Saporo Sniego festivalis laikomas vienu svarbiausių žiemos renginių Japonijoje. Malonu, kad šiemetiniame festivalyje ir vėl gana ryškiai mirga lietuviškos pavardės. Šiandien tarptautinė žiuri paskyrė trečiąją vietą tarptautiniame sniego skulptūrų konkurse dalyvavusiai kauniečių komandai už darbą „Atsargiai: grožis yra trapus ir jam gresia pavojai“.
63-iajame Saporo Sniego skulptūrų festivalyje dalyvavo 16 skulptorių komandų iš įvairiausių pasaulio regionų. Kasmet svarbiausią Hokaido salos festivalį aplanko apie milijoną vietinių ir užsienio turistų, todėl sniego skulptoriams Odori parke ar pagrindinėje Susukino gatvėje tenka dirbti it nuolatinėje scenoje. Anot lietuviškos komandos vadovo skulptoriaus Kęstučio Lanausko, japonai yra labai smalsūs ir darbo metu tenka nemažai bendrauti bei aiškinti „ką darai“ arba kas yra „Ritoania“ (Lietuva).
Vienintelis komandos architektas Tomas Petreikis sakė portalui PILOTAS.LT, kad šiemet darbą labai sunkino ir pernelyg šiltas bei saulėtas oras. Skulptūros faktūroms didelę reikšmę teikiantys lietuvaičiai jas galėjo formai suteikti tik pačioje darbų pabaigoje, kai temperatūra pagaliau krito žemiau nulio. Organizatoriai netgi suteikė konkurso dalyviams vieną papildomą valandą dėl pernelyg šilto (galima tik pavydėti!) šiaurinės Japonijos oro.
Kaip jau minėjau, Kęstučio Lanausko, Artūro Burneikos ir Tomo Petreikio skulptūrai „Atsargiai: grožis yra trapus ir jam gresia pavojai“ paskirta trečioji vieta. Beje, pernai ta pati lietuvių komanda buvo pirma, tačiau šiemet juos aplenkė turnyrą laimėję honkongiškiai su plastiškai sudėtingu ir efektingu darbu „Drakono šuolis“ bei minimalistiškai atsaini švedų skulptūra „Švedija, nekratyti“.
Ketvirti liko tailandiškiai su tradicionalistine skulptūra „Manohra“, o penktas – abstraktus, paprastas ir efektingas Singapūro komandos opusas netikėtu pavadinimu „Draugystė“. Be apdovanojimų šįkart liko Čilės, Korėjos, Suomijos, Havajų, Honkongo, Indijos, Indonezijos, Malaizijos, Naujosios Zelandijos, Rusijos, JAV ir Taivanio komandos.
Nors, kaip ir kiti sniego festivaliai, Saporo skulptorių turnyras yra akivaizdžiai orientuotas į plačiąją auditoriją ir ypatingų koncepcinių ar estetinių aukštumų čia ieškoti nedera, tačiau malonu, kad lietuvių šiemetinis darbas yra mažiau „popsinis“ ir grynesnis tiek formos, tiek minties požiūriu, o jo pripažinimas Japonijos žiemos sostinėje yra akivaizdžiai vertingas. Jis netgi galėtų būti suprastas, kaip nuovoką gerinantis atvirukas Kauno vicemerui S.Buškevičiui, prieš porą mėnesių išvadinusiam Kauno skulptorius impotentais, nesugebančiais nieko sukurti.
Daugiau apie Saporo sniego skulptūrų festivalį
Vilmantas Rutkauskas
( 2012-02-09 )
–
Pilotas, įdėdamas nuotrauką, kur japoniukai laiko vėliavėles su Kauno krikščionių garbinamos kančios simboliu (nukryžiuotojo kryžiumi), tiesiog mazochistiškai reklamuoja šios kančios garbintojų žydreliginės konfesijos LT sektą.
Negana to, japoniukai supras, kad Kauno raguotiesiems į galvą smeigiami kryžiai taipogi simbolizuoja kauniečių polinkį į aiškiai proreliginį savimazochistinį mėgavimąsi gyvūno kančia.
Laimei (lietuvių dievybei), kad bent jų neblogi meno kūriniai – be tų kryžių.
Letuvos Rytas
( 2012-02-09 )
Nusirasineja, vadinasi myli :
http://www.lrytas.lt/-13287880011328472048-lietuviai-japonijos-saporo-sniego-skulpt%C5%ABr%C5%B3-festivalyje-treti.htm
Sveikinimai Pilotui !