M. Reklaitis taip pat yra inicijavęs įvairių projektų nevyriausybinėse organizacijose ar dalyvavęs jų vykdyme, taip pat ženkliai prisidėjo prie Lietuvos nacionalinių paviljonų Venecijos meno ir architektūros bienalėse 2018, 2019 ir 2021 m. įgyvendinimo. Mindaugo kaip tyrėjo domėjimąsi performatyviąja architektūra ir kritine erdvine praktika galima stebėti jo tarpdisciplininėje meninėje veikloje ir sukurtose instaliacijose įvairiose meno įstaigose ir galerijose tiek vietos, tiek tarptautiniu mastu. 2022 m. Mindaugas apgynė meno daktaro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje, disertacijoje tyręs performatyviąją architektūrą.
Povilas Marozas yra kraštovaizdžio, viešųjų ir meno erdvių architektas bei tyrėjas, studijos „Studio Space/Time“ įkūrėjas ir vadovas. Yra baigęs architektūros ir architektūros istorijos studijas, o šiuo metu studijuoja meno (architektūros) doktorantūrą Vilniaus dailės akademijoje.
Šis susitikimas – pirmasis Aleknaičių kultūros ir edukacijos erdvės (Akee) inicijuojamo pokalbių ciklo renginys. „Akee pokalbiai“ nuo šiol burs skirtingose profesinėse terpėse veikiančius ir bendradarbiavimu grįstas ateitis kuriančius žmones.
Renginio pristatymo vizualui sukurti panaudotas kadras iš Jurgio Bernatonio kūrinio „Vaškinis veidas“.
Šis renginys yra „Akee“ įgyvendinamo projekto „Dalyvaujančios bitės“ dalis.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Pakruojo rajono savivaldybė.
Parengta pagal „Akee“ informaciją.